logo

STAR 21 Networks uvádí na český trh gigabitové mikrovlnné spoje BridgeWave

STAR 21 Networks, a.s., provozovatel největší a nejrychleji se rozvíjející přístupové sítě FWA (Fixed Wireless Access) v licencovaném pásmu 26/28 GHz na území České republiky, uvádí na český trh gigabitové mikrovlnné spoje BridgeWave.

STAR 21 Networks, přední český telekomunikační operátor v oblasti velkoobchodních služeb tzv. poslední míle, je od loňského roku také distributorem gigabitových mikrovlnných spojů amerického výrobce BridgeWave Communications, Inc. pro Českou a Slovenskou republiku. Spoje BridgeWave FlexPort80 pracují ve volném pásmu 80 GHz a umožňují přenášet data rychlostí až 1,2 Gb/s.

BridgeWave FlexPort80 podporuje rozhraní Gigabit Ethernet i STM-1/STM-4, což výrazně rozšiřuje možnosti nasazení této technologie v infrastruktuře stávajících vysokorychlostních sítí. Snadný přechod mezi přenosovými protokoly SDH/SONET a IP, efektivnější využití kmitočtového spektra a certifikát kvality dle ISO 9001:2008 pak mohou být rozhodujícím argumentem i pro mobilní operátory při plánování migrace na sítě 4. generace.

Nejčastější uplatnění najde BridgeWave FlexPort80 v páteřních sítích telekomunikačních operátorů a poskytovatelů internetových služeb (ISP); může být ale také cenným nástrojem při zavádění nových aplikací v datových sítích uživatelů z korporátní sféry, školství či zdravotnictví. Díky volitelným šifrovacím funkcím se pak nabízí i využití pro potřeby finančních institucí, státní správy či armády.

STAR 21 Networks, a.s., dodává mikrovlnné spoje FlexPort80 formou prodeje, leasingu i jako telekomunikační službu. Součástí nabídky jsou také služby instalace, servisu a školení.

BridgeWave Communications

Společnost BridgeWave Communication, založená roku 1999, je předním dodavatelem řešení pro gigabitovou bezdrátovou komunikaci. Vlastní unikátní technologie AdaptRateTM a AdaptPathTM, společně s pokročilými funkcemi dopředné korekce chyb (Forward Error Correction), umožňují dosahovat nejvyšší dostupnosti na nejdelší vzdálenost i pro gigabitové spoje s maximální rychlostí. Bezdrátová řešení spojů bod-bod fy BridgeWave nacházejí široké využití v korporátních i operátorských sítích a mají předpoklady pro to, aby hrála klíčovou roli při migraci na mobilní sítě 4. generace. BridgeWave má v současnosti nejvíce instalovaných gigabitových rádiových spojů na světě a nabízí nejvyšší úroveň kvality a spolehlivosti.

Další články k tématům - bridgewave - FlexPort80 - gigabitové - mikrovlnné - Networks - spoje - STAR

Článek ze dne 26. května 2009 - úterý

Další články od STAR 21 Networks, a.s.

wirelessbroadband.cz: nový portál služeb a řešení pro operátory a ISP

STAR 21 Networks uvádí na český trh gigabitové mikrovlnné spoje BridgeWave