logo KVADOS a.s.
Miroslav Hampel

Miroslav Hampel

CEO společnosti KVADOS

LinkedIn

Model PalletJack, který uvádíme na trh, si poradí s EUR paletami o váze až 2000 kg, horizontální manipulaci zvládá s přehledem díky přízdvihu 20 cm. Ve skladech nebo výrobních provozech hravě nahradí ručně řízené paletové vozíky.

A co je klíčové, podařilo se nám díky uvedené konfiguraci připravit velmi zajímavou cenu pro tohoto robota.

Vítězná řešení a koneckonců vlastně i celý soubor 43 přihlášek dokazují, že efektivita a udržitelnost patří mezi rozhodující faktory v oboru logistiky. Kategorie Top logistický projekt byla obsazená nejvíce soutěžícími a porota hodnotila především inovativnost myšlenky, využití nových postupů nebo zařízení v praxi a celkové přínosy projektu pro firmu.

Gratulujeme především našemu klientu DEXTRUM Fulfillment, a také všem zúčastněným. Jsme rádi, že výsledek soutěže potvrzuje, že naše řešení je schopné se měřit s nejúspěšnějšími logistickými projekty.

A je pro nás i další motivací spolupracovat na vývoji a realizaci moderních řešení pro logistiku a přinášet našim klientům efektivitu do skladových procesů.

Dosud využívaná WiFi síť, která je dnes standardem v logistice, má své limity a jedná se prostě o technologii, která byla původně a primárně vyvinuta pro bezdrátové spojení dvou pevných bodů. Naopak 5G infrastruktura je primárně navržena pro mobilní použití. To nám umožňuje pokrývat nejen celý logistický a výrobní prostor, ale také venkovní prostory.

Kvalitní konektivita 5G nám umožňuje snadno realizovat přesuny skladových regálů nebo jiných zařízení v prostoru a také operativně měnit scénáře pro práci plně autonomních logistických robotů, a to kdykoliv bez dodatečných investic. Konečně nemáme dosavadní limity v přenosu video dat čidel nebo vysokorychlostních kamer na centrální server.

Výhodou je i rychlý přenos instrukcí pro řízení pohybu zpět na roboty, a to v reálném čase. Tato síť bude velkým přínosem nejen pro obchodní sklady a e-shopy, ale i výrobní firmy.

Jedná se o první dodávku takto komplexního řešení zahrnujícího i dodávku robotů, kterou skupina KVADOS Group realizovala, a zvládla to za unikátní dobu 3 měsíců. A to i přes extrémní problémy v dodavatelském řetězci a komplikace s dopravou z Asie, kde si necháváme na zakázku vyrábět část dodávaných technologií.

Robotizací se mění celý koncept práce, kdy již skladníci nechodí do skladu, ale sklad takzvaně chodí za nimi - regály jsou dováženy přímo k pracovníkům do určené oblasti, čímž se výrazně zefektivní jak příjem, tak expedice. Celý systém je řízen pomocí vyspělého WMS systému a nástroje pro řízení robotů WES/WCS.

V plánu je také další rozšíření pracovní náplně BellaBot robota. Podle zkušeností by číšníci ocenili pomoc při sklízení špinavého nádobí. V každé restauraci potřebují v nejvytíženějších hodinách k ruce brigádníka, který se postará o odklizení nádobí ze stolů. Stačí, aby měl číšník na ruce chytré hodinky, které se pomocí speciální aplikace propojí s QR kódy na stolech, a bude si tak moct okamžitě přivolat robota na pomoc.

Zatím u nás můžete narazit pouze na dva kusy těchto robotů, na cestě už jsou ale další a vzhledem k poptávce jich bude dále přibývat. Chystáme se také objednat model do hotelu, který zastane funkci room servisu. Má na sobě skříňku, do které se dá uložit sendvič nebo nějaké pití, a robot umí objednávku doručit hostům až k pokoji.

Dokonce si i sám přivolá výtah, přijede do daného patra, zavolá hostovi a s objednávkou počká za dveřmi.

Nabídka zaměstnání KVADOS a.s.