logo

LIFEBOOK P771: Fujitsu rozšiřuje nabídku high-end notebooků

Fujitsu zahajuje prodej nové řady notebooků LIFEBOOK P771, které nabízejí vynikající výdrž - na jedno nabití dokážou pracovat celý den, resp. dokonce dva běžné pracovní úvazky po sobě. Notebooky Fujitsu LIFEBOOK P771 zvládají celodenní provoz na baterii v délce až 18 hodin.

Díky svým kompaktním rozměrům, hmotnosti pouhých 1,3 kg a rekordní výdrži při provozu na baterii uspokojí LIFEBOOK P771 i ty nejnáročnější zákazníky, kteří požadují špičkové řešení pro celodenní využívání mobilní kanceláře. Takto vysoké hodnoty dosahují díky použití čipové sady společnosti Intel nejnovější generace, ULV (Ultra Low Voltage) procesorů s nízkou spotřebou, volitelných SSD disků a možnosti rozšíření o záložní akumulátor.

Produktová řada LIFEBOOK P771 navíc umožňuje pracovat také s volitelným napájecím 0-Watt AC adaptérem, jenž zaručuje skutečně nulovou spotřebu v případě vypnutí. Nulovou spotřebu zajišťuje adaptér díky přerušení odběru elektrické energie ihned po vypnutí notebooku - díky tomu dochází nejen k šetření energie, ale zároveň i k ochraně baterie před nadměrným nabíjením, které snižuje její životnost.

Při návrhu notebooků LIFEBOOK P771 byl kladen vysoký důraz na jejich univerzální použití. Uživatelé mají na výběr mezi kompaktní odlehčenou verzí, díky níž se celodenní nošení notebooku stane mnohem snesitelnějším, nebo rozšířenou sestavou realizovanou prostřednictvím modulárního stojanu, jenž může poskytnout prostor pro odnímatelnou DVD mechaniku nebo třeba záložní baterii. Notebook lze tedy při práci během dne používat maximálně efektivně, ale přitom uživatelům nic nebrání např. v možnosti sledování DVD filmů ve volném čase.

Kvalitní high-end notebooky jsou pochopitelně velkým lákadlem pro zloděje, proto společnost Fujitsu klade velký důraz na oblast zabezpečení. Nabízí např. možnost využití funkce Advanced Theft Protection (ATP), volitelného rychlého a bezpečného přihlášení pomocí snímání otisků prstu nebo rozšiřující podporu modulů Trusted Platform Module (TPM).

Velkým potenciálním nebezpečím, které hrozí majitelům notebooků doslova v každém okamžiku, jsou nárazy, pády a nepříliš šetrné zacházení; při práci na cestách tomu samozřejmě ani nemůže být jinak. Nová produktová řada LIFEBOOK P771 ovšem případným problémům a poškození komponent předchází využitím šasi z hořčíkové slitiny, který zajišťuje spolehlivou ochranu a přitom nezvyšuje celkovou hmotnost. Navíc jsou speciálně chráněny i pevné disky - technologie ShockSensor při detekování nebezpečí pádu automaticky odpojuje diskové hlavy. Spoustu starostí způsobených omylem převrženými hrnky s kávou či jinými nápoji dokáže ušetřit i klávesnice odolná proti polití.

Aby se notebooky LIFEBOOK P771 dokázaly stát skutečným centrem mobilní kanceláře, patří mezi jejich volitelné příslušenství také zabudovaný 3G/UMTS modul, který uživatelům poskytuje neustálou možnost připojení k internetu prostřednictvím sítí mobilních operátorů - samozřejmostí je rovněž podpora bezdrátových standardů Wi-Fi a Bluetooth. V kanceláři lze notebooky LIFEBOOK P771 snadno připojit i k replikátoru portů, což uživatelům šetří čas a nabízí možnosti ergonomické práce s klasickou počítačovou klávesnicí a displejem.

"Notebook LIFEBOOK P771 je jedním z našich špičkových modelů, které uspokojí požadavky nejnáročnějších uživatelů - zejména z řad vytížených manažerů," shrnuje Jan Šplíchal, produktový manažer společnosti Fujitsu Technology Solutions ČR. "Přestože jsou tyto notebooky primárně určeny pro business sféru, není jim cizí ani podpora multimédií, což z nich činí spolehlivého společníka pro pracovní i mimopracovní nasazení."

Další články k tématům - 3G - Bluetooth - LIFEBOOK - notebook - P771 - SSD - Theft - ULV - UMTS - WiFi - Jan Šplíchal

Článek ze dne 18. května 2011 - středa

Další články od Fujitsu Technology Solutions s.r.o.

Fujitsu mezi 100 největšími inovátory světa

Fujitsu P23T-6 FPR 3D: první profesionální duální displej pro 2D a 3D zobrazení

ETERNUS DX S2: flexibilní datový sejf od Fujitsu

PRIMERGY TX100 S3: nové servery Fujitsu šité na míru malým podnikům

ETERNUS CS800 S3: datové úložiště Fujitsu pro rychlé a cenově dostupné ukládání dat z disku na disk

Fujitsu Fórum představilo flexibilní a na cloudu založené IT

Simulátor Fujitsu snižuje celkovou spotřebu energie datových center

Fujitsu ETERNUS DX60 S2: ideální datové úložiště pro malé a střední firmy

ETERNUS CS800: nové datové úložiště Fujitsu

Fujitsu Convergence Services Platform dokáže zužitkovat velké objemy dat

STYLISTIC Q550: bezpečný tablet pro profesionály od Fujitsu

Sdílená výpočetní pracoviště Fujitsu snižují náklady na IT

Fujitsu výhradním dodavatelem ICT služeb pro Policii Severního Irska

IT služby pro McDonalds ve Velké Británii a Irsku zajistí Fujitsu

LIFEBOOK SH531: notebook Fujitsu s vysokým výkonem za nízkou cenu

Servery Fujitsu PRIMERGY dlouhodobě mezi nejvýkonnějšími servery na světě

Superpočítač K: nejvýkonnější počítač na světě od Fujitsu a RIKEN

Fujitsu CELSIUS W150: první pracovní stanice s Cold Plug konektorem

Fujitsu představuje nové systémy privátních cloudů

Fujitsu LIFEBOOK: nové modely zvyšují produktivitu vytížených profesionálů

Fujitsu Bay: projektor zabudovaný přímo do notebooku Lifebook

Fujitsu ETERNUS DX S2: nová generace řešení pro flexibilní správu dat

LIFEBOOK P771: Fujitsu rozšiřuje nabídku high-end notebooků

Podpora Backup Exec pro datová úložiště ETERNUS a servery PRIMERGY

Fujitsu je novým členem konsorcia GreenTouch

Cloudové služby pro Toyotu zajistí Fujitsu

Testy VMware potvrzují nejvyšší výkon serverů Fujitsu PRIMERGY

Fujitsu a Oracle rozšiřují partnerství o společný vývoj platformy SPARC

Multimediální a foto služby na babysmile24.de zkvalitní Fujitsu cloudové řešení

Strategická aliance Fujitsu a Boeing podpoří zavedení RFID a CMB do oblasti údržby letadel

Radek Sazama: nový ředitel Fujitsu ČR