logo Česká telekomunikační infrastruktura a.s.

CETIN plánuje investice do optiky a zvýší rychlost internetového připojení

Společnost Česká telekomunikační infrastruktura v nejbližších 6 měsících zvýší rychlost internetového připojení pro 111 tisíc bytových jednotek. Více než polovina z nich bude mít dostupný až 8x rychlejší internet.

"V příštích letech plánujeme investice do optiky a výstavby FTTc (Fiber To The Cabinet), které nám umožní dále rozvíjet naši síť a tím zvýšit podíl domácností s vysokorychlostním internetem. Zvyšování rychlostí bude pokračovat i v budoucnosti, neboť ve světě se již nyní pilotují technologie jako G.Fast, které v pevné sítí dosahují rychlosti až 500 Mbit/s. Neustále zkvalitňujeme naši síť a investujeme do budoucnosti. Nabízíme široké portfolio služeb všem operátorům, a to prostřednictvím velkoobchodní nabídky. Výhody kvalitní sítě tak mohou využívat všichni ISP (Internet Servis Provider), bez rozdílu velikosti," říká Petr Slováček, generální ředitel společnosti CETIN.

V lokalitách, kde dříve byly běžné rychlosti nižší než 6 Mbit/s, si zákazníci budou moci objednat pevné připojení k internetu s rychlostí až 40 Mbit/s. Zároveň CETIN (Česká telekomunikační infrastruktura) plánuje během září 2015 další úpravy ve fixní síti, které umožní nabídnout rychlost 20 Mbit/s pro dalších 430 tisíc bytových jednotek po celé ČR.

Výše zmiňované zvýšení rychlosti internetu, které bude dostupné v 541 tisících domácnostech, ocení i více než 150 tisíc současných aktivních zákazníků, kteří odebírají internetové služby u různých telekomunikačních operátorů.

Těšit se mohou zákazníci například d v těchto městech:

CETIN jako vlastník infrastruktury poskytuje velkoobchodní služby, s jejichž využitím pak operátoři poskytují maloobchodní služby svým zákazníkům. Pokud kdokoli chce využívat broadband - vysokorychlostní internet prostřednictvím infrastruktury společnosti CETIN, musí se obrátit na některého z operátorů, který spolupracuje se společností CETIN a dozvědět se více o možnostech nového, rychlejšího internetu v jejich lokalitě.

Článek Česká telekomunikační infrastruktura a.s. ze dne 18. září 2015 - pátek

Další články od Česká telekomunikační infrastruktura a.s.

tesena fest 2018