logo Fujitsu Siemens Computers s.r.o.

Nové řešení ochrany před krádežemi IT

Díky novým řešením zabezpečení SystemTrack a DataProtect se notebooky LIFEBOOK T5010 a další modely stanou investicemi s dokonalou ochranou před zloději.

Fujitsu Siemens Computers představuje první notebook řady LIFEBOOK vybavený zabezpečovacími řešeními SystemTrack a DataProtect. Tato řešení jsou založena na nové ochraně proti krádežím, která využívá technologie společností Intel® a Computrace®. Fujitsu Siemens Computers je jedním z pouhých dvou dodavatelů v oblasti EMEA, kteří tuto novinku již mají ve své aktuální nabídce notebooků.

Komplexní ochrana proti krádežím bude dostupná jako volitelný doplněk k modelům profesionálních notebooků řady ESPRIMO Mobile a k modelům LIFEBOOK T5010 a LIFEBOOK E8420. Společnost Fujitsu Siemens Computers, dodavatel IT infrastruktur, reaguje integrací tohoto řešení na rostoucí požadavky svých zákazníků na zabezpečení IT a ochranu podnikových dat. Ochrana proti krádežím se soustředí na dvě základní funkce: sledování zcizeného nebo ztraceného hardwaru a dále možnost záchrany, v nezbytném případě dokonce vymazání, dat z takového hardwaru prostřednictvím centrální vzdálené správy. Vzdálená správa také umožňuje notebook na dálku zablokovat. Fujitsu Siemens Computers zajišťuje dodávku kompletního balíčku zabezpečení z jediného zdroje.

Podle průzkumu provedeného společností Poneman Institute v červnu 2008 obsahují notebooky více než poloviny profesionálních uživatelů, kteří jsou často na cestách, důvěrná firemní data. Celých 65 % těchto uživatelů přitom nevyužívá žádná opatření proti jejich ztrátě nebo krádeži. Počet zcizených notebooků obsahujících citlivá data se v posledních letech rapidně zvýšil. Jen za rok 2006 počet krádeží v porovnání s předchozím rokem vzrostl o 84 %. Společnost Fujitsu Siemens Computers s tímto problémem skoncovala svým nejnovějším zabezpečovacím balíčkem postaveným na technologiích společností Intel a Computrace.

Zabezpečovací řešení SystemTrack a DataProtect budou již od prvního čtvrtletí roku 2009 dostupná pro vybrané modely řady LIFEBOOK a všechny profesionální modely řady ESPRIMO Mobile. Společnost Fujitsu Siemens Computers využívá tohoto dvoumodulového řešení, aby přesně reagovala na odlišné potřeby zákazníků z řad velkých společností a malých a středních podniků. Ztráta hardwaru způsobená krádeží je obzvlášť nepříjemná pro malé podniky, domácnosti a malé kanceláře. Počet notebooků je zde obvykle nízký a nákup nových zařízení je nákladný. SystemTrack dokáže sledovat zcizený hardware v reálném čase a je schopen detekovat jeho polohu, jakmile je ukradený notebook připojen k internetu nebo intranetu. Díky tomuto řešení lze dokonce zcizený notebook získat zpět.

DataProtect se využívá pro zvlášť citlivá data a jde o aplikaci, ktrá je nedocenitelná především pro střední a velké podniky. V podnikovém prostředí je ztráta klíčových dat obzvlášť bolestná. Ještě horší je, dojde-li dokonce ke zcizení dat, což podnik může stát doslova miliony. Díky řešení DataProtect může IT operátor přistupovat ke zcizenému notebooku vzdáleně a uložit citlivá data v centrálním úložišti - nebo, je-li to nutné, taková data úplně vymazat. A co je také důležité, technická podpora dokáže zcizený hardware pomocí tzv. "kill pill" proměnit v bezcennou hromádku plastu a kovu. Pokud se zařízení vrátí zpět k majiteli, lze ochranu speciálním heslem vyřadit a notebook opět spustit.

Z pohledu uživatele fungují řešení SystemTrack a DataProtect velmi jednoduše - zákazník si je pořídí jako volitelný doplněk spolu se zařízením Fujitsu Siemens Computers a zaregistruje své notebooky v zákaznickém centru společnosti Computrace. Jakmile poté dojde ke ztrátě nebo krádeži, zákazník ji nahlásí telefonem nebo prostřednictvím internetu, přesně tak, jako například při ztrátě kreditní karty. Operátor linky a zákazník pak společně provedou opatření, která byla pro tento případ stanovena během registrace.

Společnost Fujitsu Siemens Computers bude jedním z pouhých dvou dodavatelů v oblasti EMEA, kteří tuto novinku zahrnou do své aktuální nabídky notebooků, a jediným dodavatelem, který je schopen začlenit tato řešení do vybraného portfolia služeb a řešení, které pokrývají všechny aspekty zabezpečení.

