logo

Nové logo Green IT

Logo Green IT je první v tomto průmyslovém odvětví a jasně podtrhuje důraz, který Fujitsu Siemens Computers napříč celým životním cyklem výrobků klade na využívání postupů šetrných vůči životnímu prostředí.

Společnost Fujitsu Siemens Computers oznámila své další ekologické prvenství a posílila tak svoji pozici lídra a inovátora v segmentu ekologických IT. Představila totiž nové logo Green IT, které bude od nynějška používat k označování všech odpovídajících produktů. Logo zákazníkům pomůže najít snadnou cestu džunglí ekologické IT. Slouží jako jasný signál, že označené produkty jsou vyrobeny v souladu s dlouhodobými cíli Fujitsu Siemens Computers v oblasti energetické účinnosti a udržitelnosti.

Logo Green IT zákazníkům umožňuje okamžitě zjistit vlastnosti daného výrobku z hlediska jeho energetické účinnosti a dopadu na životní prostředí – porovnávané s přísnými kritérii – a to v průběhu celého životního cyklu výrobku, od výroby až po recyklaci. Pro společnost Fujitsu Siemens Computers, předního evropského dodavatele IT infrastruktur, slouží logo Green IT zároveň jako interní měřítko pro neustálý pokrok na cestě k dlouhodobě udržitelným výpočetním technologiím.

Dr. Joseph Reger, technologický ředitel společnosti Fujitsu Siemens Computers, uvedl : "Vytvořením a zavedením nezávislého systému označování výrobků logem Green IT jsme nastavili velmi vysokou laťku. Neusnuli jsme na vavřínech dvaceti let našeho působení v oblasti ekologických IT inovací a místo toho si stanovujeme vysoce ambiciózní cíl rozšířit hranice našich možností a pokračovat v dalším zlepšování. Nové logo Green IT podtrhuje náš cíl být předním dodavatelem IT ve vývoji ekologicky orientovaných procesů i technologií a představuje jasný důkaz úsilí, které na cestě za udržitelnými výpočetními technologiemi vynakládáme."

Nové logo Green IT se objeví na produktech vyrobených od listopadu 2008. Označení využívá jednoduchý třístupňový systém - od jedné po tři hvězdičky, které značí nejvyšší úroveň. V první vlně logo získají profesionální notebooky LIFEBOOK a ESPRIMO Mobile, profesionální PC ESPRIMO, uživatelská PC a notebooky AMILO, pracovní stanice CELSIUS a tencí klienti FUTRO. Zároveň společnost Fujitsu Siemens Computers dokončuje stanovení kritérií pro označování serverů a úložišť.

Společnost Forrester Research ve své zprávě "Eko-značky podporují ekologické IT výrobky" uvedla : "Označování ekologických IT výrobků logy má stále větší význam. Jak se pořizování stolních počítačů, notebooků, skenerů, tiskáren a dokonce i serverů přesouvá pod ekologické záruky, investice do techniky se stávají investicemi do ekologie. IT manažeři by měli využít označování ekologických IT produktů logy jako nástroje ke sladění IT s širšími cíli podniku v oblasti trvalé udržitelnosti."

Pro označování logem Green IT společnost Fujitsu Siemens Computers sestavila sadu podrobných a přísných požadavků, jejichž prostřednictvím hodnotí mnoho jednotlivých částí produktů. Nejvyšší známka ekologičnosti produktu, tři hvězdičky, označuje výrobky, které překonávají současné legislativní požadavky na ekologickou IT.

Označení Three Stars (tři hvězdičky) je udělováno pouze produktům, které splňují řadu různých kritérií v oblastech použitých materiálů, recyklace a spotřeby elektrické energie. Například profesionální počítač označený logem se třemi hvězdičkami musí být vyroben z materiálů, jež neobsahují halogeny, přibalený návod k použití musí být vytištěn na papíře, k jehož bělení nebyl použit chlór, počítač musí být možné rozebrat jedinou osobou pomocí běžně dostupných nástrojů a všechny plastové díly s hmotností nad 25 g musí být označeny dle normy ISO 11469:2000, aby je bylo možné snáze identifikovat při recyklaci. Má-li produkt získat tři hvězdičky, musí navíc použitý napájecí zdroj za provozu při 20 %, 50 % a 80 % zátěži dosahovat energetické účinnosti 80 % v případě PC a 85 % u notebooků.

