logo

Nejrychlejší a nejspolehlivější servery Solaris SPARC Fujitsu Group a Sun Microsystems vytváří standard pro otevřené systémy

Fujitsu, Fujitsu Siemens Computers a Sun budou spolupracovat na distribuci společně vyvíjených "SPARC Enterprise" serverů ...

Zároveň s mateřskou společností Fujitsu Limited a společným partnerem Sun Microsystems, Inc., oznámila společnost Fujitsu Siemens Computers novou řadu společně vyvíjených a vyráběných serverů, které spojují spolehlivost na úrovni mainframů s výhodami otevřených systémů.

Nové servery postavené na architektuře SPARC a operačním systému Solaris(TM) 10 jsou dosud nejrychlejšími servery SPARC. Na trh budou uvedeny pod produktovým označením "SPARC Enterprise" prostřednictvím výše jmenovaných společností a jejich prodejců. Tyto systémy jsou určeny pro zákazníky, kteří požadují vysoce škálovatelné a spolehlivé servery, aby díky virtualizaci dosáhli vyšší míry využití systémů a vyššího výkonu. Servery těží ze silného spojení zkušeností společnosti Fujitsu v oblasti klíčových výpočetních technologií a konstrukce vysoce výkonných procesorů a také využívají úspěchů společnosti Sun na poli škálovatelných segmentovaných výpočetních sítí postavených na otevřené architektuře.

Nová řada serverů SPARC Enterprise je vyvrcholením dvouletého společného vývoje Fujitsu a Sun, navazujícího na dvacetileté strategické partnerství obou firem. Tyto servery odpovídají na rostoucí poptávku zákazníků po maximálním využití IT systémů v distribuovaných výpočetních prostředích i klasických SMP systémů. Jsou totiž postaveny na vysoce granulárních technologiích pro segmentaci a práci v doménách. Konstrukce serverů SPARC Enterprise zároveň minimalizuje případné odstávky. Servery jsou vybaveny funkcemi RAS (Reliability, Availability, Serviceability) na úrovni mainframů : jejich součástí jsou za provozu vyměnitelné komponenty (včetně pamětí a procesorů), redundantně zálohovaný hardware, funkce opakování instrukcí, zrcadlení obsahu paměti a rozsáhlé diagnostické funkce a funkce automatické obnovy.

"Vytvořením této nové generaci serverů SPARC/Solaris jsme zúročili více než třicet let zkušeností s mainframovými technologiemi, jež jsme přetavili do serverových technologií 21. století," řekl Jens-Peter Seick, první viceprezident divize Enterprise Business společnosti Fujitsu Siemens Computers. "Servery Enterprise SPARC nabízejí ochranu investic do budoucnosti díky binární kompatibilitě se stávajícími aplikacemi a také díky schopnosti zdvojnásobit na místě výkon. Zákazníci tak mají zaručenu maximální ochranu svých investic."

Pro ochranu investic svých zákazníků do stávajících datových center garantuje společnost Sun 100 % binární kompatibilitu se systémy Solaris. Zákazníci, kteří využívají servery Fujitsu Siemens Computers PRIMEPOWER nebo servery Sun Fire společnosti Sun, tak mohou snadno a bez obav přejít na novou platformu SPARC Enterprise. Ta jim i nadále umožní využívat širokou řadu osvědčených aplikací určených pro platformu Solaris (představuje největší podíl na unixovém trhu) od nejlepších ISV/IHV poskytovatelů.

"Tyto nové systémy zákazníkům pomohou řešit ty nejobtížnější výpočetní úlohy, ať už je využijí v rámci zajištění provozu společnosti, v oblasti internetu nebo jako špičkovou výpočetní sílu," řekl John Fowler, výkonný viceprezident divize Systems společnosti Sun. "Nejen, že dosahují tohoto výkonu, ale zároveň poskytují spolehlivost na úrovni mainframů a bezkonkurenční možnosti virtualizace, jaké uživatelé Solarisu očekávají."

"Tato kombinace klíčových výpočetních technologií společnosti Fujitsu a platformy Solaris společnosti Sun v rámci nové serverové řady SPARC Enterprise nám umožňuje nabídnout zákazníkům maximální obchodní hodnotu," dodal Chiaki Ito, první výkonný viceprezident společnosti Fujitsu Limited. "Nejenže získají nevídaný výkon a inteligentnější správu řízení a sníží se počet nutných administrativních zásahů, ale navíc dostanou bezkonkurenční kvalitu a úroveň škálovatelnosti. Servery tak mají delší životnost a nabízejí vyšší potenciál pro růst podniku."

