logo Capgemini Czech Republic s.r.o.

Energy Command Center - inovativní platforma pro řízení spotřeby energie

Integrovaná platforma Energy Command Center pro monitorování, řízení, předvídání, kontrolu a optimalizaci spotřeby energie ve všech objektech pomáhá organizacím urychlit cestu k chytřejšímu a ekologičtějšímu řízení budov a energetické účinnosti. K tomu využívá jedinečnou kombinaci komplexních digitálních řešení a špičkových technologií od společností Capgemini a Schneider Electric, které zjednodušují správu energií i optimalizují jejich spotřebu.

"Ve společnosti Capgemini jsme hluboce přesvědčeni, že digitální technologie a správa dat v sobě skrývají neuvěřitelný nevyužitý potenciál pro urychlení přechodu na energetiku. Tuto vizi a odhodlání sdílíme se společností Schneider Electric. Nacházíme se v klíčovém bodě energetické transformace a jsme potěšeni, že můžeme spojit své síly a naše odborné znalosti v oblasti technologií a dat s renomovanými řešeními společnosti Schneider Electric, abychom podnikům umožnili řídit a urychlit jejich trajektorii dekarbonizace energetiky," říká Aiman Ezzat, generální ředitel skupiny Capgemini.

Řešení Energy Command Center, vyvinuté společností Capgemini a implementované ve spolupráci se společností Schneider Electric, je integrovaná centralizovaná platforma pro monitorování, řízení a optimalizaci všech energeticky náročných budov, včetně datových center nebo místností s kritickým prostředím.

Platforma kombinuje pokročilé služby umělé inteligence (AI), logiku a algoritmy strojového učení a technologie internetu věcí (IoT), které měří a předpovídají různé parametry, jako je energetická náročnost, stav kritických aktiv, kritický provoz, výroba energie z obnovitelných zdrojů a celkový výkon všech energetických aktiv.

Propojené produkty, periferní řídicí a poradenské aplikace a nástroje společnosti Schneider Electric pomáhají firmám efektivně řídit dodávky energie pro všechna jejich aktiva, jako jsou továrny, kancelářské budovy nebo jiné infrastruktury, a zároveň snižovat spotřebu energie ve všech jejich provozech díky jediné integrované platformě.

"Řešení energetické a klimatické krize je prvořadé. Energetická účinnost hraje při jejich zmírňování klíčovou roli. Dekarbonizace prostřednictvím elektrifikace a digitalizace je nutností pro udržitelnou budoucnost. Spolupráce se společností Capgemini nás velmi těší, protože nám umožňuje rozvíjet naše iniciativy v oblasti energetické účinnosti a udržitelných postupů. Společně můžeme mít významný dopad," doplňuje Peter Herweck, generální ředitel společnosti Schneider Electric.

Capgemini přináší odborné znalosti v oblasti integrace a zpracování dat, umělé inteligence a strojového učení a integrace všech produktů a softwaru do centrální rozhodovací platformy.

Využití dat o spotřebě energie a emisích uhlíku v reálném čase v kombinaci s modulárním, interoperabilním softwarem a systémy pro správu budov umožňuje Energy Command Center snižovat spotřebu energie a související náklady a pomáhá organizacím dosahovat jejich cílů a zároveň urychlit přechod k uhlíkové neutralitě.

Výrazné nížení spotřeby energie s Energy Command Center

Prototyp řešení Energy Command Center byl od roku 2022 testován v osmi hlavních kampusech Capgemini v Indii, které představují přibližně čtvrtinu energetické stopy skupiny Capgemini, a umožnil sledování a řízení energetického mixu z různých zdrojů a spotřeby energie v rámci provozů v reálném čase v centralizované, integrované platformě.

Díky 29% snížení spotřeby energie do roku 2023 (ve srovnání s rokem 2019) v osmi hlavních areálech společnosti Capgemini v Indii tato platforma významně přispívá k cílům skupiny Capgemini v oblasti dekarbonizace jejích provozů.

Článek Capgemini Czech Republic s.r.o. ze dne úterý 18. června 2024

Další články od Capgemini Czech Republic s.r.o.