logo

Fujitsu je za rok 2009 černých číslech

Fujitsu oznamuje celosvětové finanční výsledky za rok 2009 - konsolidovaný čistý zisk ve výši 93 miliard jenů znamená oproti čisté ztrátě v roce 2008 významnou pozitivní změnu, na kterou reagovaly i akciové trhy.

"Česká pobočka se po loňském vstupu pod křídla koncernu Fujitsu již plně začlenila do jeho struktur," říká Tomáš Rutrle, generální ředitel Fujitsu pro Českou republiku. "Zároveň jsme také úspěšně dokončili transformaci z výrobce hardwaru na poskytovatele IT služeb a řešení pro firemní zákazníky," dodává.

Celosvětový roční obrat za loňský rok dosáhl v přepočtu 50,3 miliardy USD, což zhruba odpovídá obratu za rok 2008. Provozní zisk ale díky zvýšení efektivity obzvláště v divizi LSI zařízení a elektronických součástek vzrostl o více než 37 % na 1 miliardu USD. Roční zisk překonal plánovanou výši a díky tomu byla navýšena i výplata dividendy o 2 jeny na 5 jenů na akcii. V loňském roce skupina Fujitsu zaznamenala také 60% nárůst prodeje v Evropě, na Blízkém východě a v Africe, především díky odkoupení podílů v joint-venture Fujitsu-Siemens Computers. I když v ostatních regionech došlo k mírnému poklesu prodeje, celkový odbyt mimo Japonska vzrostl o 8,6 %. Prodeje v Japonsku naopak zaznamenaly pokles o cca 10 %.

Česká pobočka do společného rozpočtu přispěla obratem ve výši 90 milionů eur

Na loňském obratu 90 milionů eur se prodej notebooků a osobních počítačů podílel jen zhruba 15 %, prodej serverů, datových úložišť, softwaru a IT služeb zbylými 85 %. Z realizovaných projektů stojí za zmínku nový centrální výpočetní systém pro ČSSZ nebo vybudování a zajištění provozu dynamického datového centra na bázi virtuální infrastruktury ve společnosti Zentiva Group, a. s., člena skupiny sanofi-aventis.

Další články k tématům - obratu - prodej - zisk - Tomáš Rutrle

Článek ze dne 11. května 2010 - úterý

Další články od Fujitsu Technology Solutions s.r.o.