logo

Fujitsu Siemens Computers představuje nové úložné systémy pro konsolidaci souborových služeb datových center

Společnost Fujitsu Siemens Computers oznámila uvedení nového systému CentricStor FS (File Services) vyvinutého na míru pro podniky, které potřebují ukládat rostoucí objemy nestrukturovaných dat.

Řešení CentricStor FS umožňuje zkonsolidovat souborové služby: představuje nový efektivní a spolehlivý přístup k řešení sílícího problému, jímž je zpracovávání neustále narůstajícího objemu dat. Systém CentricStor FS nabízí téměř neomezenou škálovatelnost, a vedle neuvěřitelně rychlé odezvy a velmi široké propustnosti navíc dosahuje také nejvyšších úrovní systémové dostupnosti. Společnost Fujitsu Siemens Computers představila při uvedení nové řady CentricStor FS pět modelů, jejichž úložná kapacita sahá od 14,4 do 384 terabajtů. Produkty řady CentricStor FS budou dostupné od 26. září a v této nastupující kategorii se stanou novým etalonem pro hodnocení poměru ceny a výkonu.

Systémy CentricStor FS jsou konfigurovány v clusterech a z hlediska kapacity a datové propustnosti, včetně vysoké rychlosti odezvy, nabízejí doslova nekonečnou škálovatelnost: vyvstane-li potřeba dalších zdrojů úložné kapacity nebo vyššího výkonu, lze je jednoduše přidat. Systémy CentricStor FS jsou navrženy tak, aby dokázaly současně sloužit mnoha různým klientům. Ke standardním funkcím řešení proto patří optimalizace zátěže a kapacity pro automatický přístup klientů.

Nehledě na velikost konkrétního systému pracují administrátoři CentricStor FS se správou jediného souborového systému, a to prostřednictvím centralizovaného webového administračního rozhraní. Přiřazení přídavných úložišť je snadné: nový hardware se automaticky rozpozná a systém se automaticky nakonfiguruje tak, aby bylo zajištěno optimální využití dostupné propustnosti a kapacity. Díky tomuto jednoduchému postupu lze i ty nejrozsáhlejší systémy CentricStor FS nastavit a uvést do provozu on-line během jediného dne.

Vysoká škálovatelnost a dostupnost, snadná správa

Dr. Helmut Beck, viceprezident divize Storage Business společnosti Fujitsu Siemens Computers, uvedl : "Mnohé společnosti bojují s masivním nárůstem objemu nestrukturovaných dat, na kterém mají podstatný podíl soubory Office a e-mailové přílohy. Efektivně a nenákladně se vypořádat s těmito nestrukturovanými daty je dnes velkým úkolem. V podobě systému CentricStor FS nabízíme podnikům nákladově efektivní řešení se snadnou správou, které lze jednoduše rozšiřovat podle měnící se potřeby ukládání dat. Díky správě, jež je z velké části automatická, a možnostem virtualizovaných souborových služeb se systém CentricStor FS stává ústředním prvkem naší strategie pro dynamická datová centra."

Carl Greiner, první viceprezident divize Infrastructure nezávislé analytické agentury Ovum, říká : "Podniky se musí neustále vyrovnávat se záplavou nestukturovaných dat a s nutností vyhovět všem požadavkům na zajištění potřebné úrovně výkonu, ceny a škály, v závislosti na poptávce a požadavcích dynamického trhu. Už nelze používat jedno univerzální řešení pro všechny, ani ukládat nestrukturovaná data pouze na pásky nebo disky. Dnešní řešení musí být schopné rychle reagovat na měnící se potřeby. Systém CentricStor FS společnosti Fujitsu Siemens Computers je určen právě do této nové éry, kdy jsou flexibilita a schopnost správy NAS úložišť nutností."

Úroveň systémové dostupnosti řešení CentricStor FS dokonale splňuje požadavky na systémy datových center. Vestavěný monitoring systému zajišťuje včasné upozornění na potenciální problémy. Pokud by došlo k závadě některé z komponent, automatické procesy pro překonávání závad a zavádění záloh zajistí opětovné uvedení systému CentricStor FS do provozu. Společnost Fujitsu Siemens Computers navíc pro váš klidnější spánek nabízí nepřetržitou globální podporu 24 × 7 a vzdálený přístup.

