logo

Digitální továrna 2.0 s roboty KUKA

Společnost KUKA nabízí pro robotizaci výroby rozsáhlý sortiment průmyslových robotů - od malých až po velké v desítkách variant a provedení s různou nosností od 2 kilogramů až po 1,3 tuny, dosahem od 500 mm po 4000 mm a pro široké spektrum oblasti použití.

"Pandemie nám ukázala, jak zranitelný je náš globálně propojený svět, a zároveň nám naznačila příležitosti a potřebu nových technologií. Robotizace zvyšuje kvalitu výrobních procesů a snižuje náklady. Automatizovaný digitalizovaný závod je spolehlivý, efektivní a více odolný vůči pandemii ve všech průmyslových odvětvích. Jako lídr v zavádění robotizace Průmyslu 4.0 přispívá společnost KUKA významně k této proměně směřující k inteligentní výrobě s využitím robotů. Výhodou naší nabídky pro uživatele je vysoká flexibilita, standardizace, snadné nasazení, široké portfolio, podpora kolaborativních a mobilních aplikací a řada dalších kladů. Podstatná je také skutečnost, že prostřednictvím našich TechCenter a aplikačních programátorů dokážeme modifikovat řešení tak, aby v maximální míře odpovídala potřebám zákazníků a byla rychle a bezproblémově uvedena do provozu. Naším cílem je dosáhnout ideálního spojení mezi moderním IT a stávající výrobní infrastrukturou," říká Jindřich Vaňous, Country Manager CZ&SK.

Výrobní portfolio firmy dále rozšiřují technologické pakety ready2, které zahrnují roboty s předkonfigurovaným softwarem a dalším technologickým vybavením. Společnost KUKA také nabízí plně vybavené výrobní buňky pro obloukové a odporové svařování, obsluhu obráběcích strojů, šroubování a další.

Intralogistika firem může být řešena pomocí mobilních plošin KMP a OmniMove, kde nabízíme kompletní portfolio HW a služeb pro AGV. Dokážeme tak významně zvýšit mobilitu a autonomii výrobních procesů.

Roboty KR SCARA a KR DELTA na MSV Brno 2021

Robot KR SCARA je silný, rychlý a vysoce efektivní kompaktní robot zaručující maximální účinnost a hospodárnost. Jeho využití je široké od montáže drobných dílů přes aplikace typu Pick-&-Place až po manipulaci s materiálem nebo kontrolu. Automatizace v nákladově náročných odvětvích se tak stává snadnější a ekonomicky výhodná. Robot KR SCARA je vybavený inteligentními funkcemi a představuje atraktivní kompletní řešení: je lehký a štíhlý, zároveň extrémně rychlý a silný s nosností 6 kg.

Robot KR DELTA nabízí vynikající výkon za skvělou cenu. Díky svému paralelnímu kinematickému systému a malým rozměrům je obzvláště vhodný pro aplikace pick and place. Vzhledem k tomu, že je celý vyrobený z nerezové oceli, je ideálně vhodný do provozů v odvětvích s vysokými nároky na hygienu. Navíc je robot KR DELTA navržen tak, aby vyhovoval minimálním požadavkům na údržbu.

Seznamte se s novinkami společnosti KUKA naživo v Brně ve stánku 29, Pavilon P.

Další články k tématům - automatizace - Průmysl 4.0 - robotizace - výroba - Jindřich Vaňous

Článek ze dne 9. listopadu 2021 - úterý

Další články od KUKA CEE GmbH, odštěpný závod

Roboti KUKA se podílejí na výrobě elektromobilů

Digitální továrna 2.0 s roboty KUKA