logo

MyShowroom.TV: živé vysílání ve vysoké kvalitě pro všechny

Vyzkoušejte on-line vysílání na vlastní kůži - společnost Xpress TV přináší na český trh kvalitní on-line vysílání pomocí služby MyShowroom.TV, která je vhodná pro přímé přenosy z různých akcí, jako jsou jednání zastupitelstev měst a obcí, sportovní akce, přednášky, svatby atd.

Technologicky zajišťuje živé vysílání služba MyShowroom.TV, která je postavena na technologii Microsoft Silverlight. Ta je standardní součástí operačních systémů Windows Vista a Windows 7. Do operačního systému Windows XP je možné podporu Silverlightu doinstalovat pomocí aktualizace, stranou nezůstává ani systém MacOS, v němž je Silverlight podporován také.

Hlavní výhodou oproti rozšířené technologii Flash je nižší datová náročnost při zachování stejné kvality neboli nižší nároky na připojení k internetu. Nechybí ani možnost přenášení videa ve Full HD kvalitě nebo pořádání online anket během vysílání. Po ukončení přenosu je video automaticky uloženo na server, odkud může být nadále sdíleno pomocí přímých odkazů nebo vkládáno do webových stránek.

Hlavní oblasti využití MyShowroom.TV :

"Cílem společnosti Xpress TV je přinést kvalitní online vysílání skutečně všem. Doufáme, že se nám podařilo najít mezeru na trhu, kterou se snažíme zacelit kvalitní službou MyShowroom.TV. Mezi hlavní výhody patří kvalita vysílání (i ve Full HD rozlišení), nízká datová náročnost, jednoduchá obsluha pomocí aplikace Studio a samozřejmě nepřetržitá podpora našich zákazníků. Služba MyShowroom.TV je v současnosti velmi rozšířena v Maďarsku, kde jejich výhod využívá např. společnost Microsoft při přenosech tiskových konferencí. U nás jsme se již aktivně podíleli na přenosech z hudebních festivalů Sázava Fest 2010 nebo FEL Fest 2010 a začínáme spolupracovat s rádii nebo serverem Rave.cz.", říká Oliver Dlouhý, jednatel společnosti Xpress TV, s.r.o.

Vysílání i ve Full HD kvalitě zdarma

K provozování online vysílání se používá propracovaná aplikace MyShowroom Studio, která nabízí přepínání signálu až z šesti různých zdrojů (webkamer, pracovní plochy, mikrofonů atd.) Výsledkem může být velmi živý a dynamický přenos srovnatelný s vysíláním komerčních televizí. Studio navíc klade velký důraz na jednoduché a intuitivní ovládání, což bude během následujících dnů podpořeno i překladem do češtiny.

Nechybí ani podrobné statistiky sledovanosti nebo vložení staršího videa do archivu na serveru. Z odvysílaných programů je pak možné snadno sestavit vlastní videoarchiv. Kvalita vysílání závisí především na rychlosti připojení k internetu směrem od vysílajícího uživatele (upload), při rychlém připojení je možné vysílat i ve Full HD kvalitě (1080p).

Další články k tématům - HD - MyShowroom - online - Silverlight - TV - video - vysílání - Xpress - zdarma - Oliver Dlouhý

Článek ze dne 8. listopadu 2010 - pondělí

Další články od Xpress TV s.r.o.

MyShowroom.TV: živé vysílání ve vysoké kvalitě pro všechny