logo KVADOS a.s.
Miroslav Hampel

Miroslav Hampel

CEO společnosti KVADOS

LinkedIn

Jedná se o první dodávku takto komplexního řešení zahrnujícího i dodávku robotů, kterou skupina KVADOS Group realizovala, a zvládla to za unikátní dobu 3 měsíců. A to i přes extrémní problémy v dodavatelském řetězci a komplikace s dopravou z Asie, kde si necháváme na zakázku vyrábět část dodávaných technologií.

Robotizací se mění celý koncept práce, kdy již skladníci nechodí do skladu, ale sklad takzvaně chodí za nimi - regály jsou dováženy přímo k pracovníkům do určené oblasti, čímž se výrazně zefektivní jak příjem, tak expedice. Celý systém je řízen pomocí vyspělého WMS systému a nástroje pro řízení robotů WES/WCS.

V plánu je také další rozšíření pracovní náplně BellaBot robota. Podle zkušeností by číšníci ocenili pomoc při sklízení špinavého nádobí. V každé restauraci potřebují v nejvytíženějších hodinách k ruce brigádníka, který se postará o odklizení nádobí ze stolů. Stačí, aby měl číšník na ruce chytré hodinky, které se pomocí speciální aplikace propojí s QR kódy na stolech, a bude si tak moct okamžitě přivolat robota na pomoc.

Zatím u nás můžete narazit pouze na dva kusy těchto robotů, na cestě už jsou ale další a vzhledem k poptávce jich bude dále přibývat. Chystáme se také objednat model do hotelu, který zastane funkci room servisu. Má na sobě skříňku, do které se dá uložit sendvič nebo nějaké pití, a robot umí objednávku doručit hostům až k pokoji.

Dokonce si i sám přivolá výtah, přijede do daného patra, zavolá hostovi a s objednávkou počká za dveřmi.