logo

Češi propadli blogování

Trend vytváření internetového obsahu samotnými uživateli zasáhl i Českou republiku. Projekt Blog.cz provozovaný společnosti Jyxo, který umožňuje snadné vytváření osobních webových stránek, se zařadil mezi 10 nejnavstěvovanějších serverů v České republice. Vyplývá to z měření nezávislého výzkumného projektu NetMonitor, který měří návštěvnost českého Internetu.

Se 117 miliony zobrazených stránek a se 2,2 miliony unikátních uživatelů za měsíc říjen tak Blog.cz nechal za sebou i mnohaleté stálice českého Internetu. V týdnu na přelomu října a listopadu se dle unikatních uživatelů umístil na 7. místě.

Jak žijí čeští bloggeři

Českým blogům dominuje mládí, 60,1 % uživatelů Blog.cz je ve věku do 29 let. Navzdory mládí jsou bloggeři poměrně ekonomicky aktivní, 46,1 % z nich má zaměstnání a dalších 13,0 % podniká.

Domácnosti bloggerů jsou poměrně slušně vybavené, 65,4 % z nich disponuje digitálním fotoaparátem, 38,8% myčkou nádobí, 30,9% domácím kinem. Není překvapením, že bloggeři používají Internet často - 19,3 % bloggerů 16-20 dní v měsíci, 52,2 % bloggerů 21 a více dní v měsíci.

Internet používají čeští bloggeři nejčastěji doma (89,8 %), nejméně často v internetové kavárně (2,84 %). Nejčastěji, v 63,0% jsou připojeni vysokorychlostní linkou (broadband), nejméně často prostřednictvím mobilního telefonu (3,2 %).

Osvědčená platforma

Uživatelé volí Blog.cz díky snadnosti používání, vytvožení blogu nevyžaduje zvláštní technické znalosti. Servery společnosti Jyxo musejí zvládat nápor davů každodenních uživatelů systému Blog.cz. Funkčnost a stabilita systému je tak otestována skutečně důkladně a společnost Jyxo může platformu Blog.cz pronajímat třetím stranám. Na infrastruktuře Blog.cz tak běží čtenářské blogy serverů Novinky.cz, Auto.cz, Lupa.cz či Root.cz. Pod vlastní značkou blog.ch také provozuje svůj systém ve Švýcarsku.

"Úspěch systému Blog.cz nás těší a věnujeme jeho dalšímu rozvoji velkou pozornost," říká Michal Illich, zakladatel a ředitel firmy Jyxo. "Blog.cz umožňuje nejen psaní článků, ale i publikaci fotografií, poznávání přátel se společnými zájmy či sledování videa."

Článek ze dne 12. listopadu 2007 - pondělí

Další články od Jyxo s.r.o.

Blog.cz pátým největším českým webem

Češi propadli blogování