logo

Fujitsu Siemens Computers představuje stylové a dostupné Tablet PC pro studenty

Fujitsu Siemens Computers představuje zbrusu nový, plně vybavený model Tablet PC za doporučenou koncovou cenu od 27 900 Kč (bez DPH), a nabízí tak dostupnou volbu začátečníkům. LIFEBOOK T1010 a jeho speciální verze určená pro školy, LIFEBOOK T1010 EDU, dokazují, že nízká cena nemusí jít na úkor výkonu, a navíc nabízejí řadu funkcí, jež studentům velmi usnadní život.

Dny nečitelných rukopisných poznámek, nudného studia z mikrofilmů a hodin strávených hledáním informací jsou sečteny. Dnešní studenti se mnohem častěji než kdykoliv dříve připojují k sítím a internetu – a počítač nebo notebook vnímají jako přirozenou pomůcku pro každodenní studium.

Skvělý 13,3“ displej s pasivním digitizérem zajišťuje pohodlnou práci s jakoukoliv aplikací. Obrazovka reaguje na dotyk, což ocení uživatelé, kteří tablet ovládají raději rukou než perem. Díky přirozenému způsobu vkládání dat – psaním nebo kreslením perem či dokonce prstem – představuje LIFEBOOK T1010 ideální nástroj pro menší děti, protože nevyžaduje předchozí znalost práce s myší nebo klávesnicí. Znamená to také, že LIFEBOOK T1010 lze využívat na základních školách při výuce dětí, které ještě neumějí psát a číst, nebo v rámci speciálního vzdělávání.

Dalším plusem pro školní výuku je automatické rozpoznávání rukopisu a možnost ukládání rukopisných poznámek. Složité matematické vzorce, poznámky, rukopisy, nákresy v PowerPointu, poznámky k PDF souborům nebo ručně načrtnuté myšlenkové mapy lze okamžitě ukládat v digitální podobě a později snadno znovu použít nebo zobrazit. Zbytečné štosy papíru, rozmazané poznámky a oslí uši jsou nyní historií.

Konvertibilní notebooky nabízejí speciální funkce na podporu efektivní práce v prostředí vzdělávacích zařízení. Například displej lze natáčet v obou směrech, což usnadňuje jeho použití při práci ve skupině a zajišťuje snadné ovládání.

Zavedení moderních notebooků do výuky ve třídě přináší mnoho možností. Několik studentů ze sportovního gymnázia v německém Magdeburgu se nedávno kvalifikovalo na olympijské hry v Pekingu. Přípravy a sportovní soustředění znamenaly, že zmeškají velkou část výuky. Díky nasazení Tablet PC od Fujitsu Siemens Computers se mladí olympionici mohli účastnit výuky na dálku a nepřišli o žádné znalosti.

Fujitsu Siemens Computers přikládá k modelu LIFEBOOK T1010 EDU množství softwarových doplňků, díky nimž se dokonale hodí pro prostředí vzdělávacích zařízení. Například programy xThink Calculator (plná verze) a MathJournal™ (30denní zkušební verze) přinášejí nový pohled na svět čísel, zatímco aplikace MagicDesktop (plná verze), geniální vzdělávací program pro děti, umožňuje mladším žákům učit se hrou a důkladně je připravuje na multimediální nároky budoucnosti.

LIFEBOOK T1010, vybavený nejnovější technologií procesorů Intel® Centrino® 2 nebo procesorem Intel® Celeron®, je výkonný i elegantní společník. Tento konvertibilní notebook se dodává v moderním bílém provedení s designovými doplňky, jako jsou například chromové panty víka. Pokud se uživatelům ledově bílá bude zdát příliš monotónní, mohou vzhled a styl svého Tablet PC změnit prostřednictvím široké řady designových skinů. Tyto skiny – vyvinuté společností DeinDesign – se vyrábějí z vysoce kvalitního individuálně tištěného vinylu, střiženého přesně na míru modelu LIFEBOOK T1010, a jsou připraveny k okamžitému použití. Díky hladkému povrchu a krycí vrstvě odolné vůči otěru jsou nejen elegantní, ale zároveň poskytují i ochranu před škrábanci a nečistotami.

Mladší cílová skupina, jíž je LIFEBOOK T1010 určen, oceňuje související nevšední doplňky. Fujitsu Siemens Computers proto dodává i módní batoh v designu sladěném s notebookem a malou, snadno ovladatelnou myš.

