logo McAfee International

Mobilní bezpečnostní služby WaveSecure přejdou do platformy TrustDigital McAfee

Technologie lokalizace, zamykání a zálohování mobilních telefonů obsažené ve službě WaveSecure budou přidány do platformy pro správu firemních mobilních zařízení TrustDigital a do technologií společnosti McAfee pro zabezpečení mobilních telefonů.

Společnost McAfee oznámila uzavření definitivní dohody, na jejímž základě kupuje soukromě vlastněnou firmu tenCube, poskytovatele mobilní bezpečnostní služby WaveSecure. Společnost McAfee bude díky tomu schopna nabídnout komplexní mobilní řešení příští generace.

McAfee bude mít k dispozici jednotnou platformu, která pokryje veškeré segmenty trhu, od koncových uživatelů po velké firmy. Lidé v současnosti ztrácejí mobilní telefony 15 x častěji než notebooky. Přijít o zařízení s sebou nese ztrátu osobních dat, například fotografií, kontaktů a osobních finančních informací. Do celkových škod je třeba zahrnout i nemožnost po určitou dobu komunikovat a samozřejmě také vlastní hodnotu přístroje. Společnost Ericsson odhaduje, že v roce 2020 bude existovat 50 miliard zařízení komunikujících přes protokol IP (v současnosti je to 1 miliarda).

Technologie WaveSecure zajišťuje, že pokud je telefon používán s neautorizovaným bezdrátovým účtem, zařízení se automaticky přepne do zamčeného režimu a na nouzový kontakt uživatele pošle informaci o svém umístění. Telefony zamčené službou WaveSecure zobrazují na displeji neustále zprávu, která vysvětluje, jak vrátit telefon jeho vlastníkovi. Aplikace také umožňuje uživatelům automaticky zazálohovat a obnovit všechna data z telefonu včetně textových zpráv a adresáře.

Mobilní službu WaveSecure poskytuje společnost tenCube, která původně sídlila v Singapuru. Její služby jsou v současnosti k dispozici v angličtině, čínštině a indonéštině. Společnost McAfee očekává, že po dokončení akvizice rozšíří počet podporovaných jazyků a propojí službu se svým řešením pro ochranu koncových bodů a funkcemi založenými na cloud computingu.

Další články k tématům - akvizice - tenCube - TrustDigital - WaveSecure

Článek McAfee International ze dne úterý 10. srpna 2010

Další články od McAfee International