logo Novicom s.r.o.
Jindřich Šavel

Jindřich Šavel

Ředitel společnosti Novicom

LinkedIn

Jsme velmi rádi, že můžeme rozšířit naši spolupráci se společností ectacom i mimo polský trh. Přístup společnosti Novicom vychází vstříc nadcházejícímu trendu sdíleného zabezpečení ve formě aktivních služeb SOCu, na které se snažíme naše zákazníky připravit.

Pevně věřím, že kombinace unikátních produktů Novicomu s proaktivním a vysoce profesionálním přístupem společnosti ectacom umožní partnerům realizovat úspěšné projekty v oblasti zabezpečení sítě a kybernetické bezpečnosti.

Jsme velmi potěšeni, že jsme v této oblasti našli nadmíru schopného partnera, společnost DATASYS, která působí na českém IT trhu jako významný systémový integrátor a mezi jejíž činnosti patří rovněž vývoj moderních aplikací. Novicom teď má možnost převzít pomyslný štafetový kolík a navázat na dosavadní úspěchy jejího řešení ELISA.

Věříme, že kultivovaná partnerská síť Novicomu, moderní řešení ELISA pro správu logů a řízení bezpečnostních událostí (SIEM), a další produkty Novicomu v této oblasti (ADDNET a BVS) pomohou akcelerovat, dle našeho názoru, jediný ekonomicky přijatelný způsob řešení kybernetické ochrany - outsourcovaný aktivní bezpečnostní dohled - aktivní SOC.

Cílem Novicomu je vytvořit produktové portfolio, které komplexně podpoří přicházející trend outsourcovaného bezpečnostního dohledu (služby aktivního SOCu), rádi bychom se stali tzv. druhou nohou SOCu.

Toto ucelené portfolio a vize umožní nabídnout našim partnerům ONE STOP SHOP v této oblasti. V blízké době například představíme nový produkt, který pomůže naplňovat tuto vizi.

Jsme přesvědčeni, že řešení Novicomu vhodně zapadnou do portfolia produktů společnosti DNS a společně tak přineseme na trh možnost zvýšené efektivity správy, visibility a vysokého zabezpečení interních sítí, tak jak to nabízí naše Novicom produkty AddNet a BVS - Business Visibility Suite.

Novicom AddNet plně podporuje přicházející trend outsourcovaného bezpečnostního dohledu, tzv. externího SOCu (Security Operations Centra). Operátoři SOCu tak díky AddNetu mohou za společnost bojovat s hackery 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

BVS je nástrojem pro přehlednou vizualizaci síťových komunikací IP zařízení a modelování souvislostí business služeb s IT infrastrukturou. Náš nástroj Business Visibility Suite pomáhá rovněž porozumět dopadům bezpečnostních incidentů na provozované business služby, a tím umožňuje tyto dopady současně minimalizovat.

Zákazníci Novicomu tak nyní mohou díky nástrojům AddNet a BVS získat komplexní řešení pro snadné napojení jejich organizace k centrům SOC (Security Operations Center), zajišťujícím okamžitý a kvalifikovaný incident response 24 hodin denně.

Novicom jako český výrobce síťových a bezpečnostních řešení dávno překonal svoje domovské hranice a postupně se snaží své produkty uplatnit v dalších zemích Evropy, Asie a Ameriky. V této souvislosti jsme velmi potěšení dohodou se společností SecTec, kterou považujeme za leadera mezi distributory bezpečnostních řešení na Slovensku.

Věříme, že řešení Novicomu vhodně zapadne do portfolia produktů SecTecu a společně přineseme na trh schopnost snadné správy a vysokého zabezpečení interních sítí, tak jak to nabízí naše integrované DDI/NAC řešení AddNet.

V Novicomu vidíme velký přínos v podobných integracích a plně je podporujeme. Věříme, že spojením sofistikovaného nástroje detekce kybernetických hrozeb s praktickým nástrojem okamžité lokalizace zařízení (detailní L2 monitoring) s přímou možností jeho odpojení (NAC) dostávají síťový a bezpečnostní správci nástroje úplně jiné kvality.

Spojením LOGmanageru a AddNetu je tak možné řádově zkrátit a zjednodušit klíčový proces reakce na kybernetické bezpečnostní hrozby - od zjištění hrozby po její úplné zamezení nebo izolace kompromitovaného zařízení v síti organizací. To vše nyní v jednotkách vteřin.

Pozorujeme, že naše klíčové řešení AddNet, nemá na českém trhu, ale ani v zahraničí, přímou konkurenci - je to jediný integrovaný DDI/NAC nástroj pro správu rozsáhlých sítí. Rozhodli jsme se proto využít této výhody a dále rozšířit naši partnerskou síť.

Místo oslovování jednotlivých partnerů, jsme však dali přednost dohodě se zkušeným hráčem na trhu distribuce s přidanou hodnotou - Veracompem. Věříme, že společně přesvědčíme o výhodnosti řešení Novicomu řadu zkušených partnerů Veracompu, především těch se zaměřením na sítě a IT bezpečnost.

Jsme přesvědčeni, že DDI/NAC řešení AddNet může být velmi zajímavé komplementární řešení v portfoliu Veracompu. Očekáváme, že spojení našeho unikátního řešení, společně s vysokou kvalitou poskytovaných služeb Veracompu při péči o partnery, se v krátkém horizontu příznivě projeví v dalších nárůstech prodejů Novicomu.