logo

Server Fujitsu PRIMERGY RX900 S1 vytvořil světový rekord v benchmarku TPC

Organizace Transaction Processing Performance Council (TPC) zařadila dva servery Fujitsu do první světové desítky z hlediska výkonnosti prokázané v benchmarku TPC-E. Model PRIMERGY RX900 S1 dosáhl na pozici nejvýkonnějšího serverového systému a řešení PRIMERGY RX600 S5 se jako nejlepší čtyřsoketový server umístilo celkově na třetím místě.

Nedávno uvedený server Fujitsu PRIMERGY RX900 S1, který dominuje žebříčku TCP-E, představuje vysoce škálovatelný osmisoketový server určený pro montáž do skříně. Tento rackový model poskytuje spolehlivou základnu, na niž mohou firemní zákazníci nasadit centralizované kritické pracovní úlohy, které mají extrémní nároky na výkon - umožňuje totiž škálování podle potřeby bez nutnosti měnit nebo přestavovat rackové infrastruktury. Nabízí také nejkratší trasování mezi procesory, paměťovými moduly a rozhraními; výsledkem je nejvyšší výkon i rychlost připojení.

Levnější server PRIMERGY RX600 S5, nejlepší čtyřsoketový a celkově třetí nejvýkonnější systém v žebříčku TPC-E, je určen pro zákazníky z řad středně velkých firem a velkých podniků. Nabízí jim obrovskou paměťovou kapacitu a ideálně se poslouží například při provozování mnoha virtuálních počítačů, podpůrných služeb databázového typu, či systémů ERP a CRM s enormními nároky na systémové zdroje.

TPC definuje typové úlohy pro zpracování transakcí a databáze, které umožňují nezávisle posoudit výkonnost moderních systémů pro zpracování online transakcí (OLTP).

"Zákazníci se snaží snižovat provozní náklady konsolidací starších dvou a čtyřsoketových serverů nebo nahrazováním unixových serverů standardizovanými přístroji, jež poskytují větší flexibilitu a výhodnější cenu," řekl Richard McCormack, senior viceprezident divize Server & Solutions Business, Fujitsu America. "Zákazníkům, kteří uvažují o změně stávající serverové infrastruktury, poskytuje benchmark TPC-E nezávislé potvrzení nejen o tom, že servery Fujitsu podávají špičkový výkon, ale také jim garantuje nejlepší poměr ceny a výkonu v daném tržním segmentu."

Podle žebříčku TPC-E jsou servery Fujitsu PRIMERGY nejen nejvýkonnější na světě, ale mají rovněž nejpříznivější poměr ceny a výkonu v první desítce.

O typové úloze TCP Benchmark

TPC Benchmark E (TPC-E) je novou typovou úlohou pro zpracování online transakcí (OLTP), kterou vyvinula organizace TPC. Benchmark TPC-E simuluje OLTP pracovní úlohy makléřské firmy. Soustředí se na centrální databázi, jež spouští transakce související s účty zákazníků fiktivní firmy. Přestože model, na kterém TPC-E stojí, je makléřská firma, schéma databáze, používaná data, transakce a pravidla implementace byla navržena tak, aby široce reprezentovala moderní systémy OLTP.

Další články k tématům - benchmark - CRM - ERP - hodnocení - OLTP - PRIMERGY - RX600 - RX900 - server - TCP - Richard McCormack

Článek ze dne 8. prosince 2010 - středa

Další články od Fujitsu Technology Solutions s.r.o.