logo Fujitsu Siemens Computers s.r.o.

Servery PRIMERGY TX120 S2 jsou důkazem toho, že to nejlepší může být i nejmenší

Nejkompaktnější server ve své třídě - zároveň také mimořádně tichý a energeticky úsporný ...

Jakmile malé podniky, které hledají dobře vychovaný server, objeví nový PRIMERGY TX120 S2 od Fujitsu Siemens Computers, již nemusí hledat dál. Nejnovější verze základního serveru PRIMERGY je za provozu tišší než vánek, spotřebuje méně elektrické energie než stolní lampa a zabere asi tolik místa, co kancelářský šanon.

Díky novému modelu PRIMERGY TX120 S2, nejkompaktnějšímu serveru ve své třídě, se už v kanceláři nemusíte vyrovnávat s přítomností hlučné šedé krabice, která neustále hučí, zabírá spoustu místa a nepříjemně zvyšuje teplotu v místnosti.

Tento nový model je skutečně týmový hráč: pracuje tiše, efektivně a vždycky disponuje dostatečnou kapacitou pro zvládnutí i těch nejnáročnějších úkolů pracovního dne.

Druhá generace modelu PRIMERGY TX120 S2 nabízí v porovnání se svým předchůdcem vyšší efektivitu: vyšší poměr počtu operací na watt a ještě nižší spotřebu elektrické energie. Model TX120 S2 přináší o více než 25 % nižší spotřebu energie v porovnání se svým předchůdcem a je osazen novými úspornými procesory Intel® Core™2 Duo, které také zvyšují výkon tohoto systému. Výsledkem je server připravený vyhovět standardu Energy Star 4.

Mezi další vylepšení druhé generace serverů PRIMERGY TX120 patří vyšší kapacita RAM na základní desce, rozšířená na až 16 GB a více místa na větší, levnější pevné disky včetně podpory různých typů RAID polí. Servery PRIMERGY TX120 S2 se vyznačují snadným nastavením a správou a lze je řídit vzdáleně v rámci sítě prostřednictvím sady ServerView Server Management Suite od Fujitsu Siemens Computers, což přináší úspory nákladů na správu IT.

PRIMERGY TX120 S2 je ideální volbou pro malé podniky, pobočky a další organizace, které hledají způsoby, jak uspořit. Náklady na jeho provoz a vlastnictví jsou nižší i díky sníženým nákladům na elektrickou energii a na správu. Nízká spotřeba elektrické energie serverů PRIMERGY dále znamená, že podniky mohou být zároveň ohleduplné vůči životnímu prostředí, aniž by musely obětovat serverový výkon nebo kvalitu.

Jens-Peter Seick, první viceprezident divize Enterprise Server Business společnosti Fujitsu Siemens Computers uvedl : "Nový PRIMERGY TX120 S2 poskytuje našim zákazníkům z řad malých podniků a poboček to nejlepší z obou světů - jednak výhody plynoucí z využívání skutečného serveru a zároveň úspory nákladů díky nízké spotřebě elektrické energie. Jako bonus se firmy, které využívají PRIMERGY TX120 S2, mohou přesvědčit o pravdivosti úsloví, že na velikosti záleží, a že tak najednou mají v kanceláři dostatek volného místa."

Model PRIMERGY TX120 S2 je dostupný od 1. dubna 2009 za cenu od 545 euro.

Další články k tématům - energie - PRIMERGY - S2 - server - TX120 - Jens-Peter Seick

Článek Fujitsu Siemens Computers s.r.o. ze dne 27. února 2009 - pátek

Další články od Fujitsu Siemens Computers s.r.o.