logo

Fujitsu Siemens Computers představuje novou řadu profesionálních notebooků

Řada high-endových notebooků ESPRIMO Mobile M nabízí špičkový výkon a k tomu spojení nové technologie dvoujádrových procesorů Intel® Centrino®, vysoké spolehlivostí a nového designového stylu.

Spolehlivost, zabezpečení dat a uživatelská přívětivost – to jsou podle studie* provedené společností TNS Infratest pro Fujitsu Siemens Computers faktory, které jsou při výběru nového notebooku pro podnikové zákazníky rozhodující. Tato zjištění významně ovlivnila vývoj nové řady high-endových notebooků ESPRIMO Mobile, kterou Fujitsu Siemens Computers uvádí na trh. Pro modely řady ESPRIMO Mobile jsou uvedené vlastnosti charakteristické, nová technologie dvoujádrových procesorů Intel® Centrino® se doplňuje se snadnou mobilní konektivitou a velkým množstvím funkcí usnadňujících používání.

Jako první z nové řady se na pultech obchodů objeví model ESPRIMO Mobile M9410 a představí charakteristické prvky notebooků ESPRIMO Mobile: pevné tělo a robustní víko z hořčíkové slitiny, díky nimž jsou modely této řady obzvlášť odolné. Před otřesy a nárazy chránění pevný disk technologie ShockSensor. Klávesnice je odolná proti polití, což uživateli umožňuje nápoje nechtěně rozlité na klávesnici snadno a bez jakýchkoliv následků vytřít.

Vysokou úroveň zabezpečení zajišťuje TPM modul a čtečka karet SmartCard. Vaše cenná data jsou tak v notebooku chráněna před neoprávněným přístupem. Software DeskView Data navíc přináší kontrolu integrity systému, pravidelné aktualizace systémem sledovaných hodnot a možnost zálohovat data dříve, než nastane kritická situace.

Větší flexibilita: koncepce modulárního příslušenství s vyměnitelnými komponenty

Díky množství inovativních funkcí je nová řada ESPRIMO Mobile od Fujitsu Siemens Computers neuvěřitelně flexibilní pro použití na cestách – zajišťuje svým uživatelům možnost svobodně pracovat mimo dosah elektrických zásuvek a síťových kabelů po celý pracovní den.

ESPRIMO Mobile M9410 disponuje, stejně jako ostatní modely této řady notebooků, stoprocentní konektivitou - integrované vysokorychlostní rozhraní UMTS, WLAN a Bluetooth (volitelně) znamená, že vaše e-maily, webové konference a VoIP hovory nebudou nikdy dál než jedno kliknutí myši. Vlaky, letiště nebo dokonce pláže se tak jako mávnutím kouzelného proutku změní v pracoviště s plným připojením.

Život vám usnadní také koncepce modulárního příslušenství. Společnost Fujitsu Siemens Computers garantuje, že veškeré moduly jsou kompatibilní se všemi modely notebooků ESPRIMO Mobile a mobilních pracovních stanic CELSIUS H - včetně replikátoru portů, napájecího adaptéru a komponent do modulární šachty, jako jsou DVD mechaniky, přídavné baterie nebo druhý pevný disk.

Uživatelé, pro něž je důležitá výdrž notebooku a osadili jej proto druhou baterií namísto DVD mechaniky, si tak mohou v případě, že potřebují přístup k multimédiím, mechaniku jednoduše zapůjčit od kolegy - zaměnitelnost je zaručena. Další důmyslný rys se skrývá uvnitř každého modelu řady ESPRIMO Mobile: komponenty určené do modulární šachty jsou vybaveny chytrým zámkem, který zamezuje jejich samovolnému uvolnění během přepravy, avšak nebrání uživateli v jejich snadném vyjmutí.

Uvedením řady ESPRIMO Mobile M přináší společnost Fujitsu Siemens Computers do střední třídy profesionálních notebooků exkluzivní rysy, dříve dostupné pouze ve třídě luxusních notebooků. Délka životního cyklu modelů ESPRIMO Mobile M je stabilně dvanáct až osmnáct měsíců. Představují tak pro oddělení nakupující IT dobrou investici, všechny modely přitom lze nakonfigurovat a upravit podle jednotlivých požadavků zákazníka. Navíc jsou notebooky řady ESPRIMO Mobile vybaveny nejnovější technologií Intel® vPro™ a volitelně i podporou vzdálené správy: kdykoliv uživatel potřebuje technickou podporu, tým administrátorů může k jeho notebooku přistupovat vzdáleně prostřednictvím bezdrátového připojení – drobnost, která profesionálním uživatelům poskytne další konkurenční výhodu.

Harmonie těla i ducha: nový produktový design pro všechny modely

Špičkový výkon notebooků řady ESPRIMO Mobile je doplněn novým produktovým designem společnosti Fujitsu Siemens Computers – v rámci nového designového stylu, který je nasazován na celé portfolio profesionálních produktů s mottem - vypadá stejně dokonale, jako funguje. Designový koncept "core & shell" oslovuje uživatelskou intuici: ušlechtilá čerň označuje veškerá rozhraní, konektory a čtečky karet, zatímco antracitové víko a tělo slouží k potěše oka.

