logo

Fujitsu ETERNUS DX uloží firemní data

Fujitsu doplňuje svou řadu datových úložišť o model střední třídy ETERNUS DX400 a o špičkový model ETERNUS DX8000. Oba systémy nabízejí vysokou dostupnost dat, bezpečnost a efektivitu.

"Řada ETERNUS DX nabízí pokročilé virtualizační funkce, vícestupňové škálování výkonu s ohledem na virtualizaci a maximální využití (pooling) dostupné kapacity," říká Dr. Helmut Beck, viceprezident Storage Business ve společnosti Fujitsu Technology Solutions. "Díky funkci Eco-mode patří systémy ETERNUS DX k energeticky nejúspornějším zařízením ve své třídě. Vzhledem k přímé podpoře virtualizace zdrojů (mj. např. thin provisioning) jsou ideálními prvky dynamické infrastruktury," dodává Dr. Beck.

Série ETERNUS DX400 je určena pro středně velká výpočetní střediska a je odstupňována až do kapacity 428 TB, série ETERNUS DX8000 až do 2,7 PB (petabyte). Obě řady disponují fibre channel řadiči osazenými čtyřjádrovými procesory a přenosovou rychlostí až 8 Gb/s. U obou řad je k dispozici technologie Data Block Guard, která rozšiřuje funkce RAID o kontrolu integrity dat na discích i ve vyrovnávací paměti. Zabezpečení dat je zajištěno rovněž nativní podporou šifrování disků AES se 128bitovým klíčem.

Funkce Eco-mode je založena na technologii MAID (massive array of idle disks), která vypíná disky při nečinnosti. Použity mohou být také rychle a energeticky výhodnější SSD disky.

Firma Fujitsu je jednou z největších světových společností v oblasti IT technologií. Na českém trhu působí prostřednictvím Fujitsu Technology Solutions, která je nástupcem joint-venture Fujitsu-Siemens Computers a vznikla letos na jaře odkoupením podílu firmy Siemens koncernem Fujitsu.

Další články k tématům - data - disky - DX - DX400 - DX8000 - Eco-mode - ETERNUS - fujitsu - Solutions - Helmut Beck

Článek ze dne 18. prosince 2009 - pátek

Další články od Fujitsu Technology Solutions s.r.o.