logo

Fujitsu Siemens Computers představil na veletrhu CeBIT 2008 novinky v oblasti ekologických IT, elektronických podpisů a řešení pro zdravotnická zařízení

Společnost Fujitsu Siemens Computers na veletrhu CeBIT 2008 přrdstavila inovativní řešení pro veřejný sektor a ukázky své komplexní nabídky produktů. Společnost se zaměřila především na ekologické IT a množství řešení, která usnadňují život státním úřadům i veřejnosti.

Návštěvníci veletrhu si mohli prohlédnout řešení pro elektronický podpis, inovativní mobilní asistenty pro lékaře a zdravotnický personál a také nejmodernější IT infrastruktury určené pro správu geografických dat. Zájemci měli příležitost k seznámení s ekologickými hity společnosti Fujitsu Siemens Computers, včetně prototypu monitoru s nulovou spotřebou, který v úsporném režimu nepotřebuje žádnou energii, a nové generace řady ekologických PC SCALEO.

Na stánku společnosti Intel v pavilonu č. 33 byl představen model LIFEBOOK P1620 – nejnovější verze nejmenšího notebooku určeného pro profesionální uživatele. A kromě úsporné řady PC ESPRIMO proGREEN zde byly vystaveny také novinky z rodiny standardních průmyslových serverů PRIMERGY, včetně úsporného modelu TX120 Tower, spolehlivého rackového serveru RX300 S4, blade serveru BX600 a kompaktního řešení dynamického datového centra na klíč BladeFrame BF400.

Ekologická IT

Společnost Fujitsu Siemens Computers nevnímá ekologické IT jako pouhý prostředek ke zviditelnění. Jejich skutečný význam nastínil CTO Joseph Reger v diskusi před zahájením veletrhu CeBIT. Vysvětlil, jak společnost neustále pracuje na vývoji ekologických IT, takže její zákazníci mohou využívat měřitelných ekonomických výhod, které tyto produkty přinášejí, a zároveň přispívat k ochraně životního prostředí. Společnost Fujitsu Siemens Computers na CeBITu zároveň názorně ukazuje, jak může řešení pro datová centra založené na blade serverech PRIMERGY výrazně zredukovat počet nepřetržitě běžících počítačů a tím snížit spotřebu elektrické energie.

Displej s nulovou spotřebou

Obrazovky připojené k počítačům neustále spotřebovávají elektrickou energii. I v úsporném režimu, tedy v případě, že aktuálně nejsou využívány, odebírají podle typu 1 až 6 W. To se však netýká nových displejů Fujitsu Siemens Computers s nulovou spotřebou. Tyto displeje šetří peníze svých uživatelů a pomáhají chránit životní prostředí. Při ceně elektrické energie 20 centů za kW/h stojí roční provoz jednoho displeje (aniž by byl využíván) deset eur. Těmto nákladům se nyní mohou vyhnout jak domácí uživatelé, tak organizace a podniky se stovkami napájených monitorů. Vystavený prototyp 20" monitoru s nulovou spotřebou má v napájecí jednotce vestavěný vypínač ovládaný počítačem. Jakmile monitor přejde do úsporného režimu, může být úplně odpojen od napájení a znovu zapnut příkazem z počítače – nezávisle na tom, je-li připojen na analogový nebo digitální výstup grafické karty. Předpokládaným termínem uvedení prvních modelů těchto monitorů na trh je léto 2008.

Ekologické PC SCALEO – Další generace nového a úspěšného modelu

V reakci na kladné ohlasy z řad zákazníků i prodejců uvádí Fujitsu Siemens Computers novou generaci ekologických PC SCALEO. Tato řada ekologických počítačů navržená speciálně pro spotřebitelský segment využívá ekologické základní desky, které obsahují velmi nízké množství škodlivin.

Ekologické počítače SCALEO společnost Fujitsu Siemens Computers vyrábí v německém Augsburgu. Společnost vyvinula software, který řídí spotřebu ekologických počítačů SCALEO tak efektivně, že využívají o 27 % elektrické energie méně než jiné počítače. Snížena byla také hlučnost počítače. Ekologické PC SCALEO odpovídá požadavkům označení Energy Star 4.0 a také obdrželo ekologická označení "Nordic Swan" a "Blue Angel".

Nový model SCALEO Green PC Generation je vybaven procesorem Pentium® Dual Core E2140 od společnosti Intel®, 2 GB operační paměti a operačním systémem Windows Vista® Home Premium. Nové ekologické PC SCALEO bude dostupné od dubna 2008 za cenu od 499 eur.

Elektronický podpis

Elektronická komunikace veřejnosti s podniky a úřady je dnes stále běžnější a elektronický podpis má dnes z právního hlediska stejnou váhu jako podpis psaný vlastní rukou. Společnost Fujitsu Siemens Computers vyvinula řešení SignTific™ – architekturu, která umožňuje začlenit elektronický podpis do interních procesů využívaných úřady státní správy. Spolu s partnerskou společností OPENLiMiT® Fujitsu Siemens Computers představuje první řešení elektronického podpisu, které odpovídá systému e-card a vyhovuje Technické směrnici 03-112 vydané Německým federálním úřadem pro informační bezpečnost (BSI). Řešení vychází z nového standardu a otevírá řadu nových využití e-podpisu, což ocení jak administrátoři, tak široká veřejnost. K možnostem využití patří: právně validní podpisy v elektronické poště, plně elektronické vracení záloh na daně, bezpečná autorizace pro webové aplikace, prokazování identity a věku na internetu, zadávání elektronických receptů v on-line lékárnách a elektronické žádosti o přidělení sociálních dávek. Systém eCard navíc bere v úvahu vydané podpisové karty.

