logo Red Hat Czech s.r.o.

Václav Pavlín

Principal Software Engineer společnosti Red Hat

Václav Pavlín - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

Pokud dnes začínáme vyvíjet aplikaci, která má škálovat, být nasazena napříč geografickými zónami a která se umí vypořádat se zásadními výpadky, pravděpodobně budeme hledat existující kontejnerovou platformu, která nám vývoj a provoz aplikace co nejvíce usnadní. Pro mnoho firem a vývojářů je takovou platformou Kubernetes a OpenShift.

V případě umělé inteligence a strojového učení je nástup jednotné platformy pro nasazení poněkud opožděný. Mnoho z těch, kteří se věnují umělé inteligenci, nejsou vývojáři sledující nejnovější trendy. Jsou to vědci, kteří jsou špičky ve svém oboru, umí Python, Javu, nebo jiný programovací jazyk, případně znají trochu git.

Nevědí ovšem, jak navrhnout CI/CD procesy, jak automatizovat nasazení a jak monitorovat aplikaci v produkčním prostředí.

David Bečvařík

Senior Solution Architect společnosti Red Hat

David Bečvařík - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

Jednou z hlavních novinek je podpora Serverless technologií. OpenShift Serverless není jen o funkcích, ale přináší i plnou podporu kontejnerů. Zároveň pomáhá řešit běžné problémy kontejnerizace a přináší další úroveň abstrakce, která umožňuje snadněji a rychleji vyvíjet a integrovat nové aplikace. Pomocí reaktivního/data driven programování OpenShift Serverless zároveň umožnuje i lépe využít hardwarové prostředky za pomoci inteligentního škálování včetně scale to zero.

V oblasti operation pak usnadňuje sběr logů a metrik a přináší základní technologie umožňující snazší a rychlejší odstranění problémů.

Jakub Veverka

Solution Architect společnosti Red Hat

Jakub Veverka - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

Tradičně se společnosti dívaly na automatizaci jako na způsob, jak eliminovat nákladné chyby a ztracený čas manuální konfigurací. Dnes se automatizace stává prioritou také díky požadavkům na zvýšenou rychlost, škálovatelnost a komplexitu prostředí.

Společnosti nehledají pouze způsob, jak jednoduše automatizovat, ale také potřebují automatizované činnosti sdílet a využívat napříč projekty a týmy se správnou úrovní řízení a kontroly.

Zdeňka Van der Zwan

Channel Manager CZ & SK společnosti Red Hat

Zdeňka Van der Zwan - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

I přesto, že letošní rok je pro mnohá odvětví rokem úsporných opatření, která se nevyhnula ani oblasti IT, pozorujeme rychlý vývoj v řadě technologií. Umělá inteligence, která proniká do stále většího počtu oblastí, fenomén kontejnerů, který zaznamenává očekáváný rozmach, nebo automatizace, jejíž další vývojové stádium označují analytici Gartneru za hyperautomatizaci, patří mezi strategické technologické trendy roku 2020.

Tento vývoj by nebyl možný bez inovací, jejichž motorem jsou často otevřené technologie. Více o roli open sourcu v rozvoji nových technologiích a jejich vlivu na úspěšný rozvoj podnikání nabídne Red Hat jako přední světový poskytovatel podnikových open source řešení letos i českému publiku.

Cynthia Mitevová

Marketingová manažerka společnosti Red Hat pro ČR a SK

Cynthia Mitevová - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

Naším dlouhodobým cílem je plošně rozšířit program KiCo do českých základních škol. Jsme připraveni zdarma školám poskytnout potřebné know how, vyškolit učitele jak pro vedení studijních hodin, tak pro samotné kódování ozobotů a ovládání hry Code Combat.

Součástí balíčku, který školám nabízíme, jsou i zpracované sady úkolů a her, ale i doporučení a rady pro individuální sestavení hodin v případě, že školy nebudou moci využít našich prostor a našich lektorů.

Cynthia Mitevová

Marketingová manažerka společnosti Red Hat pro ČR a SK

Cynthia Mitevová - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

Klíčem k dlouhodobému úspěchu jsou inovace, které je však možné realizovat pouze s přispěním kvalifikovaných odborníků. Ti se líhnou na středních a vysokých školách, ale jejich zájem o obor je potřeba vyvolávat už v mladším věku.

Zaměření na žáky základních škol je dalším logickým krokem na cestě Red Hatu k neustálému zvyšování úrovně znalostního potenciálu naší společnosti.

