logo ORANGE GROUP a.s.

Zájem o bezpečnosní školení roste

Orange Group a.s., poskytující zejména manažerské, výcvikové a konzultační služby v oblasti komerční bezpečnosti, bude v roce 2009 pokračovat ve výuce odborných bezpečnostních kurzů pro malé a středně veliké skupiny posluchačů. V rámci krátkodobých interaktivních kurzů připravuje několik novinek.

Společnost Orange Group, která si po dvou a půl letech působení na českém trhu vydobyla postavení nezávislé a respektované odborné firmy, obohatí v roce 2009 nabídku krátkodobých interaktivních kurzů zaměřených na bezpečnost. Tato nabídka bude rozšířena o programy zabývající se ochranou dat a vztahem mezi bezpečností informačních technologií a fyzickou bezpečností. Orange Group poskytuje téměř tři desítky otevřených kurzů, z nichž doposud největší zájem byl o program Základy řízení rizik. Kurzy jsou určeny jak bezpečnostním manažerům ze státní i komerční sféry, tak také řídícím pracovníkům z nejrůznějších sektorů podnikání.

"Absolventi našich kurzů si odnášejí nejen ucelený pohled na bezpečnostní problematiku a podklady pro svojí další práci, ale učí se na konkrétních příkladech řešit krizové situace, přemýšlet ekonomicky a zapojovat se do tvorby a realizace plánů kontinuity podnikání," říká předseda Dozorčí rady Orange Group PhDr. Michal Fábera.

Kurzy jsou vyvíjeny ve spolupráci s britským odborníkem na bezpečnost Davidem Cresswellem, který působí jako ředitel pro výcvik v Mezinárodní výcvikové akademii bezpečnostního managementu (The International Academy for Security Management). Jejich obsah je upravován tak, aby odpovídal českým podmínkám. Ke špičkám školicího týmu Orange Group patří vedle D. Cresswella také PhDr. Michal Fábera, uznávaný expert v oblasti komerční bezpečnosti. Oba mají více jak dvacetileté zkušenosti v oboru komerční bezpečnosti v různých státech světa.

Největší zájem mají firmy o tzv. programy "šité na míru", jejichž obsah upravuje Orange Group ve spolupráci se zákazníkem tak, aby přesně vyhovoval potřebám zaměstnanců dané firmy.

Vedle krátkodobých kurzů Orange Group nabízí také vzdělávací programy certifikované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. K dosavadním programům Risk Manager a Manažer bezpečnostosti letos přibyl další program, Provozní manažer bezpečnostní služby, určený pro manažery firem poskytující služby ochrany majetku a osob.

V loňském roce proškolil tým bezpečnostních expertů Orange Group kolem 200 posluchačů z více než 40 různých firem. "Z řad proškolených účasníků přicházejí velice pozitivní ohlasy, a to především na to, že v našem pojetí je bezpečnost komplexní kategorií založenou na integraci bezpečnostních systémů, která přispívá k tvorbě podnikového zisku," uzavírá PhDr. Michal Fábera.

Další články k tématům - bezpečnost - Group - kurzy - Orange - programy - služby - Michal Fábera

Článek ORANGE GROUP a.s. ze dne čtvrtek 4. prosince 2008

Další články od ORANGE GROUP a.s.

Zájem o bezpečnosní školení roste