logo

Fujitsu s infrastrukturou pro firemní cloud

Fujitsu představuje nové řešení Infrastructure-as-a-Service for Server (I-a-a-S). Do jednoho produktu tím spojila svou nabídku špičkových serverů, úložných zařízení a know-how v oblasti služeb a síťové infrastruktury.

"Pro podniky to znamená naprostou změnu v přístupu k IT strategii," říká Tomáš Rutrle, generální ředitel Fujitsu pro Českou republiku. "IT infrastruktura byla dosud v podnicích vedena jako fixní náklad a jako takový i účetně odepisována. Pomocí řešení I-a-a-S lze IT řešení převést na proměnlivý náklad ve stejné kategorii jako třeba elektřina nebo voda. Zákazník tak zaplatí pouze prostředky, které skutečně využije," dodává.

S pomocí I-a-a-S mají podniky možnost nahradit buď část, nebo celé stávající hardwarové řešení pomocí připojení k serverům Fujitsu umístěným v zabezpečených výpočetních střediscích. Základem je serverová řada PRIMERGY ve spojení s datovými úložišti ETERNUS a řídicím softwarem. Flexibilní infrastruktura se skládá z virtualizovaných nebo dedikovaných serverů a zákazníkům je garantováno poskytnutí dodatečných serverových kapacit a funkcí během několika hodin. Samozřejmostí je zajištění dostupnosti služby prostřednictvím SLA (Service Level Agreement). Zákazník si však může také instalovat vlastní software na „holém“ serveru, pokud by mu nevyhovovala konfigurace nabízená společností Fujitsu.

Spektrum služeb v rámci dynamických infrastruktur začíná u hardwaru, softwaru a řešení provozu u zákazníka, pokračuje přes externí správu (managed services) a vrcholí řešením I-a-a-S, přičemž všechny varianty lze kombinovat.

Firma Fujitsu je jednou z největších světových společností v oblasti IT technologií. Na českém trhu působí prostřednictvím Fujitsu Technology Solutions, která je nástupcem joint-venture Fujitsu-Siemens Computers a vznikla letos na jaře odkoupením podílu firmy Siemens koncernem Fujitsu.

Další články k tématům - Fujitsu - I-a-a-S - infrastruktura - IT - řešení - Tomáš Rutrle

Článek ze dne 21. prosince 2009 - pondělí

Další články od Fujitsu Technology Solutions s.r.o.