logo

Fujitsu Zero Client

Fujitsu představuje Zero Client (Nulový klient) - jednoduché koncové zařízení, které nabízí výraznou úsporu nákladů zejména firmám s velkým počtem pracovních míst.

"Dokonale virtualizovaný desktopový operační systém je v IT nedostižnou metou," říká Tomáš Rutrle, generální ředitel Fujitsu pro Českou republiku. "Náš Nulový klient se tomuto ideálu zase o kousek přiblížil. Pro mnoho podniků není nasazení tradičních klientských stanic praktické nebo dost úsporné. Zvláště pro úřady, banky a kancelářské prostředí nabízí Nulový klient výrazné úspory při uvedení do provozu i administraci. Podobné vstupní terminály dokážou výrazně snížit náklady na IT, ať už používáte služby externího hostování v cloud službách, nebo vlastní serverovou infrastrukturu."

Zero Client společnosti Fujitsu sjednocuje přednosti běžného klientského PC s přednostmi terminálů. Znamená to mimo jiné, že zařízení je připojeno pouze jedním kabelem kombinujícím síťové připojení a napájení a že připojit se a pracovat je možné prakticky ihned po zapnutí přístroje bez jakékoliv konfigurace. Nízká spotřeba, minimální nároky na údržbu a celková delší životnost znamenají další podstatné úspory nákladů.

Firma Fujitsu je jednou z největších světových společností v oblasti IT technologií. Na českém trhu působí prostřednictvím Fujitsu Technology Solutions, která je nástupcem joint-venture Fujitsu Siemens Computers a vznikla na jaře roku 2009 odkoupením podílu firmy Siemens koncernem Fujitsu.

Nový Nulový klient Fujitsu nepotřebuje lokální operační systém, lokální aplikace ani lokální zabezpečení dat.

Další články k tématům - Client - fujitsu - IT - klient - lokální - Nulový - operační - Siemens - úspory - Zero - Tomáš Rutrle

Článek ze dne 6. ledna 2010 - středa

Další články od Fujitsu Technology Solutions s.r.o.