logo

Nové řešení ochrany před krádežemi IT

Díky novým řešením zabezpečení SystemTrack a DataProtect se notebooky LIFEBOOK T5010 a další modely stanou investicemi s dokonalou ochranou před zloději.

Fujitsu Siemens Computers představuje první notebook řady LIFEBOOK vybavený zabezpečovacími řešeními SystemTrack a DataProtect. Tato řešení jsou založena na nové ochraně proti krádežím, která využívá technologie společností Intel® a Computrace®. Fujitsu Siemens Computers je jedním z pouhých dvou dodavatelů v oblasti EMEA, kteří tuto novinku již mají ve své aktuální nabídce notebooků.

Komplexní ochrana proti krádežím bude dostupná jako volitelný doplněk k modelům profesionálních notebooků řady ESPRIMO Mobile a k modelům LIFEBOOK T5010 a LIFEBOOK E8420. Společnost Fujitsu Siemens Computers, dodavatel IT infrastruktur, reaguje integrací tohoto řešení na rostoucí požadavky svých zákazníků na zabezpečení IT a ochranu podnikových dat. Ochrana proti krádežím se soustředí na dvě základní funkce: sledování zcizeného nebo ztraceného hardwaru a dále možnost záchrany, v nezbytném případě dokonce vymazání, dat z takového hardwaru prostřednictvím centrální vzdálené správy. Vzdálená správa také umožňuje notebook na dálku zablokovat. Fujitsu Siemens Computers zajišťuje dodávku kompletního balíčku zabezpečení z jediného zdroje.

Podle průzkumu provedeného společností Poneman Institute v červnu 2008 obsahují notebooky více než poloviny profesionálních uživatelů, kteří jsou často na cestách, důvěrná firemní data. Celých 65 % těchto uživatelů přitom nevyužívá žádná opatření proti jejich ztrátě nebo krádeži. Počet zcizených notebooků obsahujících citlivá data se v posledních letech rapidně zvýšil. Jen za rok 2006 počet krádeží v porovnání s předchozím rokem vzrostl o 84 %. Společnost Fujitsu Siemens Computers s tímto problémem skoncovala svým nejnovějším zabezpečovacím balíčkem postaveným na technologiích společností Intel a Computrace.

Zabezpečovací řešení SystemTrack a DataProtect budou již od prvního čtvrtletí roku 2009 dostupná pro vybrané modely řady LIFEBOOK a všechny profesionální modely řady ESPRIMO Mobile. Společnost Fujitsu Siemens Computers využívá tohoto dvoumodulového řešení, aby přesně reagovala na odlišné potřeby zákazníků z řad velkých společností a malých a středních podniků. Ztráta hardwaru způsobená krádeží je obzvlášť nepříjemná pro malé podniky, domácnosti a malé kanceláře. Počet notebooků je zde obvykle nízký a nákup nových zařízení je nákladný. SystemTrack dokáže sledovat zcizený hardware v reálném čase a je schopen detekovat jeho polohu, jakmile je ukradený notebook připojen k internetu nebo intranetu. Díky tomuto řešení lze dokonce zcizený notebook získat zpět.

DataProtect se využívá pro zvlášť citlivá data a jde o aplikaci, ktrá je nedocenitelná především pro střední a velké podniky. V podnikovém prostředí je ztráta klíčových dat obzvlášť bolestná. Ještě horší je, dojde-li dokonce ke zcizení dat, což podnik může stát doslova miliony. Díky řešení DataProtect může IT operátor přistupovat ke zcizenému notebooku vzdáleně a uložit citlivá data v centrálním úložišti - nebo, je-li to nutné, taková data úplně vymazat. A co je také důležité, technická podpora dokáže zcizený hardware pomocí tzv. "kill pill" proměnit v bezcennou hromádku plastu a kovu. Pokud se zařízení vrátí zpět k majiteli, lze ochranu speciálním heslem vyřadit a notebook opět spustit.

Z pohledu uživatele fungují řešení SystemTrack a DataProtect velmi jednoduše - zákazník si je pořídí jako volitelný doplněk spolu se zařízením Fujitsu Siemens Computers a zaregistruje své notebooky v zákaznickém centru společnosti Computrace. Jakmile poté dojde ke ztrátě nebo krádeži, zákazník ji nahlásí telefonem nebo prostřednictvím internetu, přesně tak, jako například při ztrátě kreditní karty. Operátor linky a zákazník pak společně provedou opatření, která byla pro tento případ stanovena během registrace.