Iveta Babulenková

Country Sales Manager společnosti Red Hat pro Českou republiku a Slovensko

Iveta Babulenková - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

Zpoplatnění dříve zdarma dostupné technologie přináší do světa IT značné problémy. Vývojáři ani management firem se nemohou v dlouhodobém horizontu spolehnout na neměnnost výchozích předpokladů, což s sebou nese značná rizika.

V Red Hatu jdeme opačnou cestou, kdy našim zákazníkům přinášíme ty nejmodernější technologie za předem známých a neměnných licenčních podmínek. Navíc Javu zpřístupňujeme i na dalších platformách, nejen na Linuxu.

Iveta Babulenková

Country Sales Manager společnosti Red Hat pro Českou republiku a Slovensko

Iveta Babulenková - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

U našich lokálních zákazníků se bude letos v projektech prosazovat především větší míra automatizace, jak na úrovni infrastrukturní, tak aplikační. Rovněž pozorujeme větší zájem o využití cloudových služeb, zpravidla veřejných cloudů, pro určité typy systémů. Mnoho firem a organizací se bude stále více zabývat reálným využitím cloudových služeb v tzv. hybridním modelu - od menších pilotních projektů po kritičtější systémy v následujících letech.

Požadavky českých zákazníků jsou stejné jako těch globálních, pouze s přibližně ročním zpožděním.

Radek Vokál

Senior Engineering Manager společnosti Red Hat

Radek Vokál - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

V České republice i dalších evropských zemích neustále roste zájem o špičkové vývojáře, mezi nimi i tzv. full stack developery, kteří jsou schopni navrhovat aplikace přímo pro cloudové prostředí.

Firmy totiž zjišťují, že přesun aplikací do cloudu vyžaduje často i změnu architektury, se kterou si poradí jen vývojáři se zkušenostmi s technologiemi jako Azure, AWS, Kubernetes či Docker.

Cathal McGloin

Viceprezident a Mobilní platformy společnosti Red Hat

Cathal McGloin - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

Z nového průzkumu zaměřeného na mobilitu vyplývá, že mezi manažery klíčových a IT oddělení existuje vzájemná shoda o brzkém zvýšení vlivu byznysu na rozvoj mobilních aplikací. Zvyšování vlivu manažerů z klíčových oddělení na rozvoj mobility je pravděpodobnější u organizací, které již zavedly ucelenou strategii pro oblast mobilních aplikací.

Obdobně jsou tyto organizace prostřednictvím moderních vývojových nástrojů, platforem a integračních technologií více podporované ze strany IT oddělení a můžeme tak být svědky vzájemné spolupráce. Oprávněně navíc očekáváme, že spolu se stále větší orientací na podporu požadavků přímo souvisejících s podnikáním poroste právě i tato spolupráce mezi klíčovými a IT odděleními.

Radovan Musil

Ředitel společnosti Red Hat Czech

Radovan Musil - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.

DevConf.cz je jedinečnou příležitostí k seznámení se s novými trendy v Open Source komunitách. Každoroční nárůst zájmu o akci je důkazem jak rostoucí popularity vývojového modelu otevřeného softwaru, tak i významu Brna jako centra IT studentů a profesionálů.

Hlavním tématem letošního ročníku konference jsou kontejnerové technologie, cloud, bezpečnost, IoT a virtualizace a část programu je věnována prezentacím o open source komunitách a vývoji projektů v open source prostředí.

Radovan Musil

Ředitel společnosti Red Hat Czech

Radovan Musil - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.

Podporu doktorských studentů vnímáme jako přirozenou součást našeho programu spolupráce s fakultou, která navazuje na nedávné otevření výzkumné laboratoře v jejím objektu.

Rádi bychom viděli více společností nabízet tuto formu podpory, aby se to stalo jednou ze standardních způsobů financování doktorandů.

Radhesh Balakrishnan

General Manager OpenStack společnosti Red Hat

Radhesh Balakrishnan - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

S platformou Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform 7 definujeme nový standard pro řešení připravená pro nasazení do produkčního prostředí OpenStack.

Vzhledem ke stále širšímu přijímání technologie OpenStack nás těší, že požadavky na časové úspory řešíme pomocí opravdu otevřeného přístupu, který umožňuje automatizovat jak proces nasazení, tak i správu celého životního cyklu infrastruktury.