logo Česká telekomunikační infrastruktura a.s.

Lepší sledování IPTV s vysokou kvalitou multimediálních přenosů

IPTV nabízí kompletní obsahovou nabídku televizních kanálů a díky rozsáhlé síti pevných telefonních linek je tato služba dostupná širokému počtu zákazníků. Poptávka po IPTV a trh s placeným video obsahem se v Česku neustále rozšiřuje.

V souvislosti s přechodem pozemního vysílání na standard DVB-T2 je další velkou výhodou IPTV i skutečnost, že si zákazníci nemusí pořizovat nové televizory či set top boxy vybavené dekodérem pro televizní systém DVB-T2.

V síti CETIN je prostřednictvím poskytovatelů možné sledovat stovky programů, včetně inteligentních funkcí archivu, časového posunu, nahrávání pořadů atd. IPTV nabízí kromě široké nabídky televizních programů také velké množství doplňkových služeb a mnohem větší míru interaktivity.

Uživatelé IPTV nemusí nutně sledovat jen televizní vysílání v reálném čase. Díky službě Video on Demand (video na vyžádání) lze spustit přehrávání jednotlivých pořadů na individuální objednávku konkrétního zákazníka v době, kterou si sám určí.

CETIN zvýhodní podmínky poskytování IPTV

Vysoká kvalita multimediálních přenosů, podpora kontroly nákladů na rostoucí datovou spotřebu a kvalitativní vymezení vůči WiFi broadband službám - to jsou hlavní změny v aktualizované velkoobchodní nabídce MMO (Mass Market Offer), kterou ve své síti CETIN od dubna nabízí.

Partneři společnosti CETIN získají za současnou cenu až čtyřnásobek kapacity. Poskytovatelé služeb se díky nové MMO nabídce nemusí obávat velkých stahovačů, nebudou nuceni jakkoli omezovat provoz ve špičkách a mohou dále zkvalitňovat svůj obsah do HD, případně Ultra HD kvality. I přes velký růst spotřeby dat tak poskytovatelé nemusí produkty zdražovat.

V rámci sedmiletého programu investuje CETIN 22 miliard korun do rozvoje svých sítí. Násobně tak zrychlí připojení k internetu prostřednictvím pevné sítě, což koncovým zákazníkům umožní mimo jiné i sledování internetové televize.

Aktuální průměrná dostupná rychlost v síti CETIN je 45 Mbit/s. Celá polovina domácností v síti CETIN má dostupný internet nad 50Mbit/s, a 831 tisíc českých domácností si může objednat pevný internet s rychlostí nad 100 Mbit/s.

Poptávka po rychlejším připojení souvisí s rozšířením zájmů zákazníků o nový obsah, zejména pak právě o televizi šířenou prostřednictvím internetu či o streamované video.

Proto CETIN věnuje velkou pozornost a značné investice do své infrastruktury a kontinuálně pracuje na zkvalitnění a zrychlení sítě tak, aby obchodní partneři měli možnost využívat stále lepších služeb a nabízeli je dále svým zákazníkům.

V současnosti má CETIN smluvní vztah založený na velkoobchodní nabídce s 20 operátory.

O IPTV:

Datová spotřeba v síti CETIN roste přibližně o 35% ročně a největší měrou se na ní podílejí multimediální služby a videa. Zatímco u vysílání OTT záleží na aktuální situaci linky a její vytíženosti, což se následně promítne do kvality přenosu, tak nativní IPTV pro svůj přenos využívá vysokorychlostní internetové přípojky a garantuje zachování kvality přenosu.

Nativní IPTV je prioritní služba, což znamená, že v síti CETIN je v reálném čase a ve shodné kvalitě odbaven obsah jdoucí z IPTV platformy od poskytovatele až do zařízení u koncového zákazníka.

Síť CETIN dokáže plnohodnotně obsloužit všechny zákazníky, je dostatečně dimenzovaná a s podporou nativní IPTV je schopna doručit vysílání v reálném čase a ve špičkové kvalitě.

Další články k tématům - archiv - broadband - DVB-T2 - infrastruktura - internet - IPTV - televize - video - WiFi

Článek Česká telekomunikační infrastruktura a.s. ze dne 25. dubna 2018 - středa

Další články od Česká telekomunikační infrastruktura a.s.

MagicFan 3D holografická reklama