Nové servery již ve svých třídách dosáhly prvenství stran výkonu : Model SPARC Enterprise M8000 (16 procesorů, 32 jader, 64 vláken) s procesorem SPARC64 VI na taktovací frekvenci 2,4 GHz a běžící na systému Solaris 10 s Oracle® Database 10g a SAP ERP 2005 dosáhl 17. dubna nového světového rekordu počtem 7 300 uživatelů ve srovnávacím testu SAP-SD 2-Tier Standard Application pro systémy s až 16 procesory.

Nové servery SPARC Enterprise

Novou řadu serverů SPARC Enterprise tvoří šest modelů. Vstupní modely využívají procesory UltraSPARC T1 vyvinuté společností Sun Microsystems. Střední a vyšší modely budou dodávány s procesory SPARC64 VI vyvinutými společností Fujitsu. Tyto systémy poskytují o 50 % vyšší výkon než současné servery na platformě SPARC. Všechny nové modely jsou vybaveny operačním systémem Solaris 10.

Servery SPARC Enterprise budou celosvětově dodávány pod značkami Fujitsu Siemens Computers, Fujitsu a Sun. Veškeré další vlastnosti a funkce jsou totožné. Systémy jsou dostupné již nyní.

Článek ze dne 25. dubna 2007 - středa

Další články od Fujitsu Siemens Computers s.r.o.

Minipočítač s modulární konstrukcí a mnoha možnostmi montáže

Evropské firmy nejsou připravené na trend umělé inteligence

Nový obchodní model flexibilního cloudu Fujitsu

Serverové řešení Fujitsu pro VMware EVO: RAIL

Pracovní stanice Fujitsu CELSIUS posouvají grafický výkon na novou úroveň

Fujitsu má dotykový ultrabook s procesory IC 4. generace

Fujitsu zlevní datová úložiště ETERNUS DX S2 až o 30 procent

Fujitsu představuje inteligentní serverovou páteřní technologii pro datová centra

Fujitsu Cloud End User Protect s využitím technologie cloudého řešení od Symantec

Fujitsu doplnilo své rostoucí globální cloudové portfolio o správu IT jako službu

Fujitsu Server PRIMERGY - inteligentní serverová páteřní technologie pro datová centra

Komplexní strategie Fujitsu v oblasti globálního cloudu

Úložiště Fujitsu ETERNUS DX navyšuje výkon až o 50 procent a překonává hranici 1000000 IOPS

Spolehlivá stolní zařízení Fujitsu

Fujitsu vnáší do HPC jednoduchost a cenovou dostupnost

Nová řada zeřízení Fujitsu Long Lifecycle

Žhavé novinky na roadshow Fujitsu IT Future 2013

Kamenná prodejna zůstává centrálním místem setkávání se zákazníky

Elektronická archivace Fujitsu SecDocs s certifikací české i evropské legislativy

Fujitsu IT Future 2013

Nový akční plán skupiny Fujitsu pro ochranu životního prostředí

Cloudové služby Fujitsu posilují akvizicí RunMyProcess

SPARC servery Fujitsu M10

Fujitsu Power Appliance pro platformu SAP HANA

Biometrická autentizace Fujitsu PalmSecure

Notebooky Fujitsu LIFEBOOK E s podporou podnikové mobility

Clusterový server Fujitsu PRIMERGY CX420 chrání firemní aplikace

Energetický audit podle požadavků EU

Novinky Fujitsu na veletrhu CeBIT

Tablet Fujitsu Stylistic M702 se zvýšenou odolností

Marian Korčák posiluje tým Fujitsu

Fujitsu posouvá obchodní model ke službám a řešením

Statistika zákaznického servisu Fujitsu za rok 2012

NAS servery CELVIN pro malé a středně velké firmy

Fujitsu FUTRO Z220: tenký klient s vysokým výkonem v malém provedení

Stolní zařízení Fujitsu X Line s integrací dotykového uživatelského rozhraní

FlexFrame Orchestrator pro správu infrastruktury datových center

Energetický audit Eco Track jako cloudová služba

Fujitsu Forum představilo budoucnost IT

Chytrý obojek s podporou cloudových služeb Fujitsu

Nové portfolio produktů Fujitsu s Windows 8

Robot Tódai: Fujitsu se podílí na projektu vývoje umělé inteligence

Servery PRIMERGY s OS Windows Server 2012

Fujitsu představuje nové portfolio notebooků LIFEBOOK 2012

Servery Fujitsu PRIMERGY stále vládnou světu virtualizace

Notebook LIFEBOOK P772/E s komponenty po recyklaci CD a DVD

Unikátní senzor identifikace osob od Fujitsu skenuje žíly v dlani

DynamicFabric: inovativní technologie optimalizuje síťovou infrastrukturu a pružnost serverů

Navigační systém pro nevidomé

Server PRIMERGY RX500 S7 s výkonem čtyřpaticového serveru a efektivitou dvoupaticového řešení