logo

Fujitsu Siemens Computers s jednotnou designovou koncepcí

Masový trh s výpočetní technikou je nepřehledný - výrobky svým vzhledem často kopírují jeden druhý. Svou designovou end-to-end koncepcí společnost Fujitsu Siemens Computers zdvihá laťku a pozdvihuje své produkty nad ostatní.

Přední evropský výrobce IT se také rozhodl integrovat designové procesy do všech výrobních fází. Zevnějšek se, stejně jako vnitřek, stal předmětem designérského úsilí. Cílem společnosti Fujitsu Siemens Computers je přinášet uživatelům nové technologie, uživatelsky přívětivé rozhraní a výpočetní výkon. "Design pro nás není jen módní záležitost, ale dlouhodobá strategická investice do značky," řekla dnes na mezinárodní tiskové konferenci ve Frankfurtu Barbara Schaedler, marketingová ředitelka společnosti Fujitsu Siemens Computers.

Společnost pracovala na vývoji svého designového stylu dva roky. Tento design se stane jednotícím prvkem všech budoucích výrobků společnosti Fujitsu Siemens Computers určených pro podnikové i spotřebitelské segmenty. Designéři, konstruktéři, produktoví manažeři a marketingoví specialisté se spojili při hledání těch nejlepších řešení. Pozornost věnovali i názorům zákazníků. Jako externí partner poskytovala týmu podporu známá mezinárodní designérská a inovační agentura IDEO, jejíž zastoupení najdete v Palo Altu, Londýně a Mnichově.

Společnost Fujitsu Siemens Computers je prvním evropským výrobcem výpočetní techniky, který zavádí jednotný styl designu pro všechny své produktové řady. Designové směrnice například stanoví, že veškerá rozhraní mezi uživatelem a počítačem jsou typizovaně umístěna v černé části zařízení, porty a čtečky paměťových karet najde uživatel vždy na přední straně; totéž platí i pro myš a paměťový USB disk. Funkcemi a vlastnostmi, které usnadňují používání zařízení a zjednodušují jeho připojení, jsou vybaveny i základní modely.

Krédem designové end-to-end koncepce, kterou ocenila většina z 1 200 oslovených zákazníků, je slogan „vývoj vzhledu zevnitř ven“. Jasně definovaný design charakteristický 45° úhly zajišťuje, aby používání počítače a periferních zařízení bylo pro uživatele příjemné. Ať už se jedná o mobilní nebo stolní zařízení určené pro profesionální nebo domácí využití, přístup k webu nebo pro náročné hry a aplikace, uživatelé chtějí, aby jejich používání bylo příjemné a umožňovalo jim vytvářet vlastní komunikační infrastrukturu.

Proto designéři a návrháři ve Fujitsu Siemens Computers úzce spolupracovali na vývoji konceptu, který přináší to nejlepší z inovativních technologií. Podsvětlená dotyková tlačítka a plochá klávesnice svádějí k intuitivnímu ovládání. Aplikační klávesy zajišťují rychlý přístup k velkému množství funkcí, například pro ovládání multimédií. Jednotlivé technologické části těchto zařízení jsou tak zřejmé na první pohled. Rozdíl je v použitých technologiích, ale design jej podtrhne a zároveň uživatele nenásilně vede.

Společnost Fujitsu Siemens Computers připravuje představení tří produktových řad s novým designem :

  1. + AMILO je název řady spotřebitelských produktů charakteristických ostrým kontrastem černé a bílé, jejichž krása spočívá ve funkční propracovanosti. Elegantním doplňkem je malý obdélníkový GraphicBooster, který promění například ultralehké AMILO Sa 3650 ve výkonnou grafickou stanici. Modely této řady s jasně a zářivě bílým povrchem a rovnými černými dělicími liniemi vypadají skvěle, kdekoliv jste.

  2. + SCENICVIEW, ESPRIMO Mobile, ESPRIMO a CELSIUS předvádí své schopnosti v podnikovém prostředí. Z těchto zařízení, oděných do střízlivé antracitové černi, doslova vyzařuje spolehlivost, bezpečnost a odolnost. Ať už jste konstruktér nebo manažer, muž či žena, tato mobilní zařízení jsou dokonalými společníky na pracovních jednáních a perfektními partnery na pracovišti, kde poslouží jako stolní pracovní stanice. (Dostupné budou během léta 2008.)

