logo

Fujitsu střídá Accenture v žebříčku světových poskytovatelů IT služeb

Společnost Fujitsu loni v žebříčku největších světových poskytovatelů IT služeb podle studie Gartner - Analýza trhu: žebříček IT služeb ve světě v roce 2009, poskočila na třetí místo, kde vystřídala firmu Accenture.

"Fujitsu si celosvětově udržuje stálé místo mezi pěti nejvýznamnějšími dodavateli IT služeb," říká Tomáš Rutrle, generální ředitel Fujitsu pro Českou republiku. "Představením globální strategie pro cloud služby a uvedením IaaS na trh jsme prokázali, že jsme dobře připraveni na očekávaný nárůst v této oblasti," doplňuje.

V loňském roce klesl podle CIO magazine celosvětový trh IT služeb o zhruba 5 %, nejvíc ztratily společnosti Accenture a HP, naopak Fujitsu se pokles téměř nedotkl.

V České republice byl v nedávné době zrealizován projekt centrálního výpočetního systému pro ČSSZ nebo vybudování a zajištění provozu dynamického datového centra na bázi virtuální infrastruktury ve společnosti Zentiva Group, a. s., člena skupiny sanofi-aventis.

Firma Fujitsu je jednou z největších světových společností v oblasti IT technologií. Na českém trhu působí prostřednictvím Fujitsu Technology Solutions, která je nástupcem joint-venture Fujitsu-Siemens Computers a vznikla na jaře roku 2009 odkoupením podílu firmy Siemens koncernem Fujitsu.

Další články k tématům - analýza - cloud - joint-venture - poskytovatel - Tomáš Rutrle

Článek ze dne 3. června 2010 - čtvrtek

Další články od Fujitsu Technology Solutions s.r.o.