logo

Allied Telesis uvedl na trh spravovatelné přepínače s 48 gigabitovými porty a 4 SFP porty

Společnost Allied Telesis uvedla na trh spravovatelný přepínač AT-9000/52 pro 2.vrstvu s 48gigabitovými metalickými porty a čtyřmi SFP porty.

Přepínač se do sítě zapojuje jako samostatné nestohovatelné zařízení, je vybaven ECO technologií a má dvojnásobný počet portů než jeho předchůdce. AT-9000/52 vyniká extrémně nízkou spotřebou (maximálně 47 Wattů). Pro srovnání: dnešní tradiční přepínače mají spotřebu 70 až 125 Wattů.

Uvedená ECO technologie umožňuje, aby byl přepínač provozován s extrémně nízkou spotřebou. Celé zařízení je tak navrženo s důrazem na nízkou spotřebu, což se projevuje také v jeho designu. Protože se podařilo zkrátit spoje mezi komponentami, snížila se také jejich samotná spotřeba. Když například připojíte do přepínače kabel, přepínač si zjistí jeho délku a pak používá jen tolik energie, kolik je potřeba, což přináší významnou úsporu energie.

Důraz na spotřebu dokumentuje také to, že napájecí zdroj přepínače pracuje s vysokou úrovní účinnosti (až 80 %), a také přepínací obvody šetří více energie než u předchůdce. Společnost Allied Telesis si uvědomuje, že vyšší spotřeba přináší větší emisi tepelné energie, kterou je opět potřeba za použití další energie (klimatizace) odvádět z místností. Na zařízení najdete také speciální tlačítko ECO pro přechod do režimu s nízkou spotřebou, při kterém se mimojiné vypnou také LED diody, které administrátoři stejně nesledovali.

Předchozí typ AT-9000/28 byl velice dobře přijat zákazníky, takže jeho nová verze AT-9000/52 tvoří jeho přímé pokračování.

Další články k tématům - Allied - AT-9000 - ECO - přepínač - SFP - Telesis

Článek ze dne 11. prosince 2009 - pátek

Další články od VUMS DataCom, spol. s r.o.