logo

Počítačová laboratoř jede k dětem

Nevládní organizace Chance 4 Children představila mobilní počítačovou laboratoř. Je určena pro společensky handicapované děti v rámci projektu Springboard to Life. Deset přenosných počítačů Amilo Pro, jimiž je laboratoř vybavena, věnoval IT partner projektu společnost Fujitsu.

"Počítače otevírají dětem nové obzory," říká Tomáš Rutrle, generální ředitel Fujitsu pro Českou republiku a dodává : "Mobilní laboratoř je vstupní branou do světa vzdělání a sociální interakce. Děti si v ní mohou hrát, učit se a komunikovat zcela bez zábran. Jedinou hranicí je jejich fantazie a platná společenská pravidla."

Laptopy Fujitsu Amilo Pro jsou vybaveny pro takové účely více než adekvátně - dostatečný výkon zajišťuje procesor Intel Core 2 Duo, ve výbavě je rovněž integrovaná Wi-Fi karta a webkamera. Učitelé v mobilní laboratoři tak budou moci snadno studentům předat celou řadu dovedností z oblasti výpočetní techniky. Počítá se mj. s výukou základů kancelářských aplikací, webdesignu, e-business aplikací, nebo třeba počítačové grafiky. Myšlenka mobilní počítačové školy zrála poměrně dlouho. Laboratoř se díky malým rozměrům počítačů Fujitsu nyní namísto plánovaného kamionu vejde do upravené dodávky Ford Transit.

Humanitární nevládní organizace Chance 4 Children (C4C) je v České republice a na Slovensku aktivní od roku 1997. Svoji pozornost zaměřuje především, ale nikoli pouze, na pomoc dětem žijícím v ústavní péči a dalších dětských zařízeních. Hlavním cílem sdružení je nabízet pomocnou ruku společensky handicapovaným dětem, zlepšit jejich životní podmínky, poskytnout jim příležitosti pro vzdělávání a usnadnit start do dospělého života.

Firma Fujitsu je jednou z největších světových společností v oblasti IT technologií. Na českém trhu působí prostřednictvím Fujitsu Technology Solutions, která je nástupcem joint-venture Fujitsu-Siemens Computers a vznikla letos na jaře odkoupením podílu firmy Siemens koncernem Fujitsu.

Další články k tématům - Amilo - C4C - dětem - Fujitsu - Tomáš Rutrle

Článek ze dne 18. srpna 2009 - úterý

Další články od Fujitsu Technology Solutions s.r.o.