logo

Multimediální a foto služby na babysmile24.de zkvalitní Fujitsu cloudové řešení

Společnost Photo24 GmbH si vybrala platformu Fujitsu IaaS (Infrastructure as a Service - infrastruktura jako služba) pro další zkvalitnění svých multimediálních a fotografických služeb. Hlavním požadavkem na nové řešení bylo zvládnutí sezónních výkyvů v poptávce spolu s pokračováním ve spolehlivém a včasném odevzdávání zakázek klientům.

Společnost Photo24 si zvolila obchodní model společnosti Fujitsu založený na principu "pay-as-you-go", aby nemusela jednorázově investovat celou hodnotu řešení do IT infrastruktury, ale současně mohla okamžitě začít využívat technologii s takovou kapacitou a dostupností, která by jí umožnila plnit veškeré požadavky zákazníků. Díky modelu "pay-as-you-go" má Photo24 zaručenu flexibilitu a spolehlivost IT systémů, a navíc se díky dohodě o úrovni služeb může spolehnout na to, že tyto systémy budou neustále k dispozici.

Stávající řešení Enterprise Resource Planning (ERP) a používaný hardware svou omezenou kapacitou dlouhodobě bránil růstu společnosti Photo24, proto se rozhodla pro upgrade. Obchodní model Photo24 potřebuje velký prostor pro ukládání multimediálních souborů, přičemž mnoho zaměstnanců společnosti musí mít nepřetržitý přístup k serveru a jeho úložné kapacitě, aby načítali nebo vkládali soubory.

Ve stejné době musí být systém samozřejmě dostatečně výkonný, aby zvládnul ERP procesy společnosti Photo24. Kvůli nutným obrovským počátečním investicím do vybavení, prostor a personálu, nedostatečné pružnosti v sezónní špičce a nepřizpůsobení se rostoucím požadavkům podnikových procesů Photo24 vyloučila řešení in-house datového centra a rozhodla se pro Fujitsu IaaS.

Alternativní cloudové řešení navržené obchodním partnerem Fujitsu, společností SIGMA Chemnitz, vychází z technologie Fujitsu IaaS, kdy je IT infrastruktura fyzicky umístěna v datovém centru společnosti Fujitsu; to Photo24 zaručuje vždy aktuální a dostupné zdroje. Fujitsu rovněž zajišťuje zabezpečení dat a jejich zálohování. Díky tomu mohou zákazníci společnosti Photo24, kteří jí svěřili například výrobu fotek novorozenců a vzácných rodinných okamžiků, rovněž bez problémů sdílet své fotografie prostřednictvím fotografického portálu babysmile24.de.

Velmi atraktivní je rovněž finanční perspektiva řešení Fujitsu. Photo24 dokázala snížit své administrativní režijní náklady i investice do technologií, a současně výrazně ušetřila čas, pracovní sílu a provozní náklady, které by jinak musela vložit do modernizace hardwaru vlastních IT systémů. Stejně tak zredukovala i náklady na školení, software, certifikáty, údržbu a aktualizace. Flexibilní model "pay-as-you-go" tak firmu Photo24 osvobodil od nutnosti investování kapitálu do nepotřebného hardwaru a zároveň zvýšil transparentnost jejích nákladů.

Pro zajištění hladkého přechodu a spuštění nové služby vytvořila společnost SIGMA vlastní servisní koncept a koordinovala předání s Fujitsu. Stejně tak konzultovala s Fujitsu vhodné konfigurace a koordinaci s datovým centrem.

"Úspěch řešení nasazeného u společnosti Photo24 dokazuje, že firmy dosud závislé na IT již nepotřebují spravovat své vlastní technologie, aby prosperovaly," řekl Lubomír Štefek, Head of Technology Sales v české pobočce Fujitsu Technology Solutions. "Tento případ dokládá, že přechod na Fujitsu IaaS umožní firmám zbavit se starostí s technologiemi i zaběhlých omezení a dále rozšířit své podnikání. Photo24 nyní využívá IT platformu, která je maximálně přizpůsobivá budoucím potřebám společnosti; díky tomu budou maximálně spokojeni také její zákazníci."

Katja Mäding, vedoucí výroby a organizace ve společnosti Photo24, dodala: "Řešení Fujitsu IaaS nám nabízí výhody v obchodní administrativě a snižuje zátěž našich interních IT zdrojů. Společnosti našeho typu a velikosti mohou v současnosti komplexní IT projekty se značným vlivem na podnikové procesy dotáhnout pouze s profesionální podporou poskytovatele služeb."

Další články k tématům - babysmile24 - cloud - ERP - Foto - IaaS - Multimediální - Photo24 - SIGMA - Lubomír Štefek

Článek ze dne 28. ledna 2011 - pátek

Další články od Fujitsu Technology Solutions s.r.o.

Fujitsu mezi 100 největšími inovátory světa

Fujitsu P23T-6 FPR 3D: první profesionální duální displej pro 2D a 3D zobrazení

ETERNUS DX S2: flexibilní datový sejf od Fujitsu

PRIMERGY TX100 S3: nové servery Fujitsu šité na míru malým podnikům

ETERNUS CS800 S3: datové úložiště Fujitsu pro rychlé a cenově dostupné ukládání dat z disku na disk

Fujitsu Fórum představilo flexibilní a na cloudu založené IT

Simulátor Fujitsu snižuje celkovou spotřebu energie datových center

Fujitsu ETERNUS DX60 S2: ideální datové úložiště pro malé a střední firmy

ETERNUS CS800: nové datové úložiště Fujitsu

Fujitsu Convergence Services Platform dokáže zužitkovat velké objemy dat

STYLISTIC Q550: bezpečný tablet pro profesionály od Fujitsu

Sdílená výpočetní pracoviště Fujitsu snižují náklady na IT

Fujitsu výhradním dodavatelem ICT služeb pro Policii Severního Irska

IT služby pro McDonalds ve Velké Británii a Irsku zajistí Fujitsu

LIFEBOOK SH531: notebook Fujitsu s vysokým výkonem za nízkou cenu

Servery Fujitsu PRIMERGY dlouhodobě mezi nejvýkonnějšími servery na světě

Superpočítač K: nejvýkonnější počítač na světě od Fujitsu a RIKEN

Fujitsu CELSIUS W150: první pracovní stanice s Cold Plug konektorem

Fujitsu představuje nové systémy privátních cloudů

Fujitsu LIFEBOOK: nové modely zvyšují produktivitu vytížených profesionálů

Fujitsu Bay: projektor zabudovaný přímo do notebooku Lifebook

Fujitsu ETERNUS DX S2: nová generace řešení pro flexibilní správu dat

LIFEBOOK P771: Fujitsu rozšiřuje nabídku high-end notebooků

Podpora Backup Exec pro datová úložiště ETERNUS a servery PRIMERGY

Fujitsu je novým členem konsorcia GreenTouch

Cloudové služby pro Toyotu zajistí Fujitsu

Testy VMware potvrzují nejvyšší výkon serverů Fujitsu PRIMERGY

Fujitsu a Oracle rozšiřují partnerství o společný vývoj platformy SPARC

Multimediální a foto služby na babysmile24.de zkvalitní Fujitsu cloudové řešení

Strategická aliance Fujitsu a Boeing podpoří zavedení RFID a CMB do oblasti údržby letadel

Radek Sazama: nový ředitel Fujitsu ČR