logo Fujitsu Siemens Computers s.r.o.

Nové logo Green IT

Logo Green IT je první v tomto průmyslovém odvětví a jasně podtrhuje důraz, který Fujitsu Siemens Computers napříč celým životním cyklem výrobků klade na využívání postupů šetrných vůči životnímu prostředí.

Společnost Fujitsu Siemens Computers oznámila své další ekologické prvenství a posílila tak svoji pozici lídra a inovátora v segmentu ekologických IT. Představila totiž nové logo Green IT, které bude od nynějška používat k označování všech odpovídajících produktů. Logo zákazníkům pomůže najít snadnou cestu džunglí ekologické IT. Slouží jako jasný signál, že označené produkty jsou vyrobeny v souladu s dlouhodobými cíli Fujitsu Siemens Computers v oblasti energetické účinnosti a udržitelnosti.

Logo Green IT zákazníkům umožňuje okamžitě zjistit vlastnosti daného výrobku z hlediska jeho energetické účinnosti a dopadu na životní prostředí – porovnávané s přísnými kritérii – a to v průběhu celého životního cyklu výrobku, od výroby až po recyklaci. Pro společnost Fujitsu Siemens Computers, předního evropského dodavatele IT infrastruktur, slouží logo Green IT zároveň jako interní měřítko pro neustálý pokrok na cestě k dlouhodobě udržitelným výpočetním technologiím.

Dr. Joseph Reger, technologický ředitel společnosti Fujitsu Siemens Computers, uvedl : "Vytvořením a zavedením nezávislého systému označování výrobků logem Green IT jsme nastavili velmi vysokou laťku. Neusnuli jsme na vavřínech dvaceti let našeho působení v oblasti ekologických IT inovací a místo toho si stanovujeme vysoce ambiciózní cíl rozšířit hranice našich možností a pokračovat v dalším zlepšování. Nové logo Green IT podtrhuje náš cíl být předním dodavatelem IT ve vývoji ekologicky orientovaných procesů i technologií a představuje jasný důkaz úsilí, které na cestě za udržitelnými výpočetními technologiemi vynakládáme."

Nové logo Green IT se objeví na produktech vyrobených od listopadu 2008. Označení využívá jednoduchý třístupňový systém - od jedné po tři hvězdičky, které značí nejvyšší úroveň. V první vlně logo získají profesionální notebooky LIFEBOOK a ESPRIMO Mobile, profesionální PC ESPRIMO, uživatelská PC a notebooky AMILO, pracovní stanice CELSIUS a tencí klienti FUTRO. Zároveň společnost Fujitsu Siemens Computers dokončuje stanovení kritérií pro označování serverů a úložišť.

Společnost Forrester Research ve své zprávě "Eko-značky podporují ekologické IT výrobky" uvedla : "Označování ekologických IT výrobků logy má stále větší význam. Jak se pořizování stolních počítačů, notebooků, skenerů, tiskáren a dokonce i serverů přesouvá pod ekologické záruky, investice do techniky se stávají investicemi do ekologie. IT manažeři by měli využít označování ekologických IT produktů logy jako nástroje ke sladění IT s širšími cíli podniku v oblasti trvalé udržitelnosti."

Pro označování logem Green IT společnost Fujitsu Siemens Computers sestavila sadu podrobných a přísných požadavků, jejichž prostřednictvím hodnotí mnoho jednotlivých částí produktů. Nejvyšší známka ekologičnosti produktu, tři hvězdičky, označuje výrobky, které překonávají současné legislativní požadavky na ekologickou IT.

Označení Three Stars (tři hvězdičky) je udělováno pouze produktům, které splňují řadu různých kritérií v oblastech použitých materiálů, recyklace a spotřeby elektrické energie. Například profesionální počítač označený logem se třemi hvězdičkami musí být vyroben z materiálů, jež neobsahují halogeny, přibalený návod k použití musí být vytištěn na papíře, k jehož bělení nebyl použit chlór, počítač musí být možné rozebrat jedinou osobou pomocí běžně dostupných nástrojů a všechny plastové díly s hmotností nad 25 g musí být označeny dle normy ISO 11469:2000, aby je bylo možné snáze identifikovat při recyklaci. Má-li produkt získat tři hvězdičky, musí navíc použitý napájecí zdroj za provozu při 20 %, 50 % a 80 % zátěži dosahovat energetické účinnosti 80 % v případě PC a 85 % u notebooků.