"Dialog, který vedeme se svými zákazníky, i naše vlastní průzkumy trhu nám jasně ukázaly, že zabezpečení dat je jednou z největších starostí podnikových IT manažerů - a o to víc to platí při zavádění mobilních strategií. Spolehlivá ochrana citlivých dat je proto na první příčce žebříčku funkcí, o něž doplňujeme naše profesionální notebooky," uvedl Armin Kumpf, ředitel divize Business Mobiles společnosti Fujitsu Siemens Computers. "Řešení SystemTrack a DataProtect poskytují komplexní a spolehlivý mechanismus ochrany před krádežemi a ztrátou dat a skvěle doplňují naše vysoce kvalitní notebooky i naše aktuální portfolio zabezpečovacích řešení."

Řešení ochrany proti krádeži nabízená společností Fujitsu Siemens Computers budou dostupná s vybranými modely během prvního čtvrtletí 2009.

Článek Fujitsu Siemens Computers s.r.o. ze dne pondělí 1. prosince 2008

Další články od Fujitsu Siemens Computers s.r.o.

Minipočítač s modulární konstrukcí a mnoha možnostmi montáže

Evropské firmy nejsou připravené na trend umělé inteligence

Nový obchodní model flexibilního cloudu Fujitsu

Serverové řešení Fujitsu pro VMware EVO: RAIL

Pracovní stanice Fujitsu CELSIUS posouvají grafický výkon na novou úroveň

Fujitsu má dotykový ultrabook s procesory IC 4. generace

Fujitsu zlevní datová úložiště ETERNUS DX S2 až o 30 procent

Fujitsu představuje inteligentní serverovou páteřní technologii pro datová centra

Fujitsu Cloud End User Protect s využitím technologie cloudého řešení od Symantec

Fujitsu doplnilo své rostoucí globální cloudové portfolio o správu IT jako službu

Fujitsu Server PRIMERGY - inteligentní serverová páteřní technologie pro datová centra

Komplexní strategie Fujitsu v oblasti globálního cloudu

Úložiště Fujitsu ETERNUS DX navyšuje výkon až o 50 procent a překonává hranici 1000000 IOPS

Spolehlivá stolní zařízení Fujitsu

Fujitsu vnáší do HPC jednoduchost a cenovou dostupnost

Nová řada zeřízení Fujitsu Long Lifecycle

Žhavé novinky na roadshow Fujitsu IT Future 2013

Kamenná prodejna zůstává centrálním místem setkávání se zákazníky

Elektronická archivace Fujitsu SecDocs s certifikací české i evropské legislativy

Fujitsu IT Future 2013

Nový akční plán skupiny Fujitsu pro ochranu životního prostředí

Cloudové služby Fujitsu posilují akvizicí RunMyProcess

SPARC servery Fujitsu M10

Fujitsu Power Appliance pro platformu SAP HANA

Biometrická autentizace Fujitsu PalmSecure

Notebooky Fujitsu LIFEBOOK E s podporou podnikové mobility

Clusterový server Fujitsu PRIMERGY CX420 chrání firemní aplikace

Energetický audit podle požadavků EU

Novinky Fujitsu na veletrhu CeBIT

Tablet Fujitsu Stylistic M702 se zvýšenou odolností

Marian Korčák posiluje tým Fujitsu

Fujitsu posouvá obchodní model ke službám a řešením

Statistika zákaznického servisu Fujitsu za rok 2012

NAS servery CELVIN pro malé a středně velké firmy

Fujitsu FUTRO Z220: tenký klient s vysokým výkonem v malém provedení

Stolní zařízení Fujitsu X Line s integrací dotykového uživatelského rozhraní

FlexFrame Orchestrator pro správu infrastruktury datových center

Energetický audit Eco Track jako cloudová služba

Fujitsu Forum představilo budoucnost IT

Chytrý obojek s podporou cloudových služeb Fujitsu

Nové portfolio produktů Fujitsu s Windows 8

Robot Tódai: Fujitsu se podílí na projektu vývoje umělé inteligence

Servery PRIMERGY s OS Windows Server 2012

Fujitsu představuje nové portfolio notebooků LIFEBOOK 2012

Servery Fujitsu PRIMERGY stále vládnou světu virtualizace

Notebook LIFEBOOK P772/E s komponenty po recyklaci CD a DVD

Unikátní senzor identifikace osob od Fujitsu skenuje žíly v dlani

DynamicFabric: inovativní technologie optimalizuje síťovou infrastrukturu a pružnost serverů

Navigační systém pro nevidomé

Server PRIMERGY RX500 S7 s výkonem čtyřpaticového serveru a efektivitou dvoupaticového řešení