logo DigiMates.cz s.r.o.
Pavel Šmejkal

Pavel Šmejkal

Marketing director společnosti DigiMates.cz

LinkedIn

Náš průzkum potvrzuje, že žen je v projektovém řízení opravdu málo, což je velká škoda a nižší odměny pro ženy tomu samozřejmě nepomáhají. Týmy s větším množstvím žen přitom produkují pestřejší nápady, prokázána je i zvýšená kolektivní inteligence celého týmu, a zlepší komunikace. Překvapivá je také malá spokojenost se současným platem - u zaměstnanců 14% a u kontraktorů 21%. Zaměstnanci, kteří se pohybují v okolí nižší hranice platového rozpětí, si přejí vyšší odměny.

Ti, co mají nad 70000 Kč, už jsou se svou současnou odměnou výrazně více spokojeni. Avšak v případě, že chtějí vyšší plat, očekávají oproti aktuálnímu příjmu více než 10000 Kč. Nejvíce spokojení byli respondenti pohybující se s příjmem v intervalu 70 - 100000 Kč.

Systematika ABF je přitom daleko hlubší a pro business použití vyžaduje detailnější nastudování. Proto jsme připravili školení, kde je možné celou problematiku IT dovedností, rolí a profesí detailně pochopit a dozvědět se i o navazujících rámcích, jako je SFIA, ITIL nebo PRINCE2.

Z našeho pohledu má OKEČ na IT velmi zjednodušený pohled. Proto jsme se pokusili zaplnit díru mezi systémy a přijít s typologií, která udělá svět IT srozumitelným každému.