logo EFG CZ spol. s r.o.

Aktion eSeries - nadčasový docházkový a přístupový systém

Společnost EFG CZ představila na odborné konferenci své nové produkty a aplikace systému Aktion eSeries - řešení evidence docházky a řízení přístupu. Akce se konala 23.9. 2015 v konferenčním centru City v Praze.

Konference se účastnilo více než 200 zástupců z řad odborné veřejnosti - dodavatelé bezpečnostních a identifikačních technologií. Proběhlo zde oficiální představení produktů a aplikací systému Aktion eSeries od předního českého výrobce identifikačních systémů společnosti EFG CZ spol. s r.o., která působí převážně v České republice a na Slovensku.

Návštěvníci byli seznámeni s novou revoluční řadou produktů docházkového a přístupového systému Aktion eSeries a novým řešením Aktion.CLOUD. Byla představena nová generace snímačů řízení přístupu nevyžadující k ovládání vstupních dveří, turniketů či závor řídící jednotku.

"Vlajkovou lodí společnosti EFG CZ se stal "chytrý snímač" eSmart Reader, který spojuje výhody přístupového snímače s docházkovým terminálem. Dokonalý moderní design s dotykovým displejem ve verzi rozeznávání pomocí otisku prstu nebo identifikačními kartami Vás zcela nadchne! Snímač umí číst média standardu Mifare/Desfie 13,56 MHz. Jako médium lze používat kartu, přívěsek nebo současná standardní NFC média," říká František Vocásek, obchodní ředitel EFG CZ.

Obrovskou výhodou je, že pro přístup do budovy nemusíte mít speciálně vydanou kartu, ale stačí Vám bankovní či městská karta, kterou většinou nosíte stále sebou. Pro jednodušší systémy je snímač dostupný ve variantě bez displeje pod označením eReader. Novinkou snímačů řady Aktion eSeries je zařízení eRelay, které zajišťuje bezpečnější komunikaci přes datovou sběrnici eData mezi snímačem a elektrickým zámkem, eRelay se instaluje do zárubně dveří, čímž je zaručena celková bezpečnost proti zneužití.

Zařízení disponují zcela novou unikátní technologií ACTIVE DEVICE. Díky ní se přesunuly veškeré řídící procesy na cloudový server Aktion.CLOUD, které v minulosti zajištovaly právě řídící jednotky. Původní cloudové řešení Aktion.NEXT CLOUD tak nahrazuje nové řešení Aktion.CLOUD, kdy kromě potřebného software je na cloud uložen i řídící mechanismus celého systému.

Toto jedinečné řešení přináší zásadní výhody, především méně starostí jak pro uživatele, tak pro instalační firmy. Instalace, nastavení a provoz systému jsou díky nové řadě opravdu jednoduché a rychlé. Snímače ovládající zařízení fungují bezchybně i bez řídící jednotky. Systém není omezen časovými prodlevami v komunikaci, počtem uživatelů ani připojených zařízení. Data jsou uložena na centrálním serveru a každý snímač k němu můžete připojit jednoduše přes datovou síť nebo internet. K ovládání snímačů můžete využít právě Aktion.CLOUD server nebo komunikační řídící server eBox určený pro lokální síťová řešení.

Ambice revoluční řady Aktion eSeries není jen v cloudových aplikacích, ale také v zakázkových firemních řešeních a rozšiřování stávajících systémů. Pro tyto případy byl představen nový komunikační server eBox, který slouží jako rozhraní - komunikační server pro řízení sítě snímačů a pro spojení s databází Aktion.

Zjednodušeně řešeno - komunikační část, kterou v cloudovém řešení zastává Aktion.CLOUD server je přenesena na eBox, který je oproti starším řídícím jednotkám výrazně výkonnější a dokáže řídit až několik připojených snímačů. Posledním představeným zařízením byla integrační jednotka eXpander, která otevírá další možnosti využití, neboť slouží jako ovládací relé do přístupového systému (ovládá EZS, kamery, poplachové sirény, brány, závory aj.).

Cloudové aplikace patří mezi jeden z nejaktuálnějších trendů této doby, společnost EFG CZ získává tak významný náskok oproti konkurenci a posouvá přístupový a docházkový systém Aktion do zcela nových rozměrů. Přesunem systému ze serveru do cloudu odpadá náročná konfigurace, instalace serveru, jeho pravidelná údržba a aktualizace systému.

Nejen zapojení, ale i rozšíření cloudového řešení je velmi jednoduché a je jedno, zda ho chceme nainstalovat v jedné lokalitě či třeba na několika navzájem nepropojených místech – nová zařízení stačí jen připojit na internet, automaticky se spojí s cloudovým serverem, zaregistrují se a následně už stačí přes jakýkoliv online webový prohlížeč pouze zadat přístupové nebo docházkové parametry.

Cloudu se není třeba bát

Bezpečnost dat v cloudu je naprostou prioritou, proto firma EFG CZ vsadila na Microsoft Azure, jež jako zatím jediná cloudová platforma v České republice získala od regulačních úřadů Evropské unie potvrzení, že odpovídá vysokým evropským standardům na ochranu dat a zabezpečení soukromí. Přenos dat z jednotlivých terminálů a kontrolérů na servery Microsoft Azure je zabezpečen 256bit AES šifrovaným protokolem Aktion.

Přístup klientů je zabezpečen protokolem HTTPS. Nabízí tak mnohem vyšší zabezpečení, než kterého by v rámci svých možností dosáhla řada malých a středních firem, kdyby měly systém instalovaný ve vlastní síti.

Spolupráce s Microsoftem

Na konferenci také vystoupil pan Dalibor Kačmář ze společnosti Microsoft, ředitel divize Cloud a Enterprise řešení, neboť společnost Microsoft má zájem o nové řešení produktové značky eSeries a bude v této oblasti nyní významně spolupracovat s firmou EFG CZ a postupně pomáhat vstoupit na další zahraniční trhy.

Nyní je systém Aktion provozován v zemích, jako je Německo, Polsko, Maďarsko, Slovinsko a Rumunsko. Řešení Aktion.CLOUD není jen o platformě MS Azure, ale i obchodní spolupráci s firmou Microsoft a posilování významu cloudových aplikací v oblasti docházky a přístupu.

V blízké budoucnosti se společnost bude věnovat i nadále rozvoji zakázkových řešení, které jsou na našem trhu stále velmi žádané a vyžadují individuální přístup k zákazníkovi.

Produkty jsou svou jednoduchostí, zpracováním a čistotou designu určeny pro rozmanité použití ve všech oborech průmyslu, státní správy, školství, zdravotnictví aj.

Článek EFG CZ spol. s r.o. ze dne čtvrtek 1. října 2015

Další články od EFG CZ spol. s r.o.