logo

ORION eKatalog pro správu a výměnu kmenových dat

ORION eKatalog zjednodušuje zalistování zboží v rámci prodejního řetězce - umožňuje snadné naplnění firemními daty, ať už přímo z podnikového IS nebo pomocí XLS, CSV a dalších formátů. ORION eKatalog je poskytován formou služby - Software as a Service (SaaS).

Nové řešení pro usnadnění spolupráce v rámci dodavatelsko-odběratelského řetězce, produktový ORION eKatalog, uvedla na trh společnost CCV Informační systémy. Obchodním partnerům přináší jednotný způsob pro sdílení kmenových dat využitelný pro automatickou komunikaci mezi podnikovými informačními systémy.

Kompletní produktové informace jsou na jednom místě a přináší zejména odstranění problémů spojených s manuálním zalistováním zboží. ORION eKatalog je nabízen formou služby (SaaS) a již nyní umožňuje propojení s obchodním řetězcem Globus. V přípravě je pak zprovoznění výměny kmenových dat s dalšími obchodními partnery, jako je AHOLD, COOP, Makro/Metro, Tesco a další.

Zalistování zboží komplikuje obtížná výměna kmenových dat

Ačkoliv elektronická výměna dokladů (EDI) mezi obchodními partnery je zvláště u obchodních řetězců již velmi hojně rozšířená, existují určité oblasti, které doposud zaostávají. Jednou z nich je například výměna kmenových dat, představujících detailní popis nejrůznějších vlastností produktů, včetně jejich cen, případně speciálních nabídek atd. Správné a rychle dostupné údaje o zboží jsou přitom základem pro další obchodní spolupráci.

V praxi se výměna těchto údajů vykonává především pomocí papírových formulářů, případně textových dokumentů (DOC, PDF), v těch nejlepších případech prostřednictvím různých datových tabulek (XLS). Někdy musí dokonce dodavatel tyto informace sdělovat telefonicky nebo trávit bezpočet hodin "datlováním" údajů do portálu svého obchodního partnera, kterých je často více.

ORION eKatalog pro efektivní výměnu informací o zboží

Řešením této problematiky je ORION eKatalog, který slouží k elektronickému ukládání, správě a sdílení kmenových dat. Data lze do elektronického katalogu vkládat s využitím hromadného importu přímo z informačního systému, případně s pomocí běžně používaných formátů jako např. CSV nebo XML formáty vhodné pro GDSN katalogy (globální datová synchronizace).

Kromě snadného naplnění lze pak kmenová data dále jednoduše upravovat a doplňovat o další potřebné údaje. Spravovat lze různé verze kmenových dat, které pak může dodavatel publikovat obchodním partnerům v požadované podobě. Součástí produktového katalogu je zároveň historie, ve které se promítají všechny změny provedené v rámci spravovaných produktů.

Důvěryhodně formou služby

ORION eKatalog je poskytován formou služby (Software as a Service). Jeho součástí je přehledné webové rozhraní s chytrými funkcemi. Veškerá data jsou důvěryhodně archivována v datovém centru, které je držitelem bezpečnostní akreditace dle metodiky NBÚ a je monitorováno profesionálním systémem s využitím bezpečnostních klíčů.

Určeno zejména pro potravinářství a spotřební zboží

Produkt ORION eKatalog je určen zejména distributorům, dodavatelům do obchodních řetězců a obchodníkům s bohatým produktovým portfoliem. Očekávaným hlavním segmentem nasazení je oblast potravinářství a spotřebního zboží. Aktuálně lze s jeho pomocí sdílet kmenová data s obchodními řetězci Globus a COOP Morava. Připravuje se publikování kmenových dat na Makro/Metro, Ahold, Tesco, ale i některé menší obchodní partnery.

Stručný přehled produktu ORION eKatalog

Vlastnosti řešení:

Přínosy řešení:

Další články k tématům - CSV - DOC - EDI - eKatalog - GDSN - IS - NBÚ - ORION - PDF - PRICAT - SaaS - XLS - XML

Článek ze dne 2. února 2012 - čtvrtek

Další články od CCV, s.r.o.