logo

Fujitsu představuje nové systémy privátních cloudů

Nová řešení Fujitsu umožňují plánování a nasazení privátních cloudů obsahujících servery PRIMERGY, datová úložiště ETERNUS, síťové prvky a software pro správu společnosti Fujitsu. Všechny tyto komponenty jsou testovány a přednastaveny pro použití s architekturou Microsoft Hyper-V Cloud.

Fujitsu uvádí nová řešení v rámci programu Microsoft Hyper-V Cloud Fast Track, která usnadňují budování privátních cloudů založených na architektuře Microsoft Hyper-V Cloud.

Blade servery Fujitsu PRIMERGY BX900 umožňují organizacím a podnikům konsolidovat jejich výpočetní systémy do jediného blade serveru s vysokou hustotou. Společně s flexibilní škálovatelností a maximální ochranou dat, kterou poskytují datová úložiště ETERNUS, mohou firmy výsledný systém průběžně optimalizovat podle aktuálních požadavků.

Pro řadu podniků jsou privátní cloudy předmětem zvýšeného zájmu zejména proto, že v nich vidí cestu k optimalizaci jejich investic do informačních a komunikačních technologií. Při budování privátního cloudu od základu je ale třeba vyřešit celou řadu procesů a možných problémů, jako např. pokročilé testování, návrh, provozní podmínky či bezpečnostní politiku - to vše může značně odradit hned při plánování prvního kroku budování privátních cloudů.

V rámci programu Microsoft Hyper-V Cloud Fast Track připravuje společnost Microsoft svým partnerům hotová řešení zahrnující všechny součásti potřebné pro provoz privátního cloudu založeného na architektuře Microsoft Hyper-V Cloud Fast Track. Systémy společnosti Fujitsu, které využívají Hyper-V Cloud Fast Track, kombinují blade servery PRIMERGY BX900, datová úložiště ETERNUS, software pro správu jednotlivých IT zdrojů ServerView Resource Orchestrator a mnohaleté zkušenosti z oblasti návrhu, budování a správy cloudových řešení.

Díky tomu dokáže Fujitsu výrazně zjednodušit proces návrhu systémů privátních cloudů a vzhledem k tomu, že systémy jsou předem testovány i konfigurovány, je jejich nasazení v rámci organizace rychlé a jejich provoz vysoce stabilní.

Program Microsoft Hyper-V Cloud Fast Track

Prostřednictvím programu Microsoft Hyper-V Cloud Fast Track testuje společnost Microsoft spolu s vybranými partnery z řad výrobců IT infrastruktury mnoho hardwarových a softwarových konfigurací optimalizovaných pro prostředí privátních cloudů, které jsou následně nabízeny zákazníkům jako referenční platformy ověřené v reálném provozu.

V rámci programu Hyper-V Cloud Fast Track mají zákazníci k dispozici i rady pro nasazení a následný provoz systémů privátních cloudů. Tento přístup zákazníkům zajišťuje snížení kapitálových nákladů na vybudování privátního cloudu, zkrácení doby implementace a zajištění vysoce stabilního provozu systému.

Stěžejní vlastnosti řešení privátního cloudu společnosti Fujitsu:

  1. Flexibilní škálovatelná platforma pro privátní cloudy
    Systémy Fujitsu nabízené jako řešení privátního cloudu zahrnují blade servery Fujitsu PRIMERGY BX900 a špičková datová úložiště ETERNUS s vysokou hustotou ukládání, ochranou dat i výkonem. Obsahují rovněž ServerView Resource Orchestrator - software společnosti Fujitsu pro dynamickou správu zdrojů, jenž zajišťuje flexibilní využívání celé IT infrastruktury a její administraci; výsledkem jsou stabilní a škálovatelné systémy, které splní veškeré technologické požadavky organizací a jsou připraveny i pro budoucí rozšiřování.

  2. Předem testované kombinace pro rychlé nasazení a stabilní provoz
    Zákazníci si mohou snadno a rychle vybrat nejoptimálnější předem prověřený systém podle svých aktuálních požadavků - jednoduchým zodpověděním několika základních otázek. Díky tomu, že společnost Fujitsu dodává předkonfigurovaný hardware a vhodně nastavený software, jsou minimalizovány komplikace s nasazením systému. Uživatelé jej tedy mohou začít využívat v nejkratším možném čase.

"Program Hyper-V Cloud Fast Track byl navržen za účelem zjednodušení nasazení a provozu privátních cloudů," řekl Mike Schutz, senior director divize Windows Server ve společnosti Microsoft Corporation. "Jsme rádi, že se společnost Fujitsu zařadila mezi první partnery už při jeho spuštění a nabízí špičkové systémy založené na architektuře Hyper-V Cloud Fast Track zákazníkům po celém světě."

Další články k tématům - BX900 - Cloud - ETERNUS - Hyper-V - platforma - PRIMERGY - ServerView - Mike Schutz

Článek ze dne 27. června 2011 - pondělí

Další články od Fujitsu Technology Solutions s.r.o.

Fujitsu mezi 100 největšími inovátory světa

Fujitsu P23T-6 FPR 3D: první profesionální duální displej pro 2D a 3D zobrazení

ETERNUS DX S2: flexibilní datový sejf od Fujitsu

PRIMERGY TX100 S3: nové servery Fujitsu šité na míru malým podnikům

ETERNUS CS800 S3: datové úložiště Fujitsu pro rychlé a cenově dostupné ukládání dat z disku na disk

Fujitsu Fórum představilo flexibilní a na cloudu založené IT

Simulátor Fujitsu snižuje celkovou spotřebu energie datových center

Fujitsu ETERNUS DX60 S2: ideální datové úložiště pro malé a střední firmy

ETERNUS CS800: nové datové úložiště Fujitsu

Fujitsu Convergence Services Platform dokáže zužitkovat velké objemy dat

STYLISTIC Q550: bezpečný tablet pro profesionály od Fujitsu

Sdílená výpočetní pracoviště Fujitsu snižují náklady na IT

Fujitsu výhradním dodavatelem ICT služeb pro Policii Severního Irska

IT služby pro McDonalds ve Velké Británii a Irsku zajistí Fujitsu

LIFEBOOK SH531: notebook Fujitsu s vysokým výkonem za nízkou cenu

Servery Fujitsu PRIMERGY dlouhodobě mezi nejvýkonnějšími servery na světě

Superpočítač K: nejvýkonnější počítač na světě od Fujitsu a RIKEN

Fujitsu CELSIUS W150: první pracovní stanice s Cold Plug konektorem

Fujitsu představuje nové systémy privátních cloudů

Fujitsu LIFEBOOK: nové modely zvyšují produktivitu vytížených profesionálů

Fujitsu Bay: projektor zabudovaný přímo do notebooku Lifebook

Fujitsu ETERNUS DX S2: nová generace řešení pro flexibilní správu dat

LIFEBOOK P771: Fujitsu rozšiřuje nabídku high-end notebooků

Podpora Backup Exec pro datová úložiště ETERNUS a servery PRIMERGY

Fujitsu je novým členem konsorcia GreenTouch

Cloudové služby pro Toyotu zajistí Fujitsu

Testy VMware potvrzují nejvyšší výkon serverů Fujitsu PRIMERGY

Fujitsu a Oracle rozšiřují partnerství o společný vývoj platformy SPARC

Multimediální a foto služby na babysmile24.de zkvalitní Fujitsu cloudové řešení

Strategická aliance Fujitsu a Boeing podpoří zavedení RFID a CMB do oblasti údržby letadel

Radek Sazama: nový ředitel Fujitsu ČR