"Vytvořením řady ESPRIMO Mobile M a dalších modelů z této rodiny produktů jsme dali vzniknout kategorii notebooků, jež nabízí profesionálním uživatelům přesvědčivé řešení, které je odpovědí na všechny jejich pracovní potřeby - tyto stroje poskytují dokonalou mobilitu a představují plnohodnotnou náhradu za stolní počítač," uvedl Armin Kumpf, ředitel divize Business Mobiles společnosti Fujitsu Siemens Computers. "Modely řady ESPRIMO Mobile splňují požadavky společností uplatňujících specifické mobilní strategie a zároveň jejich zaměstnancům usnadňují každodenní práci a přispívají ke zvyšování jejich produktivity a efektivity."

Notebook ESPRIMO Mobile M9410 bude dostupný od poloviny srpna za cenu od 19 990 Kč bez DPH. Další modely řady ESPRIMO Mobile budou představeny během několika nejbližších týdnů.

Předběžný přehled - produktová řada ESPRIMO Mobile od Fujitsu Siemens Computers

Vynikající 15,4" displej a špičkový grafický výstup spolu s volitelnou grafickou kartou NVIDIA splňují nejvyšší požadavky na kvalitu obrazu a výkon - ESPRIMO Mobile řady V je ideální partner pro náročné systémové aplikace zahrnující například profesionální zpracování obrazu, které se může pro běžné grafické karty, jimiž bývají notebooky osazovány, ukázat příliš náročné.

* "Mobility dnes – trendy, příležitosti, výzvy" – studie TNS Infratest provedená na jaře 2008 pro společnost Fujitsu Siemens Computers v osmi státech.

Článek ze dne 8. srpna 2008 - pátek

Další články od Fujitsu Siemens Computers s.r.o.

AMILO Sa 3650 je nabitá dvojka od Fujitsu Siemens Computers

Nové řešení ochrany před krádežemi IT

Fujitsu Siemens Computers nabízí nejlepší podmínky na trhu

Nové logo Green IT

Fujitsu kupuje podíl společnosti Siemens ve Fujitsu Siemens Computers

Fujitsu Siemens Computers uvádí na český trh řadu LIFEBOOK s technologii procesorů Intel Centrino2

Změna na špičkových pozicích pro východoevropský region

Fujitsu Siemens Computers ladí své mobilní pracovní stanice na nejvyšší výkon

Nová transeuroasijská železniční linka

Miniaturní, přesto výkonný notebook

Integrace řešení Nagios umožňuje open source správu serverů PRIMERGY

Fujitsu Siemens Computers představuje stylové a dostupné Tablet PC pro studenty

Fujitsu Siemens Computers posouvá laťku v oblasti Mini PC

První monitory s nulovou spotřebou na světě nyní v prodeji

Fujitsu Siemens Computers představuje novou řadu profesionálních notebooků

Fujitsu Siemens Computers představuje první notebooky osazené nejnovější technologií procesorů Intel

PRIMERGY dosahuje nového světového rekordu ve výkonu webového serveru

Fujitsu Siemens Computers získává dvě ocenění v soutěži Partner roku 2008 udělovaná společností Microsoft

Fujitsu Siemens Computers představuje mainframe BS2000 OSD postavený na špičkové technologii x86 od Intelu

Fujitsu Siemens Computers představuje nové úložné systémy pro konsolidaci souborových služeb datových center

Fujitsu Siemens Computers aktualizuje svůj operační systém pro mainframy BS2000 OSD

Počítačový turnaj UEFA Euro 2008 zná svého vítěze

Dokonalá harmonie, stylový design a inovativní technologie

Finále počítačového turnaje UEFA Euro 2008

LIFEBOOK P8010 mobilní šperk

Fujitsu Siemens Computers představuje novou řadu spotřebitelských produktů AMILO 3000

Fujitsu Siemens Computers s jednotnou designovou koncepcí

Společnost Fujitsu Siemens Computers se přestěhovala

Ukažte, že máte za ušima, a vyhrajte inovační soutěž

Společnost Fujitsu Siemens Computers si udržuje růstový trend

Fujitsu Siemens Computers představuje řadu serverů PRIMERGY pro systém Windows Server 2008

Aleksandar Pantelič postupuje do regionálního managementu Fujitsu Siemens Computers

Distributorské trio Fujitsu Siemens Computers rozšířeno na kvintet

Fujitsu Siemens Mistrovství ČR a SR škol ve hře NFS

Společnost Fujitsu Siemens Computers získala ocenění za design

Fujitsu Siemens Computers představil na veletrhu CeBIT 2008 novinky v oblasti ekologických IT, elektronických podpisů a řešení pro zdravotnická zařízení

Co si Německo myslí o ekologických IT

Fujitsu Siemens Computers zařazena ve zprávě Magic Quadrant for Worldwide Server Vendors do kvadrantu lídrů

Fujitsu Siemens Computers a Zentiva definují nový průmyslový standard

Energetická náročnost IT

S Fujitsu Siemens Computers do servisu nemusíte