logo Red Hat Czech s.r.o.

Cynthia Mitevová

Marketingová manažerka společnosti Red Hat pro ČR a SK

Cynthia Mitevová - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

Naším dlouhodobým cílem je plošně rozšířit program KiCo do českých základních škol. Jsme připraveni zdarma školám poskytnout potřebné know how, vyškolit učitele jak pro vedení studijních hodin, tak pro samotné kódování ozobotů a ovládání hry Code Combat.

Součástí balíčku, který školám nabízíme, jsou i zpracované sady úkolů a her, ale i doporučení a rady pro individuální sestavení hodin v případě, že školy nebudou moci využít našich prostor a našich lektorů.

Cynthia Mitevová

Marketingová manažerka společnosti Red Hat pro ČR a SK

Cynthia Mitevová - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

Klíčem k dlouhodobému úspěchu jsou inovace, které je však možné realizovat pouze s přispěním kvalifikovaných odborníků. Ti se líhnou na středních a vysokých školách, ale jejich zájem o obor je potřeba vyvolávat už v mladším věku.

Zaměření na žáky základních škol je dalším logickým krokem na cestě Red Hatu k neustálému zvyšování úrovně znalostního potenciálu naší společnosti.

Iveta Babulenková

Country Sales Manager společnosti Red Hat pro Českou republiku a Slovensko

Iveta Babulenková - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

Zpoplatnění dříve zdarma dostupné technologie přináší do světa IT značné problémy. Vývojáři ani management firem se nemohou v dlouhodobém horizontu spolehnout na neměnnost výchozích předpokladů, což s sebou nese značná rizika.

V Red Hatu jdeme opačnou cestou, kdy našim zákazníkům přinášíme ty nejmodernější technologie za předem známých a neměnných licenčních podmínek. Navíc Javu zpřístupňujeme i na dalších platformách, nejen na Linuxu.

Iveta Babulenková

Country Sales Manager společnosti Red Hat pro Českou republiku a Slovensko

Iveta Babulenková - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

U našich lokálních zákazníků se bude letos v projektech prosazovat především větší míra automatizace, jak na úrovni infrastrukturní, tak aplikační. Rovněž pozorujeme větší zájem o využití cloudových služeb, zpravidla veřejných cloudů, pro určité typy systémů. Mnoho firem a organizací se bude stále více zabývat reálným využitím cloudových služeb v tzv. hybridním modelu - od menších pilotních projektů po kritičtější systémy v následujících letech.

Požadavky českých zákazníků jsou stejné jako těch globálních, pouze s přibližně ročním zpožděním.

Radek Vokál

Senior Engineering Manager společnosti Red Hat

Radek Vokál - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

V České republice i dalších evropských zemích neustále roste zájem o špičkové vývojáře, mezi nimi i tzv. full stack developery, kteří jsou schopni navrhovat aplikace přímo pro cloudové prostředí.

Firmy totiž zjišťují, že přesun aplikací do cloudu vyžaduje často i změnu architektury, se kterou si poradí jen vývojáři se zkušenostmi s technologiemi jako Azure, AWS, Kubernetes či Docker.

Cathal McGloin

Viceprezident a Mobilní platformy společnosti Red Hat

Cathal McGloin - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

Z nového průzkumu zaměřeného na mobilitu vyplývá, že mezi manažery klíčových a IT oddělení existuje vzájemná shoda o brzkém zvýšení vlivu byznysu na rozvoj mobilních aplikací. Zvyšování vlivu manažerů z klíčových oddělení na rozvoj mobility je pravděpodobnější u organizací, které již zavedly ucelenou strategii pro oblast mobilních aplikací.

Obdobně jsou tyto organizace prostřednictvím moderních vývojových nástrojů, platforem a integračních technologií více podporované ze strany IT oddělení a můžeme tak být svědky vzájemné spolupráce. Oprávněně navíc očekáváme, že spolu se stále větší orientací na podporu požadavků přímo souvisejících s podnikáním poroste právě i tato spolupráce mezi klíčovými a IT odděleními.

Radovan Musil

Ředitel společnosti Red Hat Czech

Radovan Musil - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.

DevConf.cz je jedinečnou příležitostí k seznámení se s novými trendy v Open Source komunitách. Každoroční nárůst zájmu o akci je důkazem jak rostoucí popularity vývojového modelu otevřeného softwaru, tak i významu Brna jako centra IT studentů a profesionálů.

Hlavním tématem letošního ročníku konference jsou kontejnerové technologie, cloud, bezpečnost, IoT a virtualizace a část programu je věnována prezentacím o open source komunitách a vývoji projektů v open source prostředí.

Radovan Musil

Ředitel společnosti Red Hat Czech

Radovan Musil - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.

Podporu doktorských studentů vnímáme jako přirozenou součást našeho programu spolupráce s fakultou, která navazuje na nedávné otevření výzkumné laboratoře v jejím objektu.

Rádi bychom viděli více společností nabízet tuto formu podpory, aby se to stalo jednou ze standardních způsobů financování doktorandů.

Radhesh Balakrishnan

General Manager OpenStack společnosti Red Hat

Radhesh Balakrishnan - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

S platformou Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform 7 definujeme nový standard pro řešení připravená pro nasazení do produkčního prostředí OpenStack.

Vzhledem ke stále širšímu přijímání technologie OpenStack nás těší, že požadavky na časové úspory řešíme pomocí opravdu otevřeného přístupu, který umožňuje automatizovat jak proces nasazení, tak i správu celého životního cyklu infrastruktury.