logo Novicom s.r.o.
Jindřich Šavel

Jindřich Šavel

Ředitel společnosti Novicom

LinkedIn

Jsme velmi potěšeni, že jsme v této oblasti našli nadmíru schopného partnera, společnost DATASYS, která působí na českém IT trhu jako významný systémový integrátor a mezi jejíž činnosti patří rovněž vývoj moderních aplikací. Novicom teď má možnost převzít pomyslný štafetový kolík a navázat na dosavadní úspěchy jejího řešení ELISA.

Věříme, že kultivovaná partnerská síť Novicomu, moderní řešení ELISA pro správu logů a řízení bezpečnostních událostí (SIEM), a další produkty Novicomu v této oblasti (ADDNET a BVS) pomohou akcelerovat, dle našeho názoru, jediný ekonomicky přijatelný způsob řešení kybernetické ochrany - outsourcovaný aktivní bezpečnostní dohled - aktivní SOC.

Cílem Novicomu je vytvořit produktové portfolio, které komplexně podpoří přicházející trend outsourcovaného bezpečnostního dohledu (služby aktivního SOCu), rádi bychom se stali tzv. druhou nohou SOCu.

Toto ucelené portfolio a vize umožní nabídnout našim partnerům ONE STOP SHOP v této oblasti. V blízké době například představíme nový produkt, který pomůže naplňovat tuto vizi.

Jsme přesvědčeni, že řešení Novicomu vhodně zapadnou do portfolia produktů společnosti DNS a společně tak přineseme na trh možnost zvýšené efektivity správy, visibility a vysokého zabezpečení interních sítí, tak jak to nabízí naše Novicom produkty AddNet a BVS - Business Visibility Suite.

Novicom AddNet plně podporuje přicházející trend outsourcovaného bezpečnostního dohledu, tzv. externího SOCu (Security Operations Centra). Operátoři SOCu tak díky AddNetu mohou za společnost bojovat s hackery 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

BVS je nástrojem pro přehlednou vizualizaci síťových komunikací IP zařízení a modelování souvislostí business služeb s IT infrastrukturou. Náš nástroj Business Visibility Suite pomáhá rovněž porozumět dopadům bezpečnostních incidentů na provozované business služby, a tím umožňuje tyto dopady současně minimalizovat.

Zákazníci Novicomu tak nyní mohou díky nástrojům AddNet a BVS získat komplexní řešení pro snadné napojení jejich organizace k centrům SOC (Security Operations Center), zajišťujícím okamžitý a kvalifikovaný incident response 24 hodin denně.

Novicom jako český výrobce síťových a bezpečnostních řešení dávno překonal svoje domovské hranice a postupně se snaží své produkty uplatnit v dalších zemích Evropy, Asie a Ameriky. V této souvislosti jsme velmi potěšení dohodou se společností SecTec, kterou považujeme za leadera mezi distributory bezpečnostních řešení na Slovensku.

Věříme, že řešení Novicomu vhodně zapadne do portfolia produktů SecTecu a společně přineseme na trh schopnost snadné správy a vysokého zabezpečení interních sítí, tak jak to nabízí naše integrované DDI/NAC řešení AddNet.

V Novicomu vidíme velký přínos v podobných integracích a plně je podporujeme. Věříme, že spojením sofistikovaného nástroje detekce kybernetických hrozeb s praktickým nástrojem okamžité lokalizace zařízení (detailní L2 monitoring) s přímou možností jeho odpojení (NAC) dostávají síťový a bezpečnostní správci nástroje úplně jiné kvality.

Spojením LOGmanageru a AddNetu je tak možné řádově zkrátit a zjednodušit klíčový proces reakce na kybernetické bezpečnostní hrozby - od zjištění hrozby po její úplné zamezení nebo izolace kompromitovaného zařízení v síti organizací. To vše nyní v jednotkách vteřin.

Pozorujeme, že naše klíčové řešení AddNet, nemá na českém trhu, ale ani v zahraničí, přímou konkurenci - je to jediný integrovaný DDI/NAC nástroj pro správu rozsáhlých sítí. Rozhodli jsme se proto využít této výhody a dále rozšířit naši partnerskou síť.

Místo oslovování jednotlivých partnerů, jsme však dali přednost dohodě se zkušeným hráčem na trhu distribuce s přidanou hodnotou - Veracompem. Věříme, že společně přesvědčíme o výhodnosti řešení Novicomu řadu zkušených partnerů Veracompu, především těch se zaměřením na sítě a IT bezpečnost.

Jsme přesvědčeni, že DDI/NAC řešení AddNet může být velmi zajímavé komplementární řešení v portfoliu Veracompu. Očekáváme, že spojení našeho unikátního řešení, společně s vysokou kvalitou poskytovaných služeb Veracompu při péči o partnery, se v krátkém horizontu příznivě projeví v dalších nárůstech prodejů Novicomu.