logo

Telefony Gigaset E500 a E500A: styl a velkorysý design

Nové telefony Gigaset E500 a E500A - velká důležitost byla věnována velkorysému designu kláves, displeje, fontů a zajištění vynikající kvality zvuku - včetně režimu handsfree a v kombinaci se sluchátky nebo náhlavní soupravou.

Čtyři oddělené klávesy rychlého vytáčení pro důležitá čísla a funkce tísňového volání u modelu E500A nabízejí ještě vyšší bezpečí a uživatelskou přívětivost. Mezi důležité nové funkce ve srovnání s předcházejícím modelem E360 patří postranní ovládání hlasitosti během hovorů, větší displej s vysokým kontrastem, ještě sytější podsvícení kláves a nejnovější energeticky úsporná technologie ECO DECT s nízkou radiací. Model Gigaset E500A také disponuje telefonním záznamníkem s displejem, jenž zobrazuje počet zpráv, a světelným pásem na základně, který vizuálně signalizuje příchozí hovory.

Forma a funkce v harmonickém celku: telefon Gigaset E500 díky úspěšné kombinaci ergonomie, materiálů příjemných na dotek a nadčasové barvy a formy získal ocenění red dot design award 2010. Pro číselné a hovorové klávesy, jež mají velmi precizní bod tlaku a jasně viditelné podsvícení, byl vyhrazen dostatek prostoru. V horní části sluchátka jsou nyní k dispozici čtyři samostatné klávesy pro rychlého vytáčení. Základna modelu Gigaset E500A je též vybavena čtyřmi klávesami rychlé volby a aktivovat lze i funkci tísňového volání. Pokud se na základně nebo sluchátku stiskne první klávesa rychlé volby (s červeným podsvícením), telefon vytočí čtyři čísla - například příbuzných nebo přátel - jedno po druhém, dokud se tísňové volání někomu nedovolá. Digitální telefonní záznamník přístroje Gigaset E500A nahraje až 25 minut vzkazů a lze jej ovládat sluchátkem nebo klávesami zabudovanými přímo do základny. Ta je také vybavena displejem, jenž zobrazuje počet přijatých zpráv, a světelným pásem na přední části, jenž vizuálně zobrazuje příchozí hovory.

Čísla a písmena na jasně osvětleném displeji jsou velká a snadno viditelná. Dvousměrnou navigační klávesou je možné rychle a snadno změnit nastavení, a to díky jednoduché struktuře menu. Lze ji například použít k aktivaci režimu ECO Plus, jenž vypne vysílací výkon mezi sluchátkem a základnou, pokud právě neprobíhá žádný hovor. Režim ECO dále snižuje radiaci během hovorů o 80 procent. Díky nejmodernějším napájecím jednotkám nepřesahuje spotřeba energie v nečinnosti (bez nabíjení baterie) 0,4 wattu. V závislosti na nastavení musí být Gigaset E500/500A vložen zpět do nabíječky až po 25 hodinách hovorů či 240 hodinách pohotovostního režimu.

Telefony Gigaset E500 a E500A lze rozšířit až na 4 sluchátka. Od září 2010 jsou k dispozici v titanové barvě. Model Gigaset E500 stojí zhruba 2000 Kč, E500A s telefonním záznamníkem zhruba 2500 Kč a další sluchátko s nabíječkou stojí zhruba 2000 Kč.

Další články k tématům - DECT - E360 - E500 - E500A - ECO - Gigaset

Článek ze dne 3. září 2010 - pátek

Další články od Gigaset Communications GmbH