logo Československá obchodní banka, a. s.

Petr Vosála

Manažer bezpečnosti digitálních kanálů ČSOB

Petr Vosála - Československá obchodní banka, a. s.logo Československá obchodní banka, a. s.LinkedIn

Loňský rok patřil z pohledu kybernetické bezpečnosti k těm klidnějším. Hackerské útoky jsou ale čím dál sofistikovanější. V ČSOB proto neustále pracujeme na zdokonalování našich aplikací a zvyšování zabezpečení systémů tak, aby data a finance našich klientů byla v bezpečí. Na druhou stranu nám ale klienti musí jít trochu naproti tím, že se budou chovat zodpovědně.

Proto jsme v připravili seznam hlavních zásad bezpečného chování na internetu, které neustále připomínáme v rámci naší dlouhodobé kampaně na zvyšování digitální gramotnosti veřejnosti.

Jana Opršalová

Výkonná manažerka útvaru Platební komfort a služby ČSOB

Jana Opršalová - Československá obchodní banka, a. s.logo Československá obchodní banka, a. s.LinkedIn

Více než 20000 klientů již aktivně využívá k potvrzování svých transakcí novou mobilní aplikaci ČSOB Smart klíč, kterou banka zavedla na podzim roku 2015. Převážná část (43%) je ve věku 30 až 40 let, desítky klientů využívající tuto aplikaci jsou starší 70 let. 85% uživatelů této služby je s jejím fungováním spokojeno - největší výhodu vidí v rychlosti aplikace, jednoduchosti a v odstranění povinnosti přepisování SMS kódu.

ČSOB díky této službě zvyšuje pohodlí klientů, kteří zadávají platby v elektronickém bankovnictví velmi často a přepisovat SMS kódy je pro ně zatěžující.

Alice Škývarová

Ředitelka útvaru Karty ČSOB

Alice Škývarová - Československá obchodní banka, a. s.logo Československá obchodní banka, a. s.LinkedIn

Nejvíce klienti oceňují platbu kartou za dobírku a poštovné právě v předvánočním období. Objednávání dárků přes internet se těší oblíbenosti již několik let a nyní odpadá nutnost nosit u sebe velkou hotovost při vyzvedávání balíčků na poště.

Jan Vimr

Výkonný manažer Rozvoje elektronického bankovnictví ČSOB a Ery

Jan Vimr - Československá obchodní banka, a. s.logo Československá obchodní banka, a. s.LinkedIn

Zařizovat cestovní pojištění prostřednictvím aplikace pro chytré telefony či tablety je velice rychlé a praktické. Lidé na ní nejvíce oceňují, že nemusejí nikam chodit ani volat. Stačí jen pár dotyků na přístroji, který mají neustále u sebe, a hned jsou pojištěni. Klienti si chválí především rychlost a komfort sjednání cestovního pojištění pohodlně před cestou do zahraničí.

Všechny dokumenty klient obdrží elektronicky. V kalkulaci ceny je sleva při pojištění rodiny nebo skupiny a dále 10% sleva při sjednání přes aplikaci, oproti sjednání na pobočce.

Jan Vimr

Výkonný manažer Rozvoje elektronického bankovnictví ČSOB a Ery

Jan Vimr - Československá obchodní banka, a. s.logo Československá obchodní banka, a. s.LinkedIn

Naši klienti tak mají možnost nechat si prostřednictvím aplikace vypočítat nezávaznou kalkulaci nebo si rovnou sjednat a zaplatit smlouvu. Veškeré potřebné dokumenty (včetně dočasné zelené karty) jim přijdou ihned e-mailem a následně standardní zelená karta poštou.

Nespornou výhodou této nově zavedené služby je kompletní sjednání smlouvy během několika minut, okamžitá úhrada smlouvy z běžného účtu a zaslání všech potřebných dokumentů na e-mail.

Stránka 1/3 Další >