logo

Nejrychlejší a nejspolehlivější servery Solaris SPARC Fujitsu Group a Sun Microsystems vytváří standard pro otevřené systémy

Fujitsu, Fujitsu Siemens Computers a Sun budou spolupracovat na distribuci společně vyvíjených "SPARC Enterprise" serverů ...

Zároveň s mateřskou společností Fujitsu Limited a společným partnerem Sun Microsystems, Inc., oznámila společnost Fujitsu Siemens Computers novou řadu společně vyvíjených a vyráběných serverů, které spojují spolehlivost na úrovni mainframů s výhodami otevřených systémů.

Nové servery postavené na architektuře SPARC a operačním systému Solaris(TM) 10 jsou dosud nejrychlejšími servery SPARC. Na trh budou uvedeny pod produktovým označením "SPARC Enterprise" prostřednictvím výše jmenovaných společností a jejich prodejců. Tyto systémy jsou určeny pro zákazníky, kteří požadují vysoce škálovatelné a spolehlivé servery, aby díky virtualizaci dosáhli vyšší míry využití systémů a vyššího výkonu. Servery těží ze silného spojení zkušeností společnosti Fujitsu v oblasti klíčových výpočetních technologií a konstrukce vysoce výkonných procesorů a také využívají úspěchů společnosti Sun na poli škálovatelných segmentovaných výpočetních sítí postavených na otevřené architektuře.

Nová řada serverů SPARC Enterprise je vyvrcholením dvouletého společného vývoje Fujitsu a Sun, navazujícího na dvacetileté strategické partnerství obou firem. Tyto servery odpovídají na rostoucí poptávku zákazníků po maximálním využití IT systémů v distribuovaných výpočetních prostředích i klasických SMP systémů. Jsou totiž postaveny na vysoce granulárních technologiích pro segmentaci a práci v doménách. Konstrukce serverů SPARC Enterprise zároveň minimalizuje případné odstávky. Servery jsou vybaveny funkcemi RAS (Reliability, Availability, Serviceability) na úrovni mainframů : jejich součástí jsou za provozu vyměnitelné komponenty (včetně pamětí a procesorů), redundantně zálohovaný hardware, funkce opakování instrukcí, zrcadlení obsahu paměti a rozsáhlé diagnostické funkce a funkce automatické obnovy.

"Vytvořením této nové generaci serverů SPARC/Solaris jsme zúročili více než třicet let zkušeností s mainframovými technologiemi, jež jsme přetavili do serverových technologií 21. století," řekl Jens-Peter Seick, první viceprezident divize Enterprise Business společnosti Fujitsu Siemens Computers. "Servery Enterprise SPARC nabízejí ochranu investic do budoucnosti díky binární kompatibilitě se stávajícími aplikacemi a také díky schopnosti zdvojnásobit na místě výkon. Zákazníci tak mají zaručenu maximální ochranu svých investic."

Pro ochranu investic svých zákazníků do stávajících datových center garantuje společnost Sun 100 % binární kompatibilitu se systémy Solaris. Zákazníci, kteří využívají servery Fujitsu Siemens Computers PRIMEPOWER nebo servery Sun Fire společnosti Sun, tak mohou snadno a bez obav přejít na novou platformu SPARC Enterprise. Ta jim i nadále umožní využívat širokou řadu osvědčených aplikací určených pro platformu Solaris (představuje největší podíl na unixovém trhu) od nejlepších ISV/IHV poskytovatelů.

"Tyto nové systémy zákazníkům pomohou řešit ty nejobtížnější výpočetní úlohy, ať už je využijí v rámci zajištění provozu společnosti, v oblasti internetu nebo jako špičkovou výpočetní sílu," řekl John Fowler, výkonný viceprezident divize Systems společnosti Sun. "Nejen, že dosahují tohoto výkonu, ale zároveň poskytují spolehlivost na úrovni mainframů a bezkonkurenční možnosti virtualizace, jaké uživatelé Solarisu očekávají."

"Tato kombinace klíčových výpočetních technologií společnosti Fujitsu a platformy Solaris společnosti Sun v rámci nové serverové řady SPARC Enterprise nám umožňuje nabídnout zákazníkům maximální obchodní hodnotu," dodal Chiaki Ito, první výkonný viceprezident společnosti Fujitsu Limited. "Nejenže získají nevídaný výkon a inteligentnější správu řízení a sníží se počet nutných administrativních zásahů, ale navíc dostanou bezkonkurenční kvalitu a úroveň škálovatelnosti. Servery tak mají delší životnost a nabízejí vyšší potenciál pro růst podniku."

Nové servery již ve svých třídách dosáhly prvenství stran výkonu : Model SPARC Enterprise M8000 (16 procesorů, 32 jader, 64 vláken) s procesorem SPARC64 VI na taktovací frekvenci 2,4 GHz a běžící na systému Solaris 10 s Oracle® Database 10g a SAP ERP 2005 dosáhl 17. dubna nového světového rekordu počtem 7 300 uživatelů ve srovnávacím testu SAP-SD 2-Tier Standard Application pro systémy s až 16 procesory.

Nové servery SPARC Enterprise

Novou řadu serverů SPARC Enterprise tvoří šest modelů. Vstupní modely využívají procesory UltraSPARC T1 vyvinuté společností Sun Microsystems. Střední a vyšší modely budou dodávány s procesory SPARC64 VI vyvinutými společností Fujitsu. Tyto systémy poskytují o 50 % vyšší výkon než současné servery na platformě SPARC. Všechny nové modely jsou vybaveny operačním systémem Solaris 10.

Servery SPARC Enterprise budou celosvětově dodávány pod značkami Fujitsu Siemens Computers, Fujitsu a Sun. Veškeré další vlastnosti a funkce jsou totožné. Systémy jsou dostupné již nyní.

Článek ze dne 25. dubna 2007 - středa

Další články od Fujitsu Siemens Computers s.r.o.