logo AVAST Software s.r.o.
Ondřej Vlček

Ondřej Vlček

Provozní ředitel společnosti AVAST Software

LinkedIn

Firma Inmite si vybudovala skvělé renomé v oblasti vývoje mobilních aplikací v našem regionu, kde patří ke špičce ve svém oboru. V Inmite si velmi zakládají na své firemní kultuře, která podporuje kreativitu a zároveň zaměstnancům dává i velkou zodpovědnost.

Měli jsme možnost poznat, že Inmite je tým talentovaných lidí, kteří se nebojí žádné výzvy - a tudíž nepochybuji o tom, že společnými silami dokážeme velké věci.

Množství osobních údajů, které se nám podařilo získat, bylo ohromující. Narazili jsme na vše od vyplněného formuláře na úvěr až po více než 250 lechtivých fotografií. Zakoupili jsme různá zařízení se systémem Android a pomocí snadno dostupného softwaru obnovili osobní data, která v telefonech zůstala. Závěrem bylo, že pokud se data na použitém telefonu důkladně nepřepíšou, dají se velmi jednoduše obnovit.

Denně je k prodeji na stránce eBay více než 80000 použitých chytrých telefonů. Jak ukázala naše studie, spolu s těmito telefony lidé ale také prodávají své vzpomínky a osobní údaje. Obrázky, e-maily a další dokumenty vymazané z telefonů lze snadno zneužít ke krádeži identity, vydírání nebo za účelem pronásledování. Prodejem použitých telefonů si lze sice vydělat trochu peněz navíc, ale na druhou stranu můžete ohrozit své soukromí