logo Gigaset Communications GmbH

Gigaset navýšil v ČR prodej bezdrátových telefonů o 10 %

Gigaset Communications navýšila prodej bezdrátových telefonů za loňský rok o 10 %. V ČR se tak i přes pokračující hospodářskou krizi v roce 2009 prodalo přes 120 tisíc telefonů. Největší zájem byl o telefony s možností odesílání SMS zpráv, úsporné telefony a telefony s monitoringem místností.

Převážná většina bezdrátových telefonů prodaných v loňském roce v ČR byla z kategorie úsporných telefonů s technologií DECT.

"Od roku 2008 do roku 2009 jsme zaznamenali 10 % nárůst prodeje našich přístrojů," říká Dana Budníková, ředitelka českého zastoupení Gigaset Communications.

Celá výroba bezdrátových telefonů probíhá v německém Bucholtu, kde se vyprodukuje 13 milionů bezdrátových přístrojů ročně. Tržní podíl bezdrátových telefonů Siemens Gigaset v regionu střední a východní Evropy je zhruba 35 procent.

V roce 2010 se chce Siemens Gigaset zaměřit na další posílení spolupráce s místními operátory a zvýšit tak podíl na trhu v maloobchodním sektoru. Mimo to je také připraven na zahájení spolupráce s většími maloobchodními partnery.

Gigaset Communications GmbH je jedním z největších výrobců bezšňůrových telefonů na světě a jasným vedoucím hráčem na evropském trhu s DECT telefony. Firma se sídlem v německém Mnichově je zaměřena na design, výrobu a distribuci vysoce kvalitních produktů značky Siemens Gigaset. Portfolio zahrnuje telefony pro volání přes pevnou linku a přístroje pro VoIP. Její hlavní výrobní závod se nachází v německém Bocholtu, kde se produkty Gigaset vyrábějí podle nejpřísnějších kvalitních a environmentálních standardů. Gigaset Communications GmbH je držitelem licence ochranné známky koncernu Siemens AG.

Další články k tématům - DECT - Gigaset - SMS - telefon - VoIP - zprávy - Dana Budníková

Článek Gigaset Communications GmbH ze dne pátek 19. března 2010

Další články od Gigaset Communications GmbH