LIFEBOOK T5010 – volba pro náročnější

Fujitsu Siemens Computers v rámci řady LIFEBOOK T nabízí i high-endovou verzi pro náročnější uživatele, kteří touží po špičkovém přístroji. Model LIFEBOOK T5010 přináší množství funkcí, jež jsou velmi žádané v profesionálním prostředí, jako je například integrovaná podpora vysokorychlostních 3G sítí/UMTS pro plnou konektivitu nebo řada zabezpečovacích prvků: TPM modul, integrovaný snímač otisku prstů či čtečka karet SmartCard. V případě jakýchkoliv technických dotazů lze LIFEBOOK T5010 kdykoliv připojit ke vzdálené správě pomocí nejnovější technologie Intel® vPro. Díky hmotnosti pouhé 2 kg je LIFEBOOK T5010 jedním z nejlehčích plně vybavených Tablet PC na světě.

"Nová generace Tablet PC společnosti Fujitsu Siemens Computers opět podtrhuje její inovativní sílu lídra tohoto tržního segmentu," uvedl Andreas Thimmel, první viceprezident divize Volume Business společnosti Fujitsu Siemens Computers. "Řada LIFEBOOK T bere v potaz celou řadu požadavků našich uživatelů - ať už ze sféry profesionálů nebo začátečníků. Model LIFEBOOK T1010 vnímáme především jako důležitou investici v rámci našeho dlouhodobého úsilí v oblasti vzdělávání a zpřístupňování moderní IT pedagogům a studentům."

LIFEBOOK T1010 bude v průběhu září dostupný u místních dodavatelů za doporučenou koncovou cenu od 27 900 Kč (bez DPH). Cena modelu LIFEBOOK T5010 začíná na 36 900 Kč (bez DPH).

Článek ze dne 27. srpna 2008 - středa

Další články od Fujitsu Siemens Computers s.r.o.

AMILO Sa 3650 je nabitá dvojka od Fujitsu Siemens Computers

Nové řešení ochrany před krádežemi IT

Fujitsu Siemens Computers nabízí nejlepší podmínky na trhu

Nové logo Green IT

Fujitsu kupuje podíl společnosti Siemens ve Fujitsu Siemens Computers

Fujitsu Siemens Computers uvádí na český trh řadu LIFEBOOK s technologii procesorů Intel Centrino2

Změna na špičkových pozicích pro východoevropský region

Fujitsu Siemens Computers ladí své mobilní pracovní stanice na nejvyšší výkon

Nová transeuroasijská železniční linka

Miniaturní, přesto výkonný notebook

Integrace řešení Nagios umožňuje open source správu serverů PRIMERGY

Fujitsu Siemens Computers představuje stylové a dostupné Tablet PC pro studenty

Fujitsu Siemens Computers posouvá laťku v oblasti Mini PC

První monitory s nulovou spotřebou na světě nyní v prodeji

Fujitsu Siemens Computers představuje novou řadu profesionálních notebooků

Fujitsu Siemens Computers představuje první notebooky osazené nejnovější technologií procesorů Intel

PRIMERGY dosahuje nového světového rekordu ve výkonu webového serveru

Fujitsu Siemens Computers získává dvě ocenění v soutěži Partner roku 2008 udělovaná společností Microsoft

Fujitsu Siemens Computers představuje mainframe BS2000 OSD postavený na špičkové technologii x86 od Intelu

Fujitsu Siemens Computers představuje nové úložné systémy pro konsolidaci souborových služeb datových center

Fujitsu Siemens Computers aktualizuje svůj operační systém pro mainframy BS2000 OSD

Počítačový turnaj UEFA Euro 2008 zná svého vítěze

Dokonalá harmonie, stylový design a inovativní technologie

Finále počítačového turnaje UEFA Euro 2008

LIFEBOOK P8010 mobilní šperk

Fujitsu Siemens Computers představuje novou řadu spotřebitelských produktů AMILO 3000

Fujitsu Siemens Computers s jednotnou designovou koncepcí

Společnost Fujitsu Siemens Computers se přestěhovala

Ukažte, že máte za ušima, a vyhrajte inovační soutěž

Společnost Fujitsu Siemens Computers si udržuje růstový trend

Fujitsu Siemens Computers představuje řadu serverů PRIMERGY pro systém Windows Server 2008

Aleksandar Pantelič postupuje do regionálního managementu Fujitsu Siemens Computers

Distributorské trio Fujitsu Siemens Computers rozšířeno na kvintet

Fujitsu Siemens Mistrovství ČR a SR škol ve hře NFS

Společnost Fujitsu Siemens Computers získala ocenění za design

Fujitsu Siemens Computers představil na veletrhu CeBIT 2008 novinky v oblasti ekologických IT, elektronických podpisů a řešení pro zdravotnická zařízení

Co si Německo myslí o ekologických IT

Fujitsu Siemens Computers zařazena ve zprávě Magic Quadrant for Worldwide Server Vendors do kvadrantu lídrů

Fujitsu Siemens Computers a Zentiva definují nový průmyslový standard

Energetická náročnost IT

S Fujitsu Siemens Computers do servisu nemusíte