  3. + PRIMERGY je mezi produkty společnosti Fujitsu Siemens Computers jako vždy synonymem pro výkonné stroje, které vytěží maximum z datových center. Tyto šedočerné servery nejen vypadají silné, ale skutečně takové jsou: Dokážou zajistit zabezpečení, vysokou dostupnost a ochranu dat. (Dostupné budou během 1. čtvrtletí 2009.)

Jednota designové koncepce přináší vysokou úroveň typizace a zároveň individuality. Specifické produkty a modely navržené na míru konkrétním skupinám uživatelů budou přejímat nový design v rámci krátkých inovačních cyklů. Zákaznické testy prokázaly, že tento design zajišťuje vysoký stupeň identifikovatelnosti značky: 80 % z nich označilo nové produkty jako výrobky Fujitsu Siemens Computers.

Článek ze dne 30. května 2008 - pátek

Další články od Fujitsu Siemens Computers s.r.o.

AMILO Sa 3650 je nabitá dvojka od Fujitsu Siemens Computers

Nové řešení ochrany před krádežemi IT

Fujitsu Siemens Computers nabízí nejlepší podmínky na trhu

Nové logo Green IT

Fujitsu kupuje podíl společnosti Siemens ve Fujitsu Siemens Computers

Fujitsu Siemens Computers uvádí na český trh řadu LIFEBOOK s technologii procesorů Intel Centrino2

Změna na špičkových pozicích pro východoevropský region

Fujitsu Siemens Computers ladí své mobilní pracovní stanice na nejvyšší výkon

Nová transeuroasijská železniční linka

Miniaturní, přesto výkonný notebook

Integrace řešení Nagios umožňuje open source správu serverů PRIMERGY

Fujitsu Siemens Computers představuje stylové a dostupné Tablet PC pro studenty

Fujitsu Siemens Computers posouvá laťku v oblasti Mini PC

První monitory s nulovou spotřebou na světě nyní v prodeji

Fujitsu Siemens Computers představuje novou řadu profesionálních notebooků

Fujitsu Siemens Computers představuje první notebooky osazené nejnovější technologií procesorů Intel

PRIMERGY dosahuje nového světového rekordu ve výkonu webového serveru

Fujitsu Siemens Computers získává dvě ocenění v soutěži Partner roku 2008 udělovaná společností Microsoft

Fujitsu Siemens Computers představuje mainframe BS2000 OSD postavený na špičkové technologii x86 od Intelu

Fujitsu Siemens Computers představuje nové úložné systémy pro konsolidaci souborových služeb datových center

Fujitsu Siemens Computers aktualizuje svůj operační systém pro mainframy BS2000 OSD

Počítačový turnaj UEFA Euro 2008 zná svého vítěze

Dokonalá harmonie, stylový design a inovativní technologie

Finále počítačového turnaje UEFA Euro 2008

LIFEBOOK P8010 mobilní šperk

Fujitsu Siemens Computers představuje novou řadu spotřebitelských produktů AMILO 3000

Fujitsu Siemens Computers s jednotnou designovou koncepcí

Společnost Fujitsu Siemens Computers se přestěhovala

Ukažte, že máte za ušima, a vyhrajte inovační soutěž

Společnost Fujitsu Siemens Computers si udržuje růstový trend

Fujitsu Siemens Computers představuje řadu serverů PRIMERGY pro systém Windows Server 2008

Aleksandar Pantelič postupuje do regionálního managementu Fujitsu Siemens Computers

Distributorské trio Fujitsu Siemens Computers rozšířeno na kvintet

Fujitsu Siemens Mistrovství ČR a SR škol ve hře NFS

Společnost Fujitsu Siemens Computers získala ocenění za design

Fujitsu Siemens Computers představil na veletrhu CeBIT 2008 novinky v oblasti ekologických IT, elektronických podpisů a řešení pro zdravotnická zařízení

Co si Německo myslí o ekologických IT

Fujitsu Siemens Computers zařazena ve zprávě Magic Quadrant for Worldwide Server Vendors do kvadrantu lídrů

Fujitsu Siemens Computers a Zentiva definují nový průmyslový standard

Energetická náročnost IT

S Fujitsu Siemens Computers do servisu nemusíte