logo

Dušan Pirich: nový ředitel divize Power Quality společnosti Eaton

Dušan Pirich převzal pozici ředitele divize Power Quality s účinností od 1.10. 2010 a jeho úkolem je posílit distribuci zařízení UPS na trhu IT v ČR. Dušan Pirich současně zastává i pozici Country Sales Managera pro ČR.

Ing. Dušan Pirich (33) bude mít v nové pozici na starosti především posílení distribuce zařízení UPS a novou obchodní strategii zaměřenou na nabízení aplikací s vysokou přidanou hodnotou, například pro datová centra.

Ke změně v managementu Eaton došlo v souvislosti s vytvářením společného obchodního týmu v sektoru elektro. Eaton je významný český výrobce a světový distributor elektrotechnického zařízení, který působí také jako dodavatel komplexních řešení kvality napájení.

"V divizi Power Quality chceme uplatnit letité know-how a široké spektrum nabízených služeb v oblasti zabezpečení nepřetržitého zdroje napájení," řekl po svém jmenování Ing. Dušan Pirich, ředitel divize Power Quality. "Obchodní tým budu vést tak, aby nabízel naše produkty společně se službami a aplikacemi s vysokou přidanou hodnotou. Může jít například o datová centra, která vyžadují vysokou úroveň zabezpečení," dodal Dušan Pirich.

Dušan Pirich do společnosti Eaton Elektrotechnika nastoupil již v roce 2005 (tehdy Moeller Elektrotechnika) jako Sales Engineer v divizi OEM. O rok a půl později v této divizi působí jako ředitel. Od prosince 2009 do současnosti je zodpovědný za obchodování služeb Eaton pro Českou republiku v sektoru elektro, řízení obchodních operací a reorganizaci společností Eaton.

Dušan Pirich vystudoval Západočeskou univerzitu v Plzni, Fakulta elektrotechnická. Titul inženýr získal v roce 2000 v oboru komerční elektrotechnika. Dušan Pirich je ženatý, má dvě děti. Dušan Pirich propadl kouzlu hokeje a ve volném čase rád hraje golf.

Další články k tématům - elektro - napájení - ředitel - UPS - Dušan Pirich

Článek ze dne 16. listopadu 2010 - úterý

Další články od Eaton Elektrotechnika s.r.o.