Společnost Fujitsu Siemens Computers bude jedním z pouhých dvou dodavatelů v oblasti EMEA, kteří tuto novinku zahrnou do své aktuální nabídky notebooků, a jediným dodavatelem, který je schopen začlenit tato řešení do vybraného portfolia služeb a řešení, které pokrývají všechny aspekty zabezpečení.

"Dialog, který vedeme se svými zákazníky, i naše vlastní průzkumy trhu nám jasně ukázaly, že zabezpečení dat je jednou z největších starostí podnikových IT manažerů - a o to víc to platí při zavádění mobilních strategií. Spolehlivá ochrana citlivých dat je proto na první příčce žebříčku funkcí, o něž doplňujeme naše profesionální notebooky," uvedl Armin Kumpf, ředitel divize Business Mobiles společnosti Fujitsu Siemens Computers. "Řešení SystemTrack a DataProtect poskytují komplexní a spolehlivý mechanismus ochrany před krádežemi a ztrátou dat a skvěle doplňují naše vysoce kvalitní notebooky i naše aktuální portfolio zabezpečovacích řešení."

Řešení ochrany proti krádeži nabízená společností Fujitsu Siemens Computers budou dostupná s vybranými modely během prvního čtvrtletí 2009.

Článek ze dne 1. prosince 2008 - pondělí

Další články od Fujitsu Siemens Computers s.r.o.

AMILO Sa 3650 je nabitá dvojka od Fujitsu Siemens Computers

Nové řešení ochrany před krádežemi IT

Fujitsu Siemens Computers nabízí nejlepší podmínky na trhu

Nové logo Green IT

Fujitsu kupuje podíl společnosti Siemens ve Fujitsu Siemens Computers

Fujitsu Siemens Computers uvádí na český trh řadu LIFEBOOK s technologii procesorů Intel Centrino2

Změna na špičkových pozicích pro východoevropský region

Fujitsu Siemens Computers ladí své mobilní pracovní stanice na nejvyšší výkon

Nová transeuroasijská železniční linka

Miniaturní, přesto výkonný notebook

Integrace řešení Nagios umožňuje open source správu serverů PRIMERGY

Fujitsu Siemens Computers představuje stylové a dostupné Tablet PC pro studenty

Fujitsu Siemens Computers posouvá laťku v oblasti Mini PC

První monitory s nulovou spotřebou na světě nyní v prodeji

Fujitsu Siemens Computers představuje novou řadu profesionálních notebooků

Fujitsu Siemens Computers představuje první notebooky osazené nejnovější technologií procesorů Intel

PRIMERGY dosahuje nového světového rekordu ve výkonu webového serveru

Fujitsu Siemens Computers získává dvě ocenění v soutěži Partner roku 2008 udělovaná společností Microsoft

Fujitsu Siemens Computers představuje mainframe BS2000 OSD postavený na špičkové technologii x86 od Intelu

Fujitsu Siemens Computers představuje nové úložné systémy pro konsolidaci souborových služeb datových center

Fujitsu Siemens Computers aktualizuje svůj operační systém pro mainframy BS2000 OSD

Počítačový turnaj UEFA Euro 2008 zná svého vítěze

Dokonalá harmonie, stylový design a inovativní technologie

Finále počítačového turnaje UEFA Euro 2008

LIFEBOOK P8010 mobilní šperk

Fujitsu Siemens Computers představuje novou řadu spotřebitelských produktů AMILO 3000

Fujitsu Siemens Computers s jednotnou designovou koncepcí

Společnost Fujitsu Siemens Computers se přestěhovala

Ukažte, že máte za ušima, a vyhrajte inovační soutěž

Společnost Fujitsu Siemens Computers si udržuje růstový trend

Fujitsu Siemens Computers představuje řadu serverů PRIMERGY pro systém Windows Server 2008

Aleksandar Pantelič postupuje do regionálního managementu Fujitsu Siemens Computers

Distributorské trio Fujitsu Siemens Computers rozšířeno na kvintet

Fujitsu Siemens Mistrovství ČR a SR škol ve hře NFS

Společnost Fujitsu Siemens Computers získala ocenění za design

Fujitsu Siemens Computers představil na veletrhu CeBIT 2008 novinky v oblasti ekologických IT, elektronických podpisů a řešení pro zdravotnická zařízení

Co si Německo myslí o ekologických IT

Fujitsu Siemens Computers zařazena ve zprávě Magic Quadrant for Worldwide Server Vendors do kvadrantu lídrů

Fujitsu Siemens Computers a Zentiva definují nový průmyslový standard

Energetická náročnost IT

S Fujitsu Siemens Computers do servisu nemusíte