Dr. Reger dále dodal : "Přezkoumali jsme a vyhodnotili všechny stávající systémy označování ekologických výrobků. Zjistili jsme však, že jejich dosah ani požadavky nejsou pro naše potřeby dostatečné. Rozhodli jsme se proto, že nejlepší cestou pro Fujitsu Siemens Computers bude vytvořit a zavést vlastní systém označování ekologických IT výrobků. Použitá hodnotící kritéria zároveň hodláme zveřejnit a uvítáme, pokud se k našemu programu připojí také další partneři z oboru. Doposud jsme nenašli vhodného partnera, jehož kritéria by měla takový dosah, jaký hledáme, a který by dokázal vytvořit systém označování eko-výrobků v časovém rámci, jaký jsme si stanovili pro sebe. Pokud se nicméně v budoucnu vhodný standardizovaný systém označování ekologických IT výrobků objeví, nebudeme váhat jej převzít."

Další články k tématům - AMILO - CELSIUS - Computers - ekologických - energetické - ESPRIMO - Fujitsu - Green - IT - LIFEBOOK - logo - PC - Siemens - výrobků - Joseph Reger

Článek ze dne 18. listopadu 2008 - úterý

Další články od Fujitsu Siemens Computers s.r.o.

AMILO Sa 3650 je nabitá dvojka od Fujitsu Siemens Computers

Nové řešení ochrany před krádežemi IT

Fujitsu Siemens Computers nabízí nejlepší podmínky na trhu

Nové logo Green IT

Fujitsu kupuje podíl společnosti Siemens ve Fujitsu Siemens Computers

Fujitsu Siemens Computers uvádí na český trh řadu LIFEBOOK s technologii procesorů Intel Centrino2

Změna na špičkových pozicích pro východoevropský region

Fujitsu Siemens Computers ladí své mobilní pracovní stanice na nejvyšší výkon

Nová transeuroasijská železniční linka

Miniaturní, přesto výkonný notebook

Integrace řešení Nagios umožňuje open source správu serverů PRIMERGY

Fujitsu Siemens Computers představuje stylové a dostupné Tablet PC pro studenty

Fujitsu Siemens Computers posouvá laťku v oblasti Mini PC

První monitory s nulovou spotřebou na světě nyní v prodeji

Fujitsu Siemens Computers představuje novou řadu profesionálních notebooků

Fujitsu Siemens Computers představuje první notebooky osazené nejnovější technologií procesorů Intel

PRIMERGY dosahuje nového světového rekordu ve výkonu webového serveru

Fujitsu Siemens Computers získává dvě ocenění v soutěži Partner roku 2008 udělovaná společností Microsoft

Fujitsu Siemens Computers představuje mainframe BS2000 OSD postavený na špičkové technologii x86 od Intelu

Fujitsu Siemens Computers představuje nové úložné systémy pro konsolidaci souborových služeb datových center

Fujitsu Siemens Computers aktualizuje svůj operační systém pro mainframy BS2000 OSD

Počítačový turnaj UEFA Euro 2008 zná svého vítěze

Dokonalá harmonie, stylový design a inovativní technologie

Finále počítačového turnaje UEFA Euro 2008

LIFEBOOK P8010 mobilní šperk

Fujitsu Siemens Computers představuje novou řadu spotřebitelských produktů AMILO 3000

Fujitsu Siemens Computers s jednotnou designovou koncepcí

Společnost Fujitsu Siemens Computers se přestěhovala

Ukažte, že máte za ušima, a vyhrajte inovační soutěž

Společnost Fujitsu Siemens Computers si udržuje růstový trend

Fujitsu Siemens Computers představuje řadu serverů PRIMERGY pro systém Windows Server 2008

Aleksandar Pantelič postupuje do regionálního managementu Fujitsu Siemens Computers

Distributorské trio Fujitsu Siemens Computers rozšířeno na kvintet

Fujitsu Siemens Mistrovství ČR a SR škol ve hře NFS

Společnost Fujitsu Siemens Computers získala ocenění za design

Fujitsu Siemens Computers představil na veletrhu CeBIT 2008 novinky v oblasti ekologických IT, elektronických podpisů a řešení pro zdravotnická zařízení

Co si Německo myslí o ekologických IT

Fujitsu Siemens Computers zařazena ve zprávě Magic Quadrant for Worldwide Server Vendors do kvadrantu lídrů

Fujitsu Siemens Computers a Zentiva definují nový průmyslový standard

Energetická náročnost IT

S Fujitsu Siemens Computers do servisu nemusíte