Mobilní asistent ESPRIMO MA: flexibilní řešení pro zdravotnictví

Digitální revoluce ve zdravotnictví vedla k proměně IT infrastruktur nemocnic. Společnost Fujitsu Siemens Computers proto vyvinula přenosné zařízení ESPRIMO MA (mobilní asistent), jehož úlohou je usnadnit lékařům, sestrám a zdravotnímu personálu každodenní práci.

Mobilní asistent ESPRIMO MA vychází z technologie Tablet PC a jeho vývoj probíhal v intenzivní spolupráci se společností Intel. Na vývoji tohoto zařízení se podíleli také specialisté z centra Competence Center Mobility and Applications v Brémách v Německu, kteří provedli vyčerpávající průzkum mezi lékaři a zdravotníky s cílem zajistit, aby funkce a možnosti, které zařízení nabídne, byly v praxi co nejlépe využitelné. Prototypy modelu ESPRIMO MA byly vytvořeny a testovány právě na základě těchto informací.

Podíl centra Competence Center Mobility and Applications na vývoji je ukázkou úspěšného partnerství mezi soukromým subjektem a veřejnou institucí, společností Fujitsu Siemens Computers a městem Brémy. ESPRIMO MA vyhovuje potřebě mnoha lékařů mít v nemocnicích a zdravotnických zařízeních neustále k dispozici mobilní informační systém. Toto zařízení také plně zapadá do celkového modelu nabídky divize Services společnosti Fujitsu Siemens Computers pro zdravotnictví, protože zvyšuje flexibilitu těchto pracovišť.

Inovace pro geografické datové infrastruktury

Geografická data se stále častěji využívají jako důležitý zdroj informací pro výkonné vedoucí pracovníky v soukromém obchodním i veřejném sektoru. Servisní platformy se v této oblasti soustředí zejména na integraci dat a příslušných služeb do administračních a podnikových procesů. Pro univerzální a nepřetržitě dostupné služby infrastruktury jsou nezbytné IT architektury a moderní systémy. Technologie sítí PAN (Processing Area Network) představuje základní infrastrukturu pro provoz správy geo-dat poskytovaných partnery společnosti Fujitsu Siemens Computers. Správa rozsáhlého množství geografických dat, jako jsou letecké snímky, je ukázkou již realizovaného řešení integrace geo-dat do administračních a podnikových procesů.

LIFEBOOK P1620 - nový ultralehký konvertibilní notebook pro profesionální uživatele

Společnost Fujitsu Siemens Computers na veletrhu CeBIT představila model LIFEBOOK P1620 – nový model konvertibilního zařízení kombinující výhody notebooku a Tablet PC. LIFEBOOK P1620 je vybaven slotem pro PC card a volitelně také vestavěným UMTS pro bezdrátové připojení. Rozlišení displeje s úhlopříčkou 8,9" bylo u nového modelu zvýšeno na 1280 × 786. LIFEBOOK P1620 bude uveden do prodeje se zahájením veletrhu CeBIT za cenu od 38 900 Kč bez DPH.

Řada ESPRIMO proGREEN

Řada ESPRIMO proGREEN je dodávána ve speciální černé skříni a nastavuje novou laťku v oblasti úspory elektrické energie. Spotřeba těchto modelů je díky nejnovějšímu procesoru Intel® vPro™ a zdroji s koeficientem efektivity 80 % minimální. Protože tyto počítače vyhovují požadavkům ekologické normy Energy Star® 4.0, jsou zvláště vhodné pro zákazníky, kteří hledají cestu ke snížení celkových nákladů na vlastnictví (TCO). Vývoj počítačů ESPRIMO proGREEN probíhal v Německu a výsledkem jsou modely, které s ohledem na důležité požadavky ze strany zákazníků kombinují nízkou spotřebu elektrické energie, snadnou správu a velmi tichý chod.

Dynamické IT infrastruktury

Systém CentricStor 4.0 společnosti Fujitsu Siemens Computers představuje novou generaci řešení pro virtuální magnetopásková úložiště. Sestavování rychlých, flexibilních a úsporných řešení pro zálohu dat je tak opět snazší. Nízkonákladové modely s vysokou dostupností obsahující inovativní řešení X10sure společnost Fujitsu Siemens Computers vystavuje v rámci zákaznických scénářů z praxe.

