logo Fujitsu Technology Solutions s.r.o.

PRIMERGY CX1000, náklady na energie v IT pod kontrolou

Moderní koncepce datacenter vyžaduje kromě vysokého výkonu také energeticky nenáročná serverová řešení. Jednou z cest k tomuto cíli jsou racková řešení PRIMERGY CX1000 s integrovaným napájením a chlazením, která zajišťují úspory nejméně 20 % ve spotřebě energií a 40 % podlahové plochy.

"Stálými problémy většiny datových center jsou omezené možnosti zvyšování výkonu, nedostatek prostoru i vysoké náklady na energii a chlazení," říká Tomáš Rutrle, generální ředitel Fujitsu v České republice.

Systém PRIMERGY CX1000 integruje do jedné rackové skříně až 38 dvouprocesorových nodů (uzlových serverů) PRIMERGY CX120 S1 o výšce 1U, kterými zajišťuje síťové připojení, napájení a efektivní odvod tepla. Technologie Cool-Central zajišťuje odvod tepla speciálním "komínem" ve středu racku, čímž odpadá dosud běžně užívaná mezera pro odvod horkého vzduchu za rackem. Výměnné nody jsou založené na výkonných procesorech Xeon(c) série 5600 a jsou sestaveny ze standardních komponentů. V případě selhání se mění celý nod a vadný se opravuje offline.

Každý nod disponuje až dvěma procesory Intel Xeon řady 5600 (Westmere-EP), až 64 GB RAM, dvěma 2,5“ SATA disky a až pěti gigabitovými síťovými rozhraními.

Další články k tématům - CX1000 - náklady - PRIMERGY - tepla - výkonu - Xeon - Tomáš Rutrle

Článek Fujitsu Technology Solutions s.r.o. ze dne 1. dubna 2010 - čtvrtek

Další články od Fujitsu Technology Solutions s.r.o.