logo Dynamica, a.s.

Zdeněk Otáhal

Account Manager společnosti Dynamica

Zdeněk Otáhal - Dynamica, a.s.logo Dynamica, a.s.LinkedIn

Již samotný název SMB Promo napovídá, že se jedná o nabídku pro Small and Medium Business, tedy pro firmy střední velikosti. Podle mého názoru se jedná v současnosti o nejlepší nabídku CRM v cloudu na trhu. Za cenu 34 EUR za uživatele a měsíc dostanete všechno, co se dříve skrývalo pod nabídkou CRM Online Professional v modulech Sales a Marketing. SMB promo tak oproti svému dražšímu předchůdci (54 EUR) neobsahuje modul Servis. Nicméně Promo je omezeno na maximálně 25 uživatelů a uvedená cena je garantována na 3 roky.

Osobně si to vysvětluji tím, že Microsoft tímto řešením vyslyšel volání zákazníků z řad SMB po okamžité zajímavé nabídce produktu CRM, ale současně nerezignoval na vývoj produktu jako takového. Je to logické. Když se podívám, kde jsme byli s CRM před 3 lety, tak asi opravdu málokdo ví, jak bude vypadat nabídka na trhu za další 3 roky.

Boris Bělousov

Ředitel společnosti Dynamica

Boris Bělousov - Dynamica, a.s.logo Dynamica, a.s.LinkedIn

Microsoft Dynamics 365 je nejen funkčně bohatší, ale je také složitější a komplexnější, a tím ještě vhodnější pro velké a největší firmy, tedy Enterprise zákazníky. Co to znamená pro tradiční Microsoft CRM zákazníky ze se segmentu SMB, tedy malých a středních firem? Do doby uvolnění Business edice MS Dynamics 365 pro náš trh můžeme na toto téma pouze spekulovat a prozatím nabízet zákazníkům speciální slevy na Enterprise edici.

Sám jsem zvědav, jak to dopadne. Zatím vše naznačuje, že v Enterprise edici bude obsažen Dynamics AX a Dynamics CRM a v Business Edici Dynamics NAV a prozatím nedefinovaný Sales modul. Bude to opět Dynamics CRM nebo vylepšený CRM modul stávajícího NAV?

Boris Bělousov

Ředitel společnosti Dynamica

Boris Bělousov - Dynamica, a.s.logo Dynamica, a.s.LinkedIn

Funkcionalita CRM se dnes prohlubuje v mnoha směrech. Tradiční tvůrci CRM systémů bojují dnes na více frontách a snaží se jedním specializovaným softwarem obsloužit velmi různorodé požadavky. Je zřejmé, že očekávání retailového prodejce se výrazně liší od očekávání výrobce, který prodává prostřednictvím partnerské sítě.

Maloobchodník se bude zajímat primárně o věrnostní programy, predikci spotřebitelských nálad a sezónnost prodejů, kdežto výrobce s prodejní a distributorskou partnerskou sítí bude klást velký důraz na její řízení, stanovování výkonnostních marží či problematiku registrace a ochrany obchodních příležitostí.

Boris Bělousov

Ředitel společnosti Dynamica

Boris Bělousov - Dynamica, a.s.logo Dynamica, a.s.LinkedIn

Během jednání jsme společně přišli na to, že kondenzaci a následnou agregaci dat je nejlepší provádět ve specifické aplikaci na SharePoint Serveru. Arriva tak dosáhla zajištění vyšší míry automatizace oběhu finančních reportingových dat jednotlivých organizačních jednotek spolu s vytvořením nástrojů pro jejich agregaci ve víceúrovňovém holdingovém uspořádání celé skupiny.

Pomohly nám jistě i naše zkušenosti s tímto typem řešení, které jsme realizovali pro našeho zákazníka v Rakousku.

Tomáš Hanáček

Obchodní ředitel společnosti Dynamica

Tomáš Hanáček - Dynamica, a.s.logo Dynamica, a.s.LinkedIn

Pro výběr vhodného ERP je důležité důkladně analyzovat podnikové procesy a najít hlavní omezení, která by měla být nasazením nového ERP odstraněna. Měřítkem je zvýšení efektivity řízení promítnuté do reálného finančního zisku. Lépe je soustředit se na růst výkonu podniku než pouze na úspory.

K růstu podniku bude ERP přispívat, pokud mu bude věnována patřičná péče a bude zajištěna jeho údržba a rozvoj stejně jako u jiných podnikových provozních prostředků.

Stránka 1/2 Další >