logo

Čtvrtý rozměr výkonu v dynamické kostce

Novou generaci blade řešení, tzv. Dynamic Cube, uvedla v těchto dnech na trh serverových farem firma Fujitsu Technology Solutions pod názvem PRIMERGY BX900. Kromě zvýšeného funkčního výkonu se nové servery vyznačují výrazně nižší spotřebou energie díky dynamickému napájení a chlazení.

Pokročilá správa virtualizace využívá výkon systému naplno. Celkovou spolehlivost nové řady serverů zvyšuje technologie vysoké dostupnosti a nová architektura umožňující maximální rozšiřitelnost.

"Nová koncepce pokročilých serverů opodstatňuje investice do datových center i v současné složité ekonomické situaci," uvedl Tomáš Rutrle, generální ředitel Fujitsu Technology Solutions pro Českou republiku. Datová centra osazená novou řadou blade serverů disponují podle něj nejen vyšší výkonností, flexibilitou a spolehlivostí, ale výrazně přispívají ke snížení nákladů na jejich výstabu a provoz nižšími nároky na prostor a spotřebu energie a chlazení.

Dynamické napájení a chlazení Cool-safe pracuje s vyšší účinností napájecích zdrojů a zajišťuje optimální chlazení všech komponent při významně nižší spotřebě energie. Dynamická virtualizace na technologii Intel Xeon 5500 za pomoci správního softwaru Fujitsu Server View Resource Coordinator VE činí ze systému PRIMERGY BX900 ideální platformu pro konsolidační projekty. Vysoká dynamická dostupnost znamená plnou redundanci a zahrnuje softwarově řízený hardwarový failover a možnost výměny prakticky jakéhokoliv jednotlivého aktivního prvku za chodu. Systém je od počátku koncipován jako vysoce rozšiřitelný s možností snadné instalace dalších blade serverů i snadného propojení s dalšími policemi PRIMERGY BX900. Oproti konkurenci se navíc do jedné „dynamické kostky“ o výšce 10U vejde 18 serverů, což je o dva víc, než je běžné.

Produkty PRIMERGY BX900 jsou vyráběny v německém Augsburgu a japonské Fukušimě a nabízí to nejlepší z německého a japonského designu, technologií a kontroly kvality. Nová generace umožní Fujitsu celosvětově zvýšit prodej x86 serverů na plánovaných 500.000 prodaných kusů do konce roku 2010.

Fujitsu Technology Solutions je přední evropskou počítačovou společností, která nabízí jedno z nejúplnějších portfolií produktů a služeb v oblasti výpočetní techniky. Fujitsu Technology Solutions je nástupcem joint-venture Fujitsu-Siemens Computers a vznikla letos na jaře odkoupením podílu firmy Siemens koncernem Fujitsu.

Další články k tématům - BX900 - dynamické - Fujitsu - chlazení - napájení - PRIMERGY - serverů - Tomáš Rutrle

Článek ze dne 11. června 2009 - čtvrtek

Další články od Fujitsu Siemens Computers s.r.o.