logo

CCV eFakturace nahrazuje papírovou fakturaci u Schneider Electric

Společnost Schneider Electric CZ po nasazení řešení eFakturace od CCV Informační systémy během 2 měsíců převedla 95 procent zákazníků do elektronické fakturace.

Společnost Schneider Electric, celosvětový specialista na správu energií, který působí ve více než 100 zemích a zaujímá přední pozici v průmyslových energetických řešeních a infrastruktuře, zvolila společnost CCV Informační systémy pro zajištění elektronické fakturace se svými zákazníky v ČR.

Elektronická archivace pro více než 2 a půl tisíce vydaných faktur měsíčně

Řešení CCV eFakturace nahrazuje ve společnosti Schneider Electric CZ původní papírovou formu fakturace a jeho součástí je také archivace elektronických faktur dle platné legislativy. Během prvních 2 měsíců používání řešení se společnosti Schneider Electric CZ povedlo zapojit 95 % zákazníků do elektronické fakturace, kterým každý měsíc rozešle více než 2 a půl tisíce elektronických faktur.

Elektronické faktury jsou přenášeny z podnikového systému společnosti Schneider do konsolidačního centra ORION, kde probíhá automatizované převedení do čitelné podoby, vybavení zaručeným elektronickým podpisem, zaslání zákazníkovi a archivace daňového dokladu. Celkem je elektronicky vydáváno téměř 20 různých variant daňového dokladu.

Zákazníci mají vydané faktury k dispozici také na webovém portálu, a to nejen ve formátu PDF, ale i ve zvolené datové podobě. "Řešení CCV eFakturace kompletně pokrývá celý proces fakturace a klade důraz na soulad s platnou legislativou. Řešení lze používat také pro dobropisy, vrubopisy nebo zálohové faktury. Je poskytováno formou služby, dá se tedy velmi rychle nasadit a bez dodatečných nákladů libovolně rozšiřovat", doplňuje Marek Stanovský, vedoucí obchodu divize CCV eBusiness.

Rychlá návratnost a pozitivní reakce zákazníků

Podle aktuálního počtu zapojených zákazníků je celková návratnost počáteční investice Schneider Electric do projektu elektronické fakturace 3 a půl měsíce. S postupným zapojováním dalších odběratelů lze očekávat ještě zkrácení této doby.

Jarmila Sovová, hlavní účetní Schneider Electric CZ, k tomu dodává: "Elektronická fakturace neznamená jen významné úspory na vystavování faktur a poštovném, ale také představuje obrovskou úsporu práce, méně starostí s archivací a snadnější vyhledávání dokladů. Měsíčně díky elektronické fakturaci dosáhneme úspory téměř 10 člověkodní na práci spojenou s vydáváním papírových faktur. Velmi pozitivní jsou rovněž reakce našich zákazníků."

Článek ze dne 1. prosince 2010 - středa

Další články od CCV, s.r.o.