Dr. Reger dále dodal : "Přezkoumali jsme a vyhodnotili všechny stávající systémy označování ekologických výrobků. Zjistili jsme však, že jejich dosah ani požadavky nejsou pro naše potřeby dostatečné. Rozhodli jsme se proto, že nejlepší cestou pro Fujitsu Siemens Computers bude vytvořit a zavést vlastní systém označování ekologických IT výrobků. Použitá hodnotící kritéria zároveň hodláme zveřejnit a uvítáme, pokud se k našemu programu připojí také další partneři z oboru. Doposud jsme nenašli vhodného partnera, jehož kritéria by měla takový dosah, jaký hledáme, a který by dokázal vytvořit systém označování eko-výrobků v časovém rámci, jaký jsme si stanovili pro sebe. Pokud se nicméně v budoucnu vhodný standardizovaný systém označování ekologických IT výrobků objeví, nebudeme váhat jej převzít."

Další články k tématům - AMILO - CELSIUS - Computers - ekologických - energetické - ESPRIMO - Fujitsu - Green - IT - LIFEBOOK - logo - PC - Siemens - výrobků - Joseph Reger

Článek Fujitsu Siemens Computers s.r.o. ze dne úterý 18. listopadu 2008

Další články od Fujitsu Siemens Computers s.r.o.

Minipočítač s modulární konstrukcí a mnoha možnostmi montáže

Evropské firmy nejsou připravené na trend umělé inteligence

Nový obchodní model flexibilního cloudu Fujitsu

Serverové řešení Fujitsu pro VMware EVO: RAIL

Pracovní stanice Fujitsu CELSIUS posouvají grafický výkon na novou úroveň

Fujitsu má dotykový ultrabook s procesory IC 4. generace

Fujitsu zlevní datová úložiště ETERNUS DX S2 až o 30 procent

Fujitsu představuje inteligentní serverovou páteřní technologii pro datová centra

Fujitsu Cloud End User Protect s využitím technologie cloudého řešení od Symantec

Fujitsu doplnilo své rostoucí globální cloudové portfolio o správu IT jako službu

Fujitsu Server PRIMERGY - inteligentní serverová páteřní technologie pro datová centra

Komplexní strategie Fujitsu v oblasti globálního cloudu

Úložiště Fujitsu ETERNUS DX navyšuje výkon až o 50 procent a překonává hranici 1000000 IOPS

Spolehlivá stolní zařízení Fujitsu

Fujitsu vnáší do HPC jednoduchost a cenovou dostupnost

Nová řada zeřízení Fujitsu Long Lifecycle

Žhavé novinky na roadshow Fujitsu IT Future 2013

Kamenná prodejna zůstává centrálním místem setkávání se zákazníky

Elektronická archivace Fujitsu SecDocs s certifikací české i evropské legislativy

Fujitsu IT Future 2013

Nový akční plán skupiny Fujitsu pro ochranu životního prostředí

Cloudové služby Fujitsu posilují akvizicí RunMyProcess

SPARC servery Fujitsu M10

Fujitsu Power Appliance pro platformu SAP HANA

Biometrická autentizace Fujitsu PalmSecure

Notebooky Fujitsu LIFEBOOK E s podporou podnikové mobility

Clusterový server Fujitsu PRIMERGY CX420 chrání firemní aplikace

Energetický audit podle požadavků EU

Novinky Fujitsu na veletrhu CeBIT

Tablet Fujitsu Stylistic M702 se zvýšenou odolností

Marian Korčák posiluje tým Fujitsu

Fujitsu posouvá obchodní model ke službám a řešením

Statistika zákaznického servisu Fujitsu za rok 2012

NAS servery CELVIN pro malé a středně velké firmy

Fujitsu FUTRO Z220: tenký klient s vysokým výkonem v malém provedení

Stolní zařízení Fujitsu X Line s integrací dotykového uživatelského rozhraní

FlexFrame Orchestrator pro správu infrastruktury datových center

Energetický audit Eco Track jako cloudová služba

Fujitsu Forum představilo budoucnost IT

Chytrý obojek s podporou cloudových služeb Fujitsu

Nové portfolio produktů Fujitsu s Windows 8

Robot Tódai: Fujitsu se podílí na projektu vývoje umělé inteligence

Servery PRIMERGY s OS Windows Server 2012

Fujitsu představuje nové portfolio notebooků LIFEBOOK 2012

Servery Fujitsu PRIMERGY stále vládnou světu virtualizace

Notebook LIFEBOOK P772/E s komponenty po recyklaci CD a DVD

Unikátní senzor identifikace osob od Fujitsu skenuje žíly v dlani

DynamicFabric: inovativní technologie optimalizuje síťovou infrastrukturu a pružnost serverů

Navigační systém pro nevidomé

Server PRIMERGY RX500 S7 s výkonem čtyřpaticového serveru a efektivitou dvoupaticového řešení