PRIMERGY – Efektivní a obzvláště spolehlivý standardní průmyslový server

Společnost Fujitsu Siemens Computers v nedávné minulosti kompletně inovovala svou serverovou řadu PRIMERGY. Nejnovější generace modelů PRIMERGY RX300 S4 dosahuje v porovnání s dvoujádrovou generací S2 ve srovnávacím testu SPECjbb2005 Java Server Benchmark nárůstu výkonu o 500 %. Další vynikající vlastností je možnost připojení až dvanácti 2,5“ pevných disků a rozšíření kapacity RAM na 48 GB. Výsledkem je server ideální pro náročné virtualizační úlohy.

Ultrakompaktní model PRIMERGY Tower Server TX120 kombinuje využití nejdokonalejších technologií pro úsporu elektrické energie i potřebného prostoru s nasazením výkonného dvoujádrového proscesoru Intel Xeon UP. TX120 je nejtišší a nejkompaktnější server s nejdokonalejším využitím elektrické energie na světě. Je proto ideální pro podnikové pobočky, které nemají k dispozici samostatnou serverovnu.

PRIMERGY Blade Ecosystem BX600 je určen pro moderní řešení datových center. Tento systém představuje spolehlivou a inovativní platformu zajišťující vysoký výkon a dostupnost. Blade server PRIMERGY BX600 nabízí špičkový výkon a maximální redundanci s využitím minimálního prostoru, elektrické energie a kabeláže. Z těchto důvodů je ideální platformou pro konsolidační a virtualizační projekty.

Systémy PRIMERGY BladeFrame, které také najdete vystaveny na veletrhu CeBIT, nabízejí infrastrukturu orientovanou na služby, která sjednocuje výpočetní prostředky, sítě a správu zdrojů. Systém BladeFrame vytváří flexibilní serverový fond sdružující zdroje výpočetního výkonu a paměti. I/O rozhraní, síť a úložiště jsou rozdělena a přidělována virtuálně prostřednictvím softwaru PAN Manager (PAN = Processor Area Network).

Článek ze dne 10. března 2008 - pondělí

Další články od Fujitsu Siemens Computers s.r.o.

AMILO Sa 3650 je nabitá dvojka od Fujitsu Siemens Computers

Nové řešení ochrany před krádežemi IT

Fujitsu Siemens Computers nabízí nejlepší podmínky na trhu

Nové logo Green IT

Fujitsu kupuje podíl společnosti Siemens ve Fujitsu Siemens Computers

Fujitsu Siemens Computers uvádí na český trh řadu LIFEBOOK s technologii procesorů Intel Centrino2

Změna na špičkových pozicích pro východoevropský region

Fujitsu Siemens Computers ladí své mobilní pracovní stanice na nejvyšší výkon

Nová transeuroasijská železniční linka

Miniaturní, přesto výkonný notebook

Integrace řešení Nagios umožňuje open source správu serverů PRIMERGY

Fujitsu Siemens Computers představuje stylové a dostupné Tablet PC pro studenty

Fujitsu Siemens Computers posouvá laťku v oblasti Mini PC

První monitory s nulovou spotřebou na světě nyní v prodeji

Fujitsu Siemens Computers představuje novou řadu profesionálních notebooků

Fujitsu Siemens Computers představuje první notebooky osazené nejnovější technologií procesorů Intel

PRIMERGY dosahuje nového světového rekordu ve výkonu webového serveru

Fujitsu Siemens Computers získává dvě ocenění v soutěži Partner roku 2008 udělovaná společností Microsoft

Fujitsu Siemens Computers představuje mainframe BS2000 OSD postavený na špičkové technologii x86 od Intelu

Fujitsu Siemens Computers představuje nové úložné systémy pro konsolidaci souborových služeb datových center

Fujitsu Siemens Computers aktualizuje svůj operační systém pro mainframy BS2000 OSD

Počítačový turnaj UEFA Euro 2008 zná svého vítěze

Dokonalá harmonie, stylový design a inovativní technologie

Finále počítačového turnaje UEFA Euro 2008

LIFEBOOK P8010 mobilní šperk

Fujitsu Siemens Computers představuje novou řadu spotřebitelských produktů AMILO 3000

Fujitsu Siemens Computers s jednotnou designovou koncepcí

Společnost Fujitsu Siemens Computers se přestěhovala

Ukažte, že máte za ušima, a vyhrajte inovační soutěž

Společnost Fujitsu Siemens Computers si udržuje růstový trend

Fujitsu Siemens Computers představuje řadu serverů PRIMERGY pro systém Windows Server 2008

Aleksandar Pantelič postupuje do regionálního managementu Fujitsu Siemens Computers

Distributorské trio Fujitsu Siemens Computers rozšířeno na kvintet

Fujitsu Siemens Mistrovství ČR a SR škol ve hře NFS

Společnost Fujitsu Siemens Computers získala ocenění za design

Fujitsu Siemens Computers představil na veletrhu CeBIT 2008 novinky v oblasti ekologických IT, elektronických podpisů a řešení pro zdravotnická zařízení

Co si Německo myslí o ekologických IT

Fujitsu Siemens Computers zařazena ve zprávě Magic Quadrant for Worldwide Server Vendors do kvadrantu lídrů

Fujitsu Siemens Computers a Zentiva definují nový průmyslový standard

Energetická náročnost IT

S Fujitsu Siemens Computers do servisu nemusíte