logo

Ocenění Grand Prix pro měřicí modul XMC od Eaton Elektrotechnika

Odborná porota na veletrhu Electron 2011 ocenila jako nejinovativnější výrobek letošního veletrhu nový měřicí modul XMC. Mezi jeho největší přednosti patří beztransformátorové řešení a možnost přímé montáže na přívodní vodiče jističů.

Měřicí moduly XMC jsou primárně určeny pro aplikace s jističi NZM. Měřicí moduly jsou konstrukčně uzpůsobeny jističům NZM, lze je instalovat přímo na přívodní kabely jističů nebo na montážní panel. V případě montáže přímo na vodiče je sestava pochopitelně odzkoušena i z pohledu dovoleného mechanického zatížení svorek jističů NZM. XMC moduly však nejsou k jističům NZM nijak funkčně vázány, lze je tudíž využít zcela samostatně. Informace o měřených veličinách lze z přístrojů získat několika způsoby. V nabídce je rozhraní s protokolem Modbus, digitální výstup S0, ale třeba i analogový výstup. Podstatnou výhodou tohoto řešení je skutečnost, že pro měření proudu není třeba žádných dalších měřicích transformátorů.

"Efektivní využití elektrické energie je v současné době důležité jak z ekonomických, tak i ekologických důvodů. Měřicí moduly lze použít pro větší transparentnost spotřeby elektrické energie budov, výrobních zařízení nebo jiných částí. Moduly XMC poskytují veškeré důležité informace o spotřebě a kvalitě dodávané elektrické energie," říká Milan Hubálek, vedoucí oddělení produktového managementu společnosti Eaton Elektrotechnika.

Odborná porota soutěže Grand Prix pro nejinovativnější výrobek veletrhu ve složení prof. Ing. Jiří Tůma, DrSc. - předseda odborné poroty a profesor ČVUT, Prof. Ing. František Janíček, PhD. - prorektor Slovenské technické univerzity v Bratislavě, Doc. Ing. Jiří Laurenc, CSc. - Fakulta elektrotechnická ZČU v Plzni a Ing. Šárka Volešová, Ph.D. - členka Gazzeta Group, s.r.o. měla nelehký úkol vybrat ty nejlepší. Z 11 nominovaných inovativních produktů vybrala porota nakonec tři vítěze bez rozlišení pořadí. Mezi třemi nejlepšími se umístil měřicí modul XMC společnosti Eaton Elektrotechnika.

Mezi měřené a zobrazované veličiny lze zařadit např. hodnotu napětí do 690 V AC, velikosti proudů do hodnoty 300 A pro velikost NZM2 a 500 A pro velikost NZM3, činný, jalový a zdánlivý výkon a účiník. Tyto moduly jsou určeny pro napětí v rozsahu od 35 až 690 V AC, pro proudy v rozsah 1,5 až 500 A s rozsahem frekvencí 45 až 65 Hz. Třída přesnosti měření je 1.

Měřicí moduly XMC měří a zpracovávají více parametrů elektrické energie. Plně předprogramovaný displej standardně zobrazuje hodnoty napětí ve všech fázích L1, L2 a L3, jakož i velikosti proudů v jednotlivých fázích nebo hodnoty činné, jalové a zdánlivé energie pro jednotlivé fáze. Na displeji je možné zobrazovat nejen aktuální hodnoty, ale pro vybrané parametry, jako např. napětí a proudy, je možné z interní paměti zobrazit hodnoty minima a maxima dané veličiny. Všechny měřicí moduly XMC jsou vybaveny tranzistorovým výstupem S0. Tento výstup je možné připojit k jakémukoliv zařízení, které bude čítat impulzy na tomto výstupu. Jednoduchým přepočtem lze získat informaci o odebrané energii.

Eaton Elektrotechnika na veletrhu Electron 2011 představila ve dnech 12. - 15.4. 2011 ucelený přehled produktů pro distribuci elektrické energie, průmyslové aplikace, administrativní, telekomunikační a IT centra, až po přístroje pro bytové užití. Ve stánku byla instalována expozice historického vývoje produktů, ve které nechyběl ani muzejní exponát chrániče Felten&Guilleaume, jednoho z celosvětově prvních sériově vyráběných proudových chráničů.

Článek ze dne 18. dubna 2011 - pondělí

Další články od Eaton Elektrotechnika s.r.o.

ePDU Intelligent Power: nová řada rozvaděčů snižuje náklady spotřeby energie v datových centrech

Pokročilá správa napájení s Eaton Intelligent Power Software 1.20

Nová komunikační jednotka ECI pro Xcomfort

Eaton oslavil 100 let existence firmy a změnil logo na svých produktech

Kontrolní modul pro Eaton tlačítka nouzového zastavení

Eaton ConnectUPS-X až do konce roku zdarma

Eaton BladeUPS: modulární řešení pro napájení a ochranu blade serverů a datových center

Eaton Tour 2011: technická školení pro projektanty a konstruktéry

MRF 2.0 Eaton RF software prošel novým vývojem

Eaton Elektrotechnika navýšila tržby v loňském roce téměř o 6 procent

Práce u Eaton Elektrotechnika: Junior Product Manager pro systémy nízkého a vysokého napětí

Práce u Eaton Elektrotechnika: Produktový specialista

Jan Hrůza: nový Senior Channel Manager Eaton Elektrotechnika

100 let s Eatonem: partnerské setkání klíčových zákazníků z oboru

Eaton Intelligent Power Protector: software kompatibilní s virtualizačním prostředím Xen

Eaton Elektrotechnika spolupracuje nově s PR agenturou Just Communication

UPS Eaton 5PX: ideální napájení pro LAN přepínače, routery a datová úložiště

Eaton ukončil sponzoring hokejového klubu HC Eaton Pardubice

Eaton Intelligent Power Manager: lepší monitoring a správa serverů v klastrech pro správce IT

Ocenění Grand Prix pro měřicí modul XMC od Eaton Elektrotechnika

Eaton Intelligent Power Manager: dokonalejší správa napájecích zařízení a virtuální infrastruktury

UPS Eaton 3S: řeší výpadky napájení a ochrání počítače v malých kancelářích

Eaton Elektrotechnika na veletrhu Elecrton 2011

UPS Eaton 3S: spolehlivá ochrana a kvalitní napájení

Profi Klub Elektrotechniků: nový internetový portál pro elektrikáře

Eaton slaví 100 let své existence