logo

CCV EDI ORION zajišťuje elektronickou výměnu dat pro Družstvo CBA

Pro systém EDI ORION rozhodlo vedle úspory a efektivity i více než 50 % zapojení stávajících obchodních partnerů CBA. EDI ORION je systém pro elektronickou výměnu obchodních dokumentů - objednávky, faktury, dodací listy, ceníky, katalogy zboží, logistické doklady aj.

Obchodní řetězec Družstvo CBA CZ přešel po dvou letech zkušeností s elektronickou komunikací v obchodním styku na komplexní outsourcované řešení EDI ORION od CCV Informační systémy.

O úspěchu nasazení elektronické výměny dat v obchodním styku rozhoduje kromě kvality a záběru daného řešení i míra jeho pokrytí u ostatních článků dodavatelského řetězce. Takový poznatek si odnesl řetězec Družstvo CBA CZ z dosavadního dvouletého provozování EDI systému od menšího dodavatele, v rámci něhož se mu podařilo vzájemně propojit pouze několik málo svých partnerů.

V rámci dalšího rozvoje proto zvolil přechod na EDI ORION, který v České republice využívá více než 1000 společností a měsíčně přenese do informačních systémů komunikujících protistran přes milion zpráv. Jako jeden z podkladů pro rozhodnutí posloužil CBA i výzkum mezi svými dodavateli, z něhož vyplynulo více než 50% pokrytí dodavatelů řešením EDI ORION.

To ostatně potvrzuje i Kamil Ryšavý ze společnosti CBA: "V rámci výběrového řízení dostali důležité slovo naši partneři, protože o plnohodnotnou spolupráci s nimi nám jde především. A míra využití a aspekt spokojenosti hovořily jasnou řečí právě pro EDI ORION."

Firmy chtějí snadnou správu a další kontrakty

Potvrzuje se tak trend ústupu od doposud využívaných způsobů elektronické komunikace na zavedená a široce rozšířená outsourcovaná řešení, která kromě pokrytí veškerých dokladů v obchodním styku, jako jsou objednávky, faktury, dodací listy, ceníky aj., umožňují též velmi snadné a rychlé zapojení dalších protistran - obchodních parterů.

"Vnímáme, že se zákazníci bez ohledu na velikost firmy přestali bránit uceleným outsourcovaným a cloudovým řešením, kdy neinvestují do vlastnictví aplikace, ale vnímají dobře přidanou hodnotu při minimalizaci nákladů na správu", doplňuje David Reichel - ředitel divize CCV eBusiness a dodává: "Zapojením dalšího maloobchodního řetězce posilujeme naši pozici leadera na českém trhu a zároveň slavíme desetileté výročí vzniku konsolidačního centra ORION."

Další články k tématům - CBA - cloud - eBusiness - EDI - ORION - outsourcing - Kamil Ryšavý - David Reichel

Článek ze dne 11. října 2011 - úterý

Další články od CCV, s.r.o.