logo

Fujitsu Siemens Computers připravilo atraktivní balíček pro dosažení vysoké dostupnosti Replication Now

Společnost Fujitsu Siemens Computers nabízí svým zákazníkům k serveru PRIMERGY zakoupeným současně s úložným systémem FibreCAT SX replikační software – po omezenou dobu – zdarma !

Balíček Replication Now! obsahuje replikační software DuplexDataManager, který zajišťuje ochranu dat na pokročilé úrovni prostřednictvím synchronního zrcadlení dat ze serveru přes Fibre Channel připojení na dvojici vzdálených úložišť.

Podniky tak mohou dále zvýšit dostupnost svých IT systémů provozovaných na serverech PRIMERGY a vytvářet konfigurace zabezpečené proti poruchám – a zároveň ušetří 2 700 eur na licenčních poplatcích. Tato nabídka je platná pouze v období od 1. dubna do 30. června 2007.

"Zajištění hladkého chodu IT infrastruktur, a zejména serverů a úložných systémů, je jedním z rozhodujících faktorů, které mohou podniku pomoci k úspěchu," řekl Dr. Helmut Beck, viceprezident divize Storage společnosti Fujitsu Siemens Computers. "Proto je také velké množství funkcí, které zabezpečují provoz před výpadky, přímo součástí serverů PRIMERGY a úložných systémů FibreCAT. Replikační software DuplexDataManager představuje ideální doplněk, s jehož pomocí lze zajistit dostupnost IT i v případě poruchy."

DuplexDataManager

DuplexDataManager, software zdarma dodávaný jako součást balíčku Replication Now!, se skládá ze dvou částí: MultiPath (MPIO) a DuplexWrite.

Nástroj MultiPath vytváří redundantní datové cesty ze serverů PRIMERGY do úložišť FibreCAT SX a umožňuje neustálý monitoring spojení. Při výskytu poruchy, jako je například selhání Fibre Channel (FC) řadiče, MPIO využije pro přístup k subsystému druhý FC kanál. Díky tomu není nutné provoz aplikací nijak přerušovat. Administrační rozhraní nástroje MultiPath lze také využít ke konfiguraci automatického rozdělování zátěže rovnoměrně na všechny redundantní datové cesty (tzv. pathload balancing).

Nástroj DuplexWrite poskytuje kapacitu pro zápis dat na dvou úložných systémech zároveň, a to i tehdy, jsou-li tyto systémy umístěny odděleně. Pro veškeré aktualizace dat lze díky synchronní replikaci vytvářet zrcadlové kopie za plného provozu serveru. DuplexWrite tak neustále udržuje identické zálohy na dvojici úložišť. V případě poruchy systém dokáže automaticky přepnout na redundantní úložiště a všechny aplikace tak mohou pokračovat v provozu bez přerušení.

Servery PRIMERGY

Nabídka Replication Now! zahrnuje rackové modely serverů Fujitsu Siemens Computers PRIMERGY RX300 a RX330, plus bladové servery BX620 a BX630 uvedené na trh loni. Model PRIMERGY RX330 bude dostupný od května 2007. Bladové i rackové modely serverů jsou postaveny na nových procesorech řady Quad-Core Intel Xeon 5300 a procesorech Dual-Core AMD Opteron (RX330 a BX630). Nabízejí vynikající výkon při nižší spotřebě elektrické energie a zajišťují vyšší spolehlivost. Kromě jiného garantují vysokou stabilitu systému redundantně zálohované a za provozu vyměnitelné větráky, také zdroj napájení a pevné disky lze vyměnit bez přerušení provozu. Modely RX300, BX620 a BX630 jsou dodávány také s redundantními větráky chlazení.

Systémy FibreCAT od Fujitsu Siemens Computers

Diskové úložné systémy FibreCAT SX od Fujitsu Siemens Computers splňují veškeré požadavky, jež podniky kladou na řešení úložišť, pokud jde o výkon, spolehlivost a dostupnost. Veškerá zařízení jsou dodávána otestovaná a předinstalovaná, takže jejich uvedení do provozu je otázkou několika minut. Zatímco model FibreCAT SX60 odpovídá především potřebám malých a středních podniků, systém FibreCAT SX80 je vybaven tak, aby vyhověl nárokům velkých podniků a provozovatelů datových center.

Součástí obou modelů jsou nejmodernější technologie pro datová úložiště jako redundantně zálohované komponenty nebo Fibre Channel rozhraní s přenosovou rychlostí 4 Gb/s. Systémy FibreCAT SX jsou navíc vybaveny převratnými technologiemi FibreCap a FibreCache.

FibreCache díky přímému vysokorychlostnímu připojení zajišťuje, že obsah vyrovnávací paměti RAID řadiče zůstává nepřetržitě synchronní, což významně zvyšuje výkon systému. V případě výpadků napájení využívá FibreCap k ochraně obsahu vyrovnávací paměti RAID řadiče místo běžných dobíjecích baterií vysokokapacitní kondenzátory. Vyrovnávací paměť je tak plně funkční velmi brzy po obnovení napájení – na rozdíl od systémů s klasickými záložními bateriemi.

Článek ze dne 18. dubna 2007 - středa

Další články od Fujitsu Siemens Computers s.r.o.