Atraktivní ceny pro strategie end-to-end úložišť

CentricStor FS představuje řešení s nejlepším poměrem ceny a výkonu na trhu pro jakýkoli systém, jehož úkolem je skladování nestrukturovaných dat. Škálovatelnost řešení CentricStor FS podnikům umožňuje začít s nejmenším modelem a ten rozšiřovat podle rostoucích potřeb. CentricStor FS šetří společnostem náklady dvěma způsoby – především jde o škálovatelný systém, a tak lze díky jeho vysoké flexibilitě pořídit přesně potřebnou kapacitu, která je poté plně využita. Za druhé, snadno ovladatelná a z velké části automatizovaná správa snižuje čas a úsilí nutné k administraci celého systému.

Díky unifikované architektuře je řešení CentricStor FS klíčovým stavebním prvkem při budování úložných end-to-end systémů každé společnosti. Cílem uvedení nového řešení od Fujitsu Siemens Computers je automatizace správy všech souborů, napříč celým životním cyklem a všemi úrovněmi ukládání dat, včetně hlubokých archivů.

Článek ze dne 23. června 2008 - pondělí

Další články od Fujitsu Siemens Computers s.r.o.

AMILO Sa 3650 je nabitá dvojka od Fujitsu Siemens Computers

Nové řešení ochrany před krádežemi IT

Fujitsu Siemens Computers nabízí nejlepší podmínky na trhu

Nové logo Green IT

Fujitsu kupuje podíl společnosti Siemens ve Fujitsu Siemens Computers

Fujitsu Siemens Computers uvádí na český trh řadu LIFEBOOK s technologii procesorů Intel Centrino2

Změna na špičkových pozicích pro východoevropský region

Fujitsu Siemens Computers ladí své mobilní pracovní stanice na nejvyšší výkon

Nová transeuroasijská železniční linka

Miniaturní, přesto výkonný notebook

Integrace řešení Nagios umožňuje open source správu serverů PRIMERGY

Fujitsu Siemens Computers představuje stylové a dostupné Tablet PC pro studenty

Fujitsu Siemens Computers posouvá laťku v oblasti Mini PC

První monitory s nulovou spotřebou na světě nyní v prodeji

Fujitsu Siemens Computers představuje novou řadu profesionálních notebooků

Fujitsu Siemens Computers představuje první notebooky osazené nejnovější technologií procesorů Intel

PRIMERGY dosahuje nového světového rekordu ve výkonu webového serveru

Fujitsu Siemens Computers získává dvě ocenění v soutěži Partner roku 2008 udělovaná společností Microsoft

Fujitsu Siemens Computers představuje mainframe BS2000 OSD postavený na špičkové technologii x86 od Intelu

Fujitsu Siemens Computers představuje nové úložné systémy pro konsolidaci souborových služeb datových center

Fujitsu Siemens Computers aktualizuje svůj operační systém pro mainframy BS2000 OSD

Počítačový turnaj UEFA Euro 2008 zná svého vítěze

Dokonalá harmonie, stylový design a inovativní technologie

Finále počítačového turnaje UEFA Euro 2008

LIFEBOOK P8010 mobilní šperk

Fujitsu Siemens Computers představuje novou řadu spotřebitelských produktů AMILO 3000

Fujitsu Siemens Computers s jednotnou designovou koncepcí

Společnost Fujitsu Siemens Computers se přestěhovala

Ukažte, že máte za ušima, a vyhrajte inovační soutěž

Společnost Fujitsu Siemens Computers si udržuje růstový trend

Fujitsu Siemens Computers představuje řadu serverů PRIMERGY pro systém Windows Server 2008

Aleksandar Pantelič postupuje do regionálního managementu Fujitsu Siemens Computers

Distributorské trio Fujitsu Siemens Computers rozšířeno na kvintet

Fujitsu Siemens Mistrovství ČR a SR škol ve hře NFS

Společnost Fujitsu Siemens Computers získala ocenění za design

Fujitsu Siemens Computers představil na veletrhu CeBIT 2008 novinky v oblasti ekologických IT, elektronických podpisů a řešení pro zdravotnická zařízení

Co si Německo myslí o ekologických IT

Fujitsu Siemens Computers zařazena ve zprávě Magic Quadrant for Worldwide Server Vendors do kvadrantu lídrů

Fujitsu Siemens Computers a Zentiva definují nový průmyslový standard

Energetická náročnost IT

S Fujitsu Siemens Computers do servisu nemusíte