logo

EURid: Technická univerzita v Liberci se zapojila do evropského internetového projektu

Technická univerzita v Liberci se jako jedna ze tří evropských univerzit účastní unikátního projektu, který vznikl v rámci spolupráce vzdělávacího výměnného programu ERASMUS a neziskové organizace EURid spravující internetovou doménu nejvyšší úrovně .eu.

Zahraniční studenti, kteří přijíždí studovat do Liberce mají možnost zdarma získat roční registraci vlastní domény .eu a roční pronájem webového prostoru, v němž mohou provozovat své internetové stránky. Stejnou možnost mají i čeští studenti liberecké univerzity, kteří budou tento rok v rámci programu ERASMUS studovat na některé z evropských univerzit - stačí, aby vyplnili elektronický formulář a zaslali jej EURidu.

Program ERASMUS funguje na českých vysokých školách více než deset let a mezi studenty i pedagogy představuje jednu z nejvyužívanějších možností studia a práce v zahraničí. Jeho propojení s iniciativou EURid mu ale navíc dává zajímavou přidanou hodnotu v podobě podpory prestiže samotných univerzit.

"Internet patří k nejoblíbenějším prostředkům komunikace mezi studenty a věříme, že možnost získat vlastní internetové stránky využijí i k zaznamenávání svých zkušeností ze studia v Liberci, a přispějí tak ke zvýšení povědomí o naší univerzitě na celoevropské úrovni," říká tisková mluvčí Technické univerzity v Liberci Jana Kočárková. Dodala, že ročně vyjíždí v rámci programu ERASMUS na studijní a pracovní pobyty zhruba 150 studentů. „Pokud se zvýší komunikace mezi studenty a vzájemná informovanost, dá se předpokládat, že to bude mít pozitivní vliv na mobilitu českých studentů,“ dodala Kočárková.

Ve středu 29.9. 2010 se EURid zúčastnil setkání se studenty programu ERASMUS organizovaného TUL a seznámí je s touto iniciativou a poskytne jim bezplatný balíček ".eu". Studenti k doméně .eu na rok získají také tři e-mailové účty s kapacitou 2 GB, datově neomezený hosting pro uložení internetových stránek, antivirové a antispamové řešení a speciální nástroje pro jednoduché vytvoření a zprovoznění osobních internetových stránek či blogu. Pro studenty, kteří si doménu zaregistrují, je také připravena losovací soutěž o iPod Touch.

"Vřele vítám tuto iniciativu EURidu, organizace, která stojí za úspěchem domény.eu. Používání webové stránky nebo emailové adresy pod doménou .eu je silným znakem evropské identity - napříč státy našeho kontinentu sdílí všichni Evropané společné hodnoty, které mají své místo také v digitálním světě. Jsem přesvědčena, že mladá a dynamická generace zastoupená mimo jiné i v programu ERASMUS může nejlépe šířit tyto myšlenky," doplnila Neelie Kroesová, viceprezidentka Evropské komise a evropská komisařka pro digitální agendu.

O .eu a sdružení EURid

Doména .eu se řadí mezi deset největších internetových domén nejvyšší úrovně na světě a spojuje 500 milionů lidí v 27 zemín EU v jednu internetovou identitu. Více než 3 miliony jmen s .eu byly zaregistrovány od spuštění registrací v roce 2005. Mnoho společností užívá webové stránky .eu jako praktické řešení pro vyjádření zřetelné evropské identity, včetně Bridgestone, Century 21, Hyundai, MAN Group, Microsoft a UniCredit Group.

EURid je neziskovou organizací, kterou Evropská komise vybrala, aby spravovala doménu nejvyšší úrovně .eu. EURid spolupracuje s více než 850 akreditovanými registrátory a poskytuje podporu v 23 oficiálních jazycích EU. EURid má centrálu v Bruselu (Belgie) a regionální pobočky v Praze (ČR), Pise (Itálie) a Stockholmu (Švédsko).

Další články k tématům - antivir - doména - ERASMUS - EURid - iPod - Liberec - zdarma - Jana Kočárková

Článek ze dne 30. září 2010 - čtvrtek

Další články od Technická univerzita v Liberci

EURid: Technická univerzita v Liberci se zapojila do evropského internetového projektu