logo

MRF 2.0 Eaton RF software prošel novým vývojem

Eaton uvádí na trh výrazně zdokonalený software MRF, který umožňuje uživatelsky příjemnější, jednodušší a efektivnější konfiguraci bezdrátového systému xComfort. Současně rozšiřuje možnosti uplatnění RF systému na českém trhu a vychází vstříc projektantům, kteří vyžadují instalaci systémů řízení budov také do větších objektů, než jsou rezidenční sídla.

Jde především o možnost bezdrátového ovládání osvětlení, řízení vytápění nebo chlazení větších komerčních budov, mj. penzionů, hotelů, administrativních a kancelářských objektů nebo nákupních center. Mezi velkým množstvím nových funkcí pro zjednodušení a zrychlení konfigurace systému je i přenos funkcí z virtuálních přístrojů na ty reálné, tisk zvolených funkcí pro investora či možnost využití datové komunikace prostřednictvím ethernetového kabelu. Vekou výhodou je pak umístění přístrojů do pater či budov a jejich skupinové ovládání.

Grafický software MRF 2.0 je uživatelsky přívětivý nástroj určený ke konfiguraci a aktivování rozšířených funkcí bezdrátového systému automatického řízení budov značky xComfort. U základních aplikací v obytných budovách lze systém snadno konfigurovat třeba pomocí šroubováku. U náročnějších aplikací však Eaton nabízí volně dostupný software MRF, speciálně určený pro instalačního technika.

Tento komfortní režim je vhodný zejména tehdy, pokud pro oživení projektu nestačí běžné ovládací funkce. Mezi ně patří např. funkce stmívání, zapnout/vypnout, ovládání rolet nahoru/dolů/stop, jež se nastavují v základním režimu zmíněným šroubovákem. Verze MRF 2.0 CZ nyní nabízí rozšířené možnosti, požadované především v komerčních budovách. Potřeby domácností a obytných domů přitom samozřejmě zůstávají integrovány i v nové verzi MRF.

Snadné ovládání velkých komerčních budov

MRF 2.0 má své využití při parametrizaci funkcí tzv. moderního domu. Jde o centrální, skupinové, logické i časové funkce (včetně zpožďování při zapnutí nebo vypnutí), dále pak o simulace přítomnosti, blikání, světelné scény, komfortní řízení vytápění/chlazení, měření energií (elektro, voda, plyn, energie z fotovoltaiky apod.) a bezpečnostní funkce (EZS). MRF je schopen rovněž kompletní parametrizace Room Manageru, komunikace s Home Managerem či komunikačními rozhraními pro nadřazené či doplňkové systémy a dalších nových úkonů.

Při použití MRF je navíc automaticky nastavena komunikace mezi přístroji přes tzv. routing, přičemž přístroje mezi sebou komunikují na základě známé kvality signálu. Přenos dat v tomto případě může být dokonce ochráněn heslem. Novinkou MRF je nyní i manuální nastavení routerové trasy, což ocení hlavně naši specialisté - systémoví partneři xComfort.

"Zcela zásadní novinkou tohoto softwaru je vytváření topologie projektu s možností ethernetové komunikace LAN nebo WIFI v rámci budovy", vysvětluje Jaromír Pávek, produktový manažer společnosti Eaton. "Počet bezdrátových komponent v jednom projektu při použití ethernetového komunikačního rozhraní není omezen, neboť hlavní páteřní komunikace mezi patry či objekty může být zajištěna po datovém LAN kabelu, případně bezdrátově WIFI", dodává Jaromír Pávek.

Srozumitelná dokumentace verze Eaton MRF 2.0

Technická a zákaznická dokumentace nastavených funkcí představuje ve většině případů poměrně časově náročný úkol. Nyní si však může tuto konfiguraci vlastník objektu či investor jednoduše vytisknout.

Ovládání označených přístrojů

Velmi důležitý je také režim výběru. Ten umožní konfiguraci označených přístrojů stejného typu, naskenování kvality signálu pouze u vybraných komponent, dále také zobrazení routerů s možností zakázání routingu konkrétního aktoru a celou řadu dalších úkonů, které jsou součástí verze MRF 2.0.

Přehled nových funkcí softwaru Eaton MRF 2.0:

Pro konfiguraci bezdrátového systému je vyžadován RF interface CRSZ-00/01 a datový kabel EB-Z/KV/09/10, případně pro notebooky bez rozhraní RS-232 pak převodník RS-232/USB, typ CRSZ-00/03.

Vizualizaci provozních stavů a ovládání funkcí RF systému z dotykového panelu nebo počítače je nyní možné při použití nového vizualizačního software xVision.

Další články k tématům - EZS - ethernet - fotovoltaika - LAN - MRF - routing - vizualizace - WiFi - xComfort - xVision - Jaromír Pávek

Článek ze dne 12. srpna 2011 - pátek

Další články od Eaton Elektrotechnika s.r.o.

ePDU Intelligent Power: nová řada rozvaděčů snižuje náklady spotřeby energie v datových centrech

Pokročilá správa napájení s Eaton Intelligent Power Software 1.20

Nová komunikační jednotka ECI pro Xcomfort

Eaton oslavil 100 let existence firmy a změnil logo na svých produktech

Kontrolní modul pro Eaton tlačítka nouzového zastavení

Eaton ConnectUPS-X až do konce roku zdarma

Eaton BladeUPS: modulární řešení pro napájení a ochranu blade serverů a datových center

Eaton Tour 2011: technická školení pro projektanty a konstruktéry

MRF 2.0 Eaton RF software prošel novým vývojem

Eaton Elektrotechnika navýšila tržby v loňském roce téměř o 6 procent

Práce u Eaton Elektrotechnika: Junior Product Manager pro systémy nízkého a vysokého napětí

Práce u Eaton Elektrotechnika: Produktový specialista

Jan Hrůza: nový Senior Channel Manager Eaton Elektrotechnika

100 let s Eatonem: partnerské setkání klíčových zákazníků z oboru

Eaton Intelligent Power Protector: software kompatibilní s virtualizačním prostředím Xen

Eaton Elektrotechnika spolupracuje nově s PR agenturou Just Communication

UPS Eaton 5PX: ideální napájení pro LAN přepínače, routery a datová úložiště

Eaton ukončil sponzoring hokejového klubu HC Eaton Pardubice

Eaton Intelligent Power Manager: lepší monitoring a správa serverů v klastrech pro správce IT

Ocenění Grand Prix pro měřicí modul XMC od Eaton Elektrotechnika

Eaton Intelligent Power Manager: dokonalejší správa napájecích zařízení a virtuální infrastruktury

UPS Eaton 3S: řeší výpadky napájení a ochrání počítače v malých kancelářích

Eaton Elektrotechnika na veletrhu Elecrton 2011

UPS Eaton 3S: spolehlivá ochrana a kvalitní napájení

Profi Klub Elektrotechniků: nový internetový portál pro elektrikáře

Eaton slaví 100 let své existence