logo

proGreen není o golfu

Nové přírůstky třídy proGreen v ČR uvádí na trh japonská společnost Fujitsu. Nová PC z řady ESPRIMO, dvojice notebooků LIFEBOOK a dvě pracovní stanice CELSIUS mají společné jmenovatele - ekologii, výkon a cenovou dostupnost.

"Ekologicky orientovaná řada proGreen vzbudila zájem odborné i uživatelské veřejnosti díky dobré výkonnosti a zaměření na ochranu životního prostředí," říká Libor Hošek, ředitel prodeje PC a notebooků společnosti Fujitsu. "Zvýšený zájem o ekologickou řadu jsme se rozhodli uspokojit novými cenově dostupnými modely pro široké využití."

Produkty třídy proGreen jsou označeny speciální nálepkou. Kritéria k jejímu získání jsou přísná: podmínkou je co nejúspornější provoz, instalovaná správa napájení, či procesory s optimalizací napájení jako např. Intel Core i5 a i7 vPro. Nutností je i certifikace na úrovni ENERGY STAR 5.0.

Kategorii stolních PC v energeticky úsporné třídě proGreen rozšiřují výkonné a cenově dostupné modely ESPRIMO E9900 a P9900. K dispozici jsou rovněž nové procesory Intel Core i5 vPro, zdroj s účinností až 89 % a technologie 0-Watt. Oproti předchozí generaci znamenají konstrukční vylepšení úsporu energie více než o 10 %. Oba nové modely PC obdržely díky použití bezhalogenové výroby základní desky řadu ocenění – Nordic Swan, Blue Angel, ENERGY STAR 5.0 a EPEAT.

Nabídka přenosných počítačů v třídě proGreen byla rozšířena o modely LIFEBOOK E780 a LIFEBOOK S710 s displeji o rozměru 14 resp. 15,6 palců. Oba modely jsou certifikovány dle ENERGY STAR 5.0 a oproti předchozím modelům nabízejí úsporu energie až 25 %. K novinkám patří adaptér s 87% účinností, podsvícení LED, či tlačítko EcoButton, které vypíná nevyužívané komponenty, a prodlužuje tak výdrž baterie až o hodinu. Díky tomu lze s použitím přídavné baterie dosáhnout u modelu E780 výdrže až 18 hodin.

Řada výkonných pracovních stanic CELSIUS se dočkala rozšíření o stolní model CELSIUS W280 a přenosný CELSIUS H700 s grafikou NVIDIA. Oba systémy jsou osazeny procesory Intel Core i7 a certifikovány podle ENERGY STAR 5.0.

Další články k tématům - baterie - CELSIUS - Core - E780 - ENERGY - ESPRIMO - Fujitsu - LIFEBOOK - napájení - procesory - proGreen - STAR - vPro - Libor Hošek

Článek ze dne 7. dubna 2010 - středa

Další články od Fujitsu Technology